Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Nej literatura o mincich?

Vykupminci.cz
Numisargo

Nej literatura o mincich?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Administrátor
Zde muzete vkladat doporuceni pro ostatni sberatele. Vlozte sem jakou literaturu vyuzivate a co je pro Vas bible?
Registrovaný uživatel
Janovský - Kartotéka mincí novověku, Halačka - Mince zemí koruny české (3díly+dodatky), Čermák Skrbek - Mince království českého za panování rodu habsburského (3díly), Chvojka - Pražské groše Ferdinanda I., Smolík - Pražské groše a jejich díly, Hásková, Cach - Nejstarší české mince (3díly+dodatky), Polívka - Mincovní památky šlechtických rodů v českých zemích, brožury o mincích Josefa II. až po ČSR, Suchomel,Videman - Mince olomouckých biskupů a arcibiskupů, Miltnera Neumanna), Rumpl - Moravské vládní mince za třicetileté války, L. Herinek - Österreichische münzprägungen
Registrovaný uživatel
Když jsme u té literatury, není tu někdo Brňák kdo by zašel do zemské knihovny a udělal kopii dvou knih? Pinty - groše Karla IV. a Háskové - groše Jagelonců?
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Když jsme u té literatury, není tu někdo Brňák kdo by zašel do zemské knihovny a udělal kopii dvou knih? Pinty - groše Karla IV. a Háskové - groše Jagelonců?


Kolik to má stránek ? Musel bych to ale nechat ofotit někde v copycentru...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Toho Pintu: Groše Karla IV. by som veľmi chcel :( Ak by sa ti to Robbie podarilo nafotiť, mohol by si mi to poslať? Kopírovanie, papier a dopravu by som zaplatil. Daj vedieť, ak nie, nič sa nedje.
Registrovaný uživatel
Pintu-pr.groše Karla IV právě kopíruji akorát mi do toho přijel tchán tak se to trošku protáhne, ale snad to zítra dodělám a pošlu.
Moderátor
Ako by si mi to poslal? Fyzicky na moju adresu? Daj vedieť, všetky náklady uhradím a ĎAKUJEM!!!
Registrovaný uživatel
Robbie: Na papír jsem to nemyslel, spíš scan... už se ale na elektronické podobě pracuje, takže se výhledově ozvu 8) Snad bude Pinta i Ferdinand I. Ale dík
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Robbie: Na papír jsem to nemyslel, spíš scan... už se ale na elektronické podobě pracuje, takže se výhledově ozvu 8) Snad bude Pinta i Ferdinand I. Ale dík


V Brně nemám skenr :) Na papíře se to líp studuje... Tákže nechcete nic joo ? :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Teda jestli můžu poprosit tak Háskovou - Pražské groše z let 1471 - 1526, Vladislav II. - Ludvík I. Náklady samozřejmě uhradím
Registrovaný uživatel
Také bych si zdovolením vzal tu Háskovou i já rád zaplatím náklady.
Registrovaný uživatel
Tak lidi, znám člověka, který může sehnat Pintu Karla IV. a výhledově i Chvojku Ferdinanda I. :) Pište maily, dám Vám kontakt :)
Registrovaný uživatel
Tak chlapi, můžu Vám přes tento víkend, co pojedu do Ostravy naskenovat

Hásková - České, moravské a slezské mince 10.-20. století : Národní muzeum v Praze : Chaurová sbírka. [Díl] 3, Pražské groše (1300-1526)

...tak se tak hloupě ptám, chce to někdo ? :P
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 10. 6. 2007, 11:55. »
Moderátor
Robbie, ja sa hlásim....prosím...v elekronickej podobe to ja rád... :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Robbie, když už to buduš skenovat, tak bych si to taky vzal... myslim, že nejlepší by to bylo někam uploadnout, ať si to stáhne, kdo bude chtít ;-)
Registrovaný uživatel
opelomega36 napsal
Robbie, když už to buduš skenovat, tak bych si to taky vzal... myslim, že nejlepší by to bylo někam uploadnout, ať si to stáhne, kdo bude chtít ;-)


...jj, neboj :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Tak jsem se dneska brouzdal po internetu a jedna zajímavá stránka je na :
http://www.psp.cz/eknih/snemy/
Není to sice přímo o mincích, ale mezi dokumenty se najdou různé informace o oběhu mincí, daních, poplatcích atd.
Je to pro spestření, aby jste pořád neleželi jen mezi těmi plíšky.
Registrovaný uživatel
Nemá ještě někdo v elektronické podobě tu Háskovou - České, moravské a slezské mince 10.-20. století
Moderátor
Opět jsem narazil na zajímavé čtení. Je to v angličtině :'( , ale vypadá to na zajímavé počtení. Je to vývoj peněz po středověk. Možná si tam něco vybere i Nerva :lol:
http://books.google.com/books?hl=cs&lr=&id=G5ThrCQiTOEC&oi=fnd&pg=PR2&ots=TMm6tMurSz&sig=8MPZFdR4EPfzOmg6lC1f89lB8EA#PPA150,M1

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Nej literatura o mincich?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1