Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Na aukcich je ale Sobeslav II. obcas videt ale bohuzel velmi casto vzhledem k nekvalitnimu Ag ve spatnych stavech.

:'( Bohužel ne aukcích na které já chodím...
Moderátor
dodatecne fotky vyse zminovanych denaru Boleslava II. a Sobeslava II.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Lahůdkové ;)
Registrovaný uživatel
krása krásnoucí! mě za poslední rok přibyly jen dva moravské kousky, které byly nedávno na áčku
Registrovaný uživatel
Nevím kde se mám zeptat, ale nevím jakého kovu jsou quartingy ZL. Myslel jsem, že Cu, ale v katalogu Macho$Chlapovič (1. AUKCIA) udávají Ag... :shock:
Moderátor
Teoreticky Ag, ale o tak nizke ryzosti, ze jde vlastne o Cu :)
Registrovaný uživatel
Waluigi: quartingy ZL boli razené zo striebra, ale ako píše tenzor s veľmi nízkou rýzosťou.
Pravdu povediac mať výrazný quarting so strieborným povrchom je taká malá vzácnosť.
Registrovaný uživatel
To Kucera: nádherná mince...

Možný "volný" překlad je dle mého názoru:
Jaromír Kristův dobrodinec = z Kristovy dobroty (vůle)

A když spojíme obě strany mince, tak: Jaromír, z Kristovy vůle českým knížetem
Registrovaný uživatel
Kdyby tak z Kristovy vůle nějaký Jaromír našel cestu ke mně... :roll:
Registrovaný uživatel
Měl bych dotázek k určení tohoto tolárku. Můžu k němu napsat: Čechy, Ferdinand I. mincovna Hall, Tyroly? Nebo to nejsou Čechy a mám napsat Tyroly, Ferdinand I., mincovna Hall... A nezná někdo mincmistra? Díky moc za pomoc (jé, to se rýmuje :mrgreen: )

Obrázky:

edit: s dovolením jsem si půjčil foto z připravované aukce Numus Praha. Můj je v lepším stavu, ale jsem líný jej vyfotit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 28. 10. 2011, 18:06. »
Moderátor
No asi by to melo byt Habsburska monarchie, Ferdinand I., Tyroly, mincovna Hall.
Pokud je mi znamo tak mince s oznacenim hodnoty v krejcarech byly razeny az po schvaleni risskeho mincovniho radu v r.1559. V teto dobe byli mincmistry v Hallu Ulrich Ursentaler d.Ä (do r.1561) a Thomas Krumpper (1561-1577). Seznam mincmistru zde: http://www.numispedia.de/Hall_in_Tirol,_M%FCnzmeister_in
Registrovaný uživatel
Díky za vyčerpávající odpověď i odkaz na mincmistry. Ty si musím uložit... ;)
Moderátor
Nejsou to tedy úplně nejstarší české mince, ale starší než grošíci, kterým se věnuji především jsou:
Přemysl Otakar II.
moravský denár Cach 971
a
český brakteát Cach 816

Obrázky:

Registrovaný uživatel
To už jsi si naděloval Vánoce?!?

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
velice krásné mince! ty také ještě nemám :D v Šumperku jsem s limity na denáry totálně vyhořel :shock: :roll:
Moderátor
no vida, krasne kousky!
Moderátor
Sakra. Kam na ně chodíš? :lol:
Registrovaný uživatel
jestli se nepletu ebay a Šumperk v obou případech se omlouvám za přizvednutí ceny
Moderátor
pavelgregor - denary odpověděl za mě
kucera a kacuro - díky také se mi líbí - jsou to první zástupci Přemysla Otakara ve sbírce a vůbec první náš brakteát - chtěl jsem si počkat na nějakej hezkej a snad se i zadařilo
dracek - už to tak vypadá
Registrovaný uživatel
ps samozřejmě,že blahopřeji,já tu 816 tak krásnou nemám
Registrovaný uživatel
mincí denárového období tu přibývá jako šafránu, takže méně běžný denár Vladislava II. s krásnou patinou Cach 612. Zajímavá je na tom vyražená sběratelská značka A.R. Ta patřila významnému polskému sběrateli Antonimu Ryszardovi a pochází z přelomu 19. a 20. století.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
a někam se mi zatoulal obrázek té značky. Takže znovu

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Významný nevýznamný, blboun to byl. Co kdyby si každý komu prošla rukama do mince něco vyrazil? :evil:
Jinak pěkný kousek, gratulace.
Registrovaný uživatel
turtle: myslím že není možné na to nahlížet dnešníma očima a současnými trendy. Oni se ke sbírkám chovali poplatni své době. I Chaura svého času dělal něco podobného, pokud se nemýlím. Kdo ví, jak se na náš způsob sběratelství budou dívat za sto let.
Mně ta značka sbírku obohatila i o zajímavou "nedávnou" historii a pokud jsi někdy opatřím druhý kus tohoto typu, tak si tenhle nejspíš taky nechám.
Moderátor
denar : Asi je to zčásti pravda. Přesto buďme rádi, že to nedělali ti staří sběratelé moc často a že toho i ten Chaura brzo nechal. Jinak mince je krásná a ve sbírce jistě poteší, možná víc jako ukázka toho starého sběratelství než denárové doby (určitě víc než kdyby to byl Soušek).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1