Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Nějaká Asie

Vykupminci.cz
Numisargo

Nějaká Asie

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek, dostalo se ke mně v konvolutu pár kousků z Asie, potřeboval bych pomoc s určením, aspoň zemi, ocením už sám podle katalogu (snad to v SCWC bude :) ). Ty na první fotce budou předpokládám ze stejné země, ale trochu mě matou různé varianty klikyháků :mrgreen: U poslední mince jsem nejdřív tipoval na Izrael, podle toho pentagramu, ale po projití katalogu jsem zjistil, že Izrael to není...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Japonsko - klikyháky = ročníky :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To posledne je Maroko a ta hlinikova dvojka (1979) je Cina
Registrovaný uživatel
http://www.allcalendars.net/JapaneseYearConverter.php

první - Japonsko - 10 jenů
druhá - Japonsko - 5 jenů + Čína - 2 feny
třetí - Maroko - 1 dirham
Registrovaný uživatel
Díky, zase jsem o trošku chytřejší ;) 8)
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám tu zase něco, co neumím zařadit a byl bych vděčný za pomoc, bude to někde kolem Japonska, ale nevím kde... (Japonsko jsem v katalogu prohledal)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taiwan - 1 yuan 72 (1983) asi:)
Registrovaný uživatel
sakra, Taiwan mě vůbec nenapadnul :D díky za pomoc
Registrovaný uživatel
Suvorov napsal
sakra, Taiwan mě vůbec nenapadnul :D díky za pomoc

:mrgreen: Napsal jsi bude to někde kolem Japonska a kromě Korei tam nic jiného než Taiwan není.
:roll:
Registrovaný uživatel
Koreu jsem prohledal, hledal jsem i v Číně, ale jen namátkou, tu část, kde je pod Čínou i Taiwan jsem musel přeskočit... já vím, moje blbost, mělo mě to napadnout
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych pomoc s dekódováním data, vážně se v tom nevyznám, a ta tabulka na začátku Krauseho mi zamotala hlavu ještě víc... :oops: Mělo by to být asi někde v rozmezí 1916-1938

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
taisho 7, teda 1918
Registrovaný uživatel
dík
Registrovaný uživatel
inak ono to nie je až tak ťažké, ten trojznakový nápis hore znamená veľké japonsko a dolný nápis (číta sa to sprava doľava) - prvé 2 znaky sú meno cisára, potom nasleduje rok jeho vlády ( v tomto prípade 7) a posledný symbol znamená rok
Registrovaný uživatel
roland22 napsal
inak ono to nie je až tak ťažké, ten trojznakový nápis hore znamená veľké japonsko a dolný nápis (číta sa to sprava doľava) - prvé 2 znaky sú meno cisára, potom nasleduje rok jeho vlády ( v tomto prípade 7) a posledný symbol znamená rok


Jo aha, já považoval všechny 4 znaky za čísla letopočtu :roll:
Registrovaný uživatel
Pak doporučuji na odlišení se pro začátek naučit čínské znaky(číslice) 1-9 :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
asi bych měl, i když tuhle oblast dělat fakt nehodlám ;) bohatě mě stačilo vidět minulý rok tabulky s kanji u spolubydlících, a měl jsem skoro osypky :mrgreen:
Registrovaný uživatel
tak zas japonsky sa učiť nemusíš, stačí sa naučiť mená cisárov a čísla 1-10 :)
Registrovaný uživatel
Ono se to někdy hodí, zrovna ve čtvrtek na veletrhu se jeden Polák moc divil, když jsem si u něj vybíral na ročníky japonskou okupaci Číny(Mandžusko)... :mrgreen:

Zde na fotu třeba Ta Tung, rok 3 (1934), 1 fen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
asi bych zíral taky, na jeho místě :mrgreen: mám pocit, že se dost lidem vůbec nechce nápisy na mincích z téhle oblasti luštit, celkově i na mincích, kde nejsou nápisy latinkou nebo arabské číslice... takže člověk, co to umí, má šanci objevit vzácnější kusy
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Ono se to někdy hodí, zrovna ve čtvrtek na veletrhu se jeden Polák moc divil, když jsem si u něj vybíral na ročníky japonskou okupaci Číny(Mandžusko)... :mrgreen:

Zde na fotu třeba Ta Tung, rok 3 (1934), 1 fen


a nejaké 1/2 wony z okupácie Kórey by neboli? :)
Registrovaný uživatel
Pár kousků co jsem měl z Koree jsem kdysi prodal, na její sbírání je třeba moc peněz a materiál stejně není k sehnání...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Když je řeč o Korei, tak je tento 1/4 yang vzácnější nebo ne? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pokial vidím dobre, je to rok 502 (1893), krause čo mám z roku 2006 udáva v XF 40 dolárov a UNC 125
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o stručné info odkud pochází tato mince? Mám z tohoto státu několik nominálů. Dávám sem jen jednu stranu kvůli identifikaci státu, zbytek si už dohledám, moc díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Světové mince » Nějaká Asie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1