Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Něco pro zasmání

Vykupminci.cz
Numisargo

Něco pro zasmání

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/akt-sig-v-spala-6916056809
Registrovaný uživatel
A něco k zasmání i k pláči:
tyto obrazy jsou nabízeny v poměrně známém a úspěšném aukčním domě jako ověřené PhDr. Zachařem:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/frantisek-danek--sedlacek_husy-u-chalupy-16797
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/roman-havelka_stromy-u-reky-16451
Bohužel, těch padělků je v této aukci asi pětina, některé jsou i poměrně nebezpečné, např.:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/ferdinand-engelmuller_krajina-se-snopy-16665
Registrovaný uživatel
A pak si kupte v aukcnim dome zarucene pravy original.
Zjistil jsem,ze kamaradce v hodne starem dome,ktery koupila a bude rekonstruovat visi dva obrazky cca 15*10cm od l.A.Salace.Jsou v malem ramecku,zasklene a tuzkou oba podepsane.Na jednom je v rohu cislo 400.Jsou na nich hrajici si deti.Na netu jsem nasel jen pohlednice,ale original zadny.Zitra se za ni stavim a zkusim nafotit.No ma plnou pudu pokladu,ale to je jen odbocka od tematu,za coz se omlouvam.;-)
Registrovaný uživatel
Pane jardelll, Vy máte prostě čich na " pecky ". S tím se holt musí člověk narodit .
jardelll napsal
A pak si kupte v aukcnim dome zarucene pravy original.
Zjistil jsem,ze kamaradce v hodne starem dome,ktery koupila a bude rekonstruovat visi dva obrazky cca 15*10cm od l.A.Salace.Jsou v malem ramecku,zasklene a tuzkou oba podepsane.Na jednom je v rohu cislo 400.Jsou na nich hrajici si deti.Na netu jsem nasel jen pohlednice,ale original zadny.Zitra se za ni stavim a zkusim nafotit.No ma plnou pudu pokladu,ale to je jen odbocka od tematu,za coz se omlouvam.;-)
Registrovaný uživatel
....hodně věcí se dá upotřebit v Kole štěstí a menší se vejdou i na špejli. Jen ne tím doma dělaným foťákem z baterky a pozor na kosofotky :-)))). Nic ve zlém, ale vy se nezdáte a jedete. Přeji hodně velký úspěch.
Registrovaný uživatel
jardelll jede , jardelll " fičí "...
stepe napsal
....hodně věcí se dá upotřebit v Kole štěstí a menší se vejdou i na špejli. Jen ne tím doma dělaným foťákem z baterky a pozor na kosofotky :-)))). Nic ve zlém, ale vy se nezdáte a jedete. Přeji hodně velký úspěch.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
....hodně věcí se dá upotřebit v Kole štěstí a menší se vejdou i na špejli. Jen ne tím doma dělaným foťákem z baterky a pozor na kosofotky :-)))). Nic ve zlém, ale vy se nezdáte a jedete. Přeji hodně velký úspěch.


To jste hodny,ze mne prejete velky uspech.No vy ho asi od pc neudelate,ale takovy je udel.PS,je videt,ze vite o cem mluvite...:-)))
Registrovaný uživatel
Vite stepe,kazdy nejak zacina,i vy jste se asi hned nenarodil znalcem.Rad se neco dozvim a proto chodim na toto forum a kdyz se mne libi nejaky obraz,tak se o nem snazim neco dozvedet...
Registrovaný uživatel
A tak , co se škádlívá , rádo se mívá ....
jardelll napsal
Vite stepe,kazdy nejak zacina,i vy jste se asi hned nenarodil znalcem.Rad se neco dozvim a proto chodim na toto forum a kdyz se mne libi nejaky obraz,tak se o nem snazim neco dozvedet...
