Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nedohledaný podpis autora - (Obraz Karlova mostu) rada

Vykupminci.cz
Numisargo

Nedohledaný podpis autora - (Obraz Karlova mostu) rada

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
pokoušel jsem se v signaturách dohledat podpis tohoto autora, ale možná tam není.
Zdá se někomu povědomý?

Za případné tipy předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Václav Stein. Údajně akademický židovský malíř, o němž se skoro nic neví, ale existují od něj tisíce obrazů kolísavé kvality.
Registrovaný uživatel
Velmi děkuji, docela mě to i pobavilo.
Registrovaný uživatel
Něco málo se o něm dohledat dá, viz. níže. Pokud jsou tyto údaje správné, tak zemřel poměrně mlád (ve 27 letech), možná proto se toho o něm moc neví :roll:
Václav Stein
Narodil se 14.2.1917 v Praze a zemřel 24.2.1944.
Akademický malíř židovského původu, grafik. Maloval převážně olejomalby a žánrové scény z venkovského života, zemřel v koncentračním táboře.
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
Něco málo se o něm dohledat dá, viz. níže. Pokud jsou tyto údaje správné, tak zemřel poměrně mlád (ve 27 letech), možná proto se toho o něm moc neví :roll:
Václav Stein
Narodil se 14.2.1917 v Praze a zemřel 24.2.1944.
Akademický malíř židovského původu, grafik. Maloval převážně olejomalby a žánrové scény z venkovského života, zemřel v koncentračním táboře.


Hledal jsem V. Steina v databazi obeti šoa, ale nenasel. Nevite, pouzival i jine jmeno nez Vaclav?
Registrovaný uživatel
Ano, legenda o židovském malíři Václavu Steinovi (1917 - 1944) je hodně nejasná. Toman uvádí jen jeho data narození a úmrtí. Nic o jeho školení nebo jeho díle. A ve kterém koncentračním táboře měl zemřít? V r. 2015 zde na tomto fóru někdo napsal:
"Václav Stein. Narodil se 14. 2. 1917 v Praze a zemřel 24. 2. 1944 popraven nacisty tamtéž. Židovský "šnorer" - což byla uzavřená komunita židovských malířů Prahy (většinou Žižkova). Všichni zastřeleni a popraveni v létech 1940-1945. Stein je hodně prodávaný po aukcích."
Podle toho, že existuje skutečně obrovské množství komerčně malovaných obrazů signovaných V. Stein, je pravděpodobné, že jde o jiného Václava Steina, než o toho, který se dožil jen 27 let. Měl být další Václav Stein, nar. 1888 - ???, údajně otec toho narozeného v r. 1917.
Registrovaný uživatel
náhodou jsem narazil na vaší diskuzi , téma mě také zajímá, již dlouho se snažím dopátrat jak to bylo s dotyčným malířem. Ten starší byl Václav Stein 17.11.1988-1.9.1967 a délka života by nejspíš odpovídala jeho tvorbě. A mladší používal ,patrně pro odlišení od svého staršího příbuzného, jméno V. Jaro Stein. Signatura se i liší od V.Steina .Ale ani já jsem neobjevil v seznamech popravených či umučených za II.S.V.jméno Václav popř. Jaro či Jaroslav Stein takže stále trvá nejistota zda jsou obecně šířené informace pravdivé.Uvítám pokud by se vám podařilo zjistit někdy něco více každou zmínku. Děkuji
Registrovaný uživatel
Dobry - z Kosic - mate nieco nove v tom ci Vaclav Stein je ten stary alebo mlady ??? Ak stary Václav Stein 17.11.1888-1.9.1967 vieme o nom nieco ???
Registrovaný uživatel
Navazuji na diskusi o malíři Václavu Steinovi.
Jeden zdejší diskutující nabízí na Aukru obraz V. Steina, který má na zadní straně přípis:
https://aukro.cz/imprese-krajiny-vaclav-stein-ram-6949451753
Na přípisu je: "V Stein, ak. malíř, Praha - Libeň, Novákových 59/4".
Z toho je zřejmé, že autor obrazu nezemřel v r. 1944, protože název ulice Novákových je pozdějšího data a připomíná rodinu, která pomohla na útěku atentátníkům na Heydricha:
https://www.pametni-desky-v-praze.cz/2020/10/03/novak-vaclav-na-dome-cp-375-v-ulici-novakovych-5-praha-8-liben/


pes1 napsal
náhodou jsem narazil na vaší diskuzi , téma mě také zajímá, již dlouho se snažím dopátrat jak to bylo s dotyčným malířem. Ten starší byl Václav Stein 17.11.1988-1.9.1967 a délka života by nejspíš odpovídala jeho tvorbě. A mladší používal ,patrně pro odlišení od svého staršího příbuzného, jméno V. Jaro Stein. Signatura se i liší od V.Steina .Ale ani já jsem neobjevil v seznamech popravených či umučených za II.S.V.jméno Václav popř. Jaro či Jaroslav Stein takže stále trvá nejistota zda jsou obecně šířené informace pravdivé.Uvítám pokud by se vám podařilo zjistit někdy něco více každou zmínku. Děkuji
Registrovaný uživatel
Posílám foto a svůj názor, že Steinové malíři jsou otec a syn.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za dohledání hrobu a základních údajů o malířích otci a synovi V. Steinech. Bylo by, prosím, možné uvést jejich data narození a úmrtí? Při rozlišení fotky hrobu nelze rok úmrtí spodního Václava Steina přečíst.
Registrovaný uživatel
Trochu jsem si s tou fotkou pohrál.
Fotka hrobu otce a syna V.S. je na webu..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 28. 2. 2023, 20:55. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Nedohledaný podpis autora - (Obraz Karlova mostu) rada

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1