Registrovaný uživatel
Chlapi já se Jrdelll nechci zastávat, ale určitě si z něj ani nebudu dělat srandu, protože ač je to k nevíře tak se dají ještě sehnat obrazy renomovaných autorů na půdách, ale i normálně visících v domě. Je to otázka štěstí začínajícího sběratele. Můj příklad a bude to možná dlouhé: Od mládí a to je něco přes padesát let sbírám staré věci, ale o obrazy jsem se zajímal jen okrajově a ve smyslu líbí, nelíbí a nedíval se na autory. Toto se, ale změnilo zcela náhodně a to tehdy, kdy jsem se dostal do vily jejíž majitelka byla v exekuci a měla pár starožitných věcí co exekutoři nenašli a neolepili. Ta majitelka v této kdysi honosné vile z první republiky žila zároveň se psy a byl tam neskutečný bordel všude a bylo tam i od psů nas...no, byla to stará spiťanka, která chlastala snad i okenu :D Tyto věci úspěšně schovala ... pár věcí jsem koupil a pak mi přišly oči na velkou rozkládací postel z jejíž úložného prostoru koukal kousek obr. rámu a zeptal se jí co tam je. Ona říkala, že obrazy, které schovala do té špinavé postele před exekutory a evidentně to přehlédli, protože se jim nechtělo v té špíně hrabat. Ale mne to na rozdíl od nich neodradilo a našel jsem tam Herinka,Kašpara, P.Raszku ... toho BOHUSLAVA SUCHÉHO Jardelll co jsem ti nabízel , Jíchu a jiné autory. Dokonce tam byla signovaná socha od Františka Uprky, ale tu jsem já blbec nevzal, protože jsem v té době znal jen malíře Uprku a nevěděl, že měl bratra Františka. Takže to byl začátek toho, že jsem začal sbírat trošku známější autory, alespoň mého regionu to byl ten impulz, protože jsem jich sehnal naráz asi 5 kusů. A docela se mi pořád daří ... Později jsem se dozvěděl, že otec této spiťanky byl vysoký úředník prvorepublikových drah a sbíral obrazy známých autorů se kterými se i přátelil a bylo tam vzadu i věnování autora tomuto člověku a to je případ toho B.Suchého Jardo. Takže kluci , kteří jste na výši sběratelského oboru obrazů , nesmějte se Jardellovi a slezte z podstavců sběratelské ješitnosti v tom smyslu, že tvrdíte, že na půdě nebo jinde se nedají najít dobré obrazy.... nemáte pravdu a já se o tom pořád přesvědčuji.... sice méně a méně, ale tuto možnost nezatracuji a vím o čem mluvím, viz mé příspěvky k Lolkovi a Kašparovi tady na foru. Úplné náhody a jel jsem na inzerát původně pro něco jiného a nakonec jsem si přivezl třeba Lolka.... a byl v místnosti , kterou jsem prohlédl jen náhodou a byla v podstatě neobývána ve starém statku , takže obraz na mne narafičen nebyl. Majitel říkal, když jsem se ho ptal co tam je, tak odpověděl starý bordel , že tam nemá cenu ani chodit a táhl mne na půdu, kde měl kočárové lampy které jsem sháněl pro kamaráda... tak to je kluci a náhody ještě pořád fungují, tak se Jardovi nevysmívejte ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 31. 10. 2017, 8:38. »
Registrovaný uživatel
Druhého A.Kašpara v pořadí v mé malinké sbírce obrazů jsem koupil od překupníka a na inzerát, kdy jsem tam jel původně pro prvorepublikovou šavli. Měl tam spoustu obrazů a když jsem se ho ptal na tento, tak mi řekl, že je to asi KVĚCHOVÁ (znalí ví o koho jde) a nabídl mi ho za 1500 Kč a já ho nevzal !!! Pak jsem tam byl podruhé pro něco jiného na inzerát a zase jsem si ten obraz prohlížel ... a říkám , čoveče mě se líbí ... dám ti 700 Kč ... on říká, tak jo stejně to není Kvěchová a nevím, kdo to je. Tak jsem ho koupil, protože mi intuice říkala, že to je zajímavá věc. Pak jsem se registroval tady asi 2 roky po koupi a dal sem k posouzení .... Filoména ho identifikovala, jako Adolfa Kašpara a dokonce jde o původní ilustraci ke knize J.Nerudy, kterou ale Kašpar do knihy nakonec nedal a dal tam podobnou. Tak co ? Náhody neexistují podle vás ... podle mne , ale existují a říkejte si co chcete páni odborníci na obrazy , slezte z piedestálu a připusťte to. Proto se Jardelll nesměji ani náhodou.... protože může klidně narazit i na dobrého autora čirou náhodou, štěstí nýmanda, nebo začínajícího sběratele, jak chcete :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 31. 10. 2017, 9:14. »
Registrovaný uživatel
To je jasné , můj kamarád podobně přišel k A. Slavíčkovi . Obraz se jmenuje " Německá Rybná ", za těch 10 let změnil několik majitelů, USTAR etc. Naposledy byl dražen cca za milion sto .
lachtan napsal
Druhého A.Kašpara v pořadí v mé malinké sbírce obrazů jsem koupil od překupníka a na inzerát, kdy jsem tam jel původně pro prvorepublikovou šavli. Měl tam spoustu obrazů a když jsem se ho ptal na tento, tak mi řekl, že je to asi KVĚCHOVÁ (znalí ví o koho jde) a nabídl mi ho za 1500 Kč a já ho nevzal !!! Pak jsem tam byl podruhé pro něco jiného na inzerát a zase jsem si ten obraz prohlížel ... a říkám , čoveče mě se líbí ... dám ti 700 Kč ... on říká, tak jo stejně to není Kvěchová a nevím, kdo to je. Tak jsem ho koupil, protože mi intuice říkala, že to je zajímavá věc. Pak jsem se registroval tady asi 2 roky po koupi a dal sem k posouzení .... Filoména ho identifikovala, jako Adolfa Kašpara a dokonce jde o původní ilustraci ke knize J.Nerudy, kterou ale Kašpar do knihy nakonec nedal a dal tam podobnou. Tak co ? Náhody neexistují podle vás ... podle mne , ale existují a říkejte si co chcete páni odborníci na obrazy , slezte z piedestálu a připusťte to. Proto se Jardelll nesměji ani náhodou.... protože může klidně narazit i na dobrého autora čirou náhodou, štěstí nýmanda, nebo začínajícího sběratele, jak chcete :D
Registrovaný uživatel
Akorát , že u obrazů by měl pravý sběratel býti primárně fascinován krásou, nikoliv penězi .
Registrovaný uživatel
Jardo a tobě chci říct, nic nedej na posměváčky ač to někteří nemyslí zle to vím. Někteří ano, protože mají pocit, že jsou profesory v určování pravosti a nepravosti, honí si tady triko. Já, jako neznalý oboru a naprostý laik ti radím a upřímně : kupuj obrazy a investuj, ale nekupuj dle jména i když i to je důležité, pokud na ně narazíš, ale buď hodně opatrný a může to být na tebe nastraženo z důvodu, že tě bude chtít někdo znalý oškubat, když uvidí dychtivého kupce .... POZOR na to !!! Kupuj dle svého srdce a to je ten šestý smysl sběratele a dlouhodobého sběratele starých věcí, ke kterému se dobereš časem dlouholetého sbírání.... ten šestý smysl tě nezklame a ty ho určitě máš to vím, takže pokud na něco narazíš a ten smysl ti řekne ... pozor na tom obraze, grafice něco je, tak to kup pokud to bude za tebou akceptovatelnou cenu (peněženka)... pokud ti smysl řekne NEKUP TO, tak nekupuj .... vždycky ten první impulz podvědomí je pravdivý ... Toto je poučka z psychologie ... první pocit u lidí nadaných darem podvědomí je pravdivý a platí to ve všech oborech a nejen ve sběratelství. Toto se mi několikrát osvědčilo .... a u lidí, kteří sbírají staré a krásné věci toto podvědomí funguje ... lidi, kteří sbírají nejsou obyčejní lidi .... jsou to lidi něčím obdaření navíc, než obyčejní smrtelníci.... Věř svému srdci (podvědomí) a ono tě nezklame, patříš k těm vyvoleným !
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Akorát , že u obrazů by měl pravý sběratel býti primárně fascinován krásou, nikoliv penězi .
NAPROSTO SOUHLASÍM !!! PODVĚDOMÍ , ŠESTÝ SMYSL A TAK PODOBNĚ .... Přesně jsi to trefil...
Registrovaný uživatel
Lachtane, mě se zdá, že jste fascinován nejen obrazy, ale z nějakých vašich osobních důvodů i Jardou, jak lze vyčíst z vašich příspěvků o něm a jejich délky. Píšete to, co všichni vědí - že se dají na půdách, v exekucích, v dědictví aj. najít cenné věci - ovšem za předpokladu, který neuvádíte - prodávající musí být neznalý, přestárlý či zoufalý (lidově pitomec). To se pak "nejlépe kupuje". V okrese Pelhřimov je také jeden takový dobroděj, který aby se "vetřel" neustále inzeruje, že je sběratel se 40 letou zkušeností a bezplatně odhadne cokoliv a také hned vykoupí. Ta "vychcaná činnost" se mu podepsala na ksichtě a již z 50 metrů je odpudivý, ale stále se mu daří lidi okrádat. Dokonce i sem tam nepozorovaně něco strčí do kapsy. Chce to ten správný žaludek a ono se zadaří. --- Jarda od vás nic nekoupí, jelikož jste relativně pro něj drahý a vy to ne a ne pochopit.
Registrovaný uživatel
Moc dekuji za vrela slova od sberatele.Ja v tom penize nevidim.Zrovna dnes me kamarad,co pracuje semnou v tescu donesl asi 40 karticek drevoritu Bretane.Hned jsem je od nej koupil,protoze mne to rikal ten sestej smysl.Dal jsem mu 400kc a jsme oba stastni.Vecer budu zjistovat autorku.Snad Slechtova..uvidim.Tak dekuji za uprimna slova zacinajicimu sberateli.:-)
Registrovaný uživatel
Stepe,kazdej neni jako ten z Pelhrimova.Asi Vas zene nejaka spatna zkusenost,nebo jste byl nekym okraden a ted busite kolem a koukate na lidi jako ten Vas zminovany clovek.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Lachtane, mě se zdá, že jste fascinován nejen obrazy, ale z nějakých vašich osobních důvodů i Jardou, jak lze vyčíst z vašich příspěvků o něm a jejich délky. Píšete to, co všichni vědí - že se dají na půdách, v exekucích, v dědictví aj. najít cenné věci - ovšem za předpokladu, který neuvádíte - prodávající musí být neznalý, přestárlý či zoufalý (lidově pitomec). To se pak "nejlépe kupuje". V okrese Pelhřimov je také jeden takový dobroděj, který aby se "vetřel" neustále inzeruje, že je sběratel se 40 letou zkušeností a bezplatně odhadne cokoliv a také hned vykoupí. Ta "vychcaná činnost" se mu podepsala na ksichtě a již z 50 metrů je odpudivý, ale stále se mu daří lidi okrádat. Dokonce i sem tam nepozorovaně něco strčí do kapsy. Chce to ten správný žaludek a ono se zadaří. --- Jarda od vás nic nekoupí, jelikož jste relativně pro něj drahý a vy to ne a ne pochopit.
Stepe už se nepokouším Jardovi nic prodat a obrazy si ponechám, fascinovaný Jardou nejsem a osobně se neznáme, jen já něco od něj kdysi koupil a ne pro sebe. Za další můj ksicht už není to co býval a jsem rád, že vy jste pořád krasavec a budete jím i v 80 ti :D pokud se týče obrazů, které jsem koupil, tak to bylo pokud pozorně čtete od překupníka, takže v tom případě mistr přemistroval mistra a na tom není nic špatného a pokud se týče těch obrazů, které jsem koupil od té spiťanky, tak jsem je koupil, že se mi líbily a až později jsem zjistil, že jsou zajímavé. Za další se mi zdá, že zase vy naopak, teď tak nějak podkuřujete Jardellovi tou poslední větou a chcete se s ním asi kamarádit možná. Já jsem mu (Jardelll) v jiném vlákně už psal, že má nabídka neplatí ... Takže vaše poslední věta je naprosto mimo mísu.
Registrovaný uživatel
Chlapi, notak, hezky s úsměvem. Vždyť téma se jmenuje "Něco pro zasmání". Méééééééé :-))))))))))))))
Moderátor
Jojo, je to diskuze jako o víně- znám červené a bílé a když se to nepovede je růžové. :mrgreen: :roll:
Registrovaný uživatel
Jardelll ví, že věc kterou jsem od něj koupil ne pro sebe, byla koupena za velice solidní cenu a to jsme komunikovali jen pomocí mailu. Navíc to bylo až po dost dlouhé době, kdy měl možnost si ověřit, že mnou nabízená cena je solidní ... snad to potvrdí. Stepe nejvíc asi na vás bude sedět přísloví podle sebe soudím tebe.. ale já do vašeho ruksaku nepatřím a vždy , když vím o co jde, tak zaplatím třičtvrtiny tržní ceny a to je solidní jednání. Vím, že mne nemáte rád proto ty slova, ale já opravdu nejsem vy.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Chlapi, notak, hezky s úsměvem. Vždyť téma se jmenuje "Něco pro zasmání". Méééééééé :-))))))))))))))
Jasně nejlépe se směje na účet druhého, že ? Já jsem se Jardellla zastal, protože to tak cítím a on to na rozdíl od vás pochopil. Holt ten šestý smysl některým chybí, ale to není můj problém spíš asi váš Stepe. Jo mečení je také podvědomí, takže máte nějaký šestý smysl... kozí ? :D
Registrovaný uživatel
Lachtane, vydýchejte to a Jardellla se zastávejte. Je jen otázka, zda o to stojí. A je mi záhadou, jak platíte vždy 3/4 tržní ceny u originálů, když tržní cenu určuje trh a ne kupec. Vy se nezdáte, ale jistě budete skvělý historik a znalec (odhadce) umění - a jistě i obchodník. Komu čest, tomu čest a jestli je vám opravdu 80 let, smekám.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Lachtane, vydýchejte to a Jardellla se zastávejte. Je jen otázka, zda o to stojí. A je mi záhadou, jak platíte vždy 3/4 tržní ceny u originálů, když tržní cenu určuje trh a ne kupec. Vy se nezdáte, ale jistě budete skvělý historik a znalec (odhadce) umění - a jistě i obchodník. Komu čest, tomu čest a jestli je vám opravdu 80 let, smekám.
V pohodě vydýchávám vás, nedělá mi to problém a ani jedno z vámi jmenovaného nejsem a za žádného znalce se nepovažuji, spíš se pořád učím. No a 80 mi určitě není :D Dobrý nechme toho sporu, trošku jsme se cvrnkli přes rypáky , alespoň je sranda :D Jinak pro Jardu, to co jsem psal platí (můj názor), řiď se srdcem :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Něco pro zasmání

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1