Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
to ti muselo dát hodně práce, než jsi vyrobil razidlo...
Registrovaný uživatel
..k té minci nahoře, prosím dotaz. Jestli tomu rozumím dobře, fenik je v tomto případě německé označení pro denár a nebo jsou to dva naprosto odlišné nominály?? Omlouvám se za hloupý dotaz,malinko se orientuji pouze v našich denárech, v zahraničních mincích z hluboka tápu ;-)
Registrovaný uživatel
pokud se pohybujeme v 10. - 12. století tak ano..... německé označení fenik odpovídá našemu názvu denár....
Moderátor
gratulace kekulemu - to je móóc pěkná tapeta
Registrovaný uživatel
ten jezdec je super a má krásné kroužkové brnění :D
Registrovaný uživatel
kekule- děkuji za odpověď

...už jsem to pochopila. Vy si pánové kupujete denárky, aby jste si mohli udělat nové tapety v počítači.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kdo děláte i evropské denáry, v lednu budu mít na prodej asi pěkný anglický denár AETHELREDA II.(978-1016) :D
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Kdo děláte i evropské denáry, v lednu budu mít na prodej asi pěkný anglický denár AETHELREDA II.(978-1016) :D

Tak šup sem s ním ;)
Registrovaný uživatel
.... tož také bych se hlásil..... :D :D
Registrovaný uživatel
Tak tady ho máte - je na prodej, průměr 19,5mm hmotnost 1,68g
(pokud se tu s někým nedohodnu, půjde na Aukro nebo do dubnové aukce ČNS Praha...) ;)
Typ Seaby 1151, ale mincovnu určenou nenám(nemám na to speciál, ale ty nejběžnější to nejsou).
Vzhledem k tomu, že jsem minci koupil v sestavě s jinými a část ceny neplatil hotově, ale v mincích(a denáry nesbírám), jsem ochoten ho prodat za rozumnou nabídnutou cenu(než čekat na aukci) a mít část peněz zase nazpět doma. :)
U nás se téměř neukazuje, v Evropě u běžných typů o něco horších stavem začínají volačkou na cca 200-250Euro+poplatky (tj. cca 6000Kč a více)
na Ebay kolem 400 liber a více například zde:
http://cgi.ebay.de/SAXON-AETHELRED-II-HAMMERED-SILVER-PENNY_W0QQitemZ350296688318QQcmdZViewItemQQptZUK_Coins_BritishHammered_RL?hash=item518f4f46be

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
případné nabídky a návrhy prosím na mail: 2002martin@seznam.cz
Registrovaný uživatel
tohle vlákno má název "Nejstarčí České mince" ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tohle vlákno má název "Nejstarčí České mince" ;)

...které byly vyráběny mimo jiné dle mincí tohoto panovníka :)
Registrovaný uživatel
to nevadí, ale jsou z Čechistánu :D
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Tak tady ho máte - je na prodej, průměr 19,5mm hmotnost 1,68g
(pokud se tu s někým nedohodnu, půjde na Aukro nebo do dubnové aukce ČNS Praha...) ;)
Typ Seaby 1151, ale mincovnu určenou nenám(nemám na to speciál, ale ty nejběžnější to nejsou).
Vzhledem k tomu, že jsem minci koupil v sestavě s jinými a část ceny neplatil hotově, ale v mincích(a denáry nesbírám), jsem ochoten ho prodat za rozumnou nabídnutou cenu(než čekat na aukci) a mít část peněz zase nazpět doma. :)
U nás se téměř neukazuje, v Evropě u běžných typů o něco horších stavem začínají volačkou na cca 200-250Euro+poplatky (tj. cca 6000Kč a více)
na Ebay kolem 400 liber a více například zde:
http://cgi.ebay.de/SAXON-AETHELRED-II-HAMMERED-SILVER-PENNY_W0QQitemZ350296688318QQcmdZViewItemQQptZUK_Coins_BritishHammered_RL?hash=item518f4f46be

Obrázky:

Pokud nebude během dneška zájem zde, jde večer na Aukro za 4500Kč (za tuto cenu může být ze známosti pro zdejší i bez aukce...) ;)
Registrovaný uživatel
Když sem nikdo nic nedáváte, tak sem přidám další pěkný anglický denár AETHELREDA II.(978-1016), tentokrát z jiné mincovny(či mincmistra) :D
Hmotnost 1,29g, průměr cca 20,5mm - také půjde asi na prodej... ;)

Obrázky:

Registrovaný uživatel
to dracek: ... co chceš za oba... ??? ... měl bych zájem....
Registrovaný uživatel
Kekule: Nějak se dohodneme, napis mi na mail : 2002martin@seznam.cz (nebo na druhý můj mail pokud jej již znáš... tento používám jen zde veřejně)
Pokud jsi z Prahy, mohu je vzít zítra na přednášku do NM od 17 hodin...
Moderátor
Pujdete nekdo?
http://www.numismatici.cz/cs/article/164/Zdenek-Petran-Razil-ci-nerazil-vlastni-mince-druhy-prazsky-biskup-Vojtech-Prednaska-12-v-Narodnim-muzeu
Registrovaný uživatel
Téměř jistě, pokecat si se Zdeňkem :D
Registrovaný uživatel
no je to teda 1.2. nebo 1.3. ? jsou tam oba datumy ...
Registrovaný uživatel
únor...
Registrovaný uživatel
to Kucera:zajímalo mě kam se poděla ta c 645 a teď vidím,že jí máte vy.Já ji totiž dražil proti Vám, ale dlouho mě to nemrzelo už ji mám taky.Jinak k ní dodatečně gratuluji
Moderátor
Dekuji a take blahopreji. V lepsim stavu tento typ neni videt casto, co jsem videl drive tak se mi nelibilo a kdyz uz jsem jel dost daleko tak jsem si ji nechtel nechat ujit :)
Registrovaný uživatel
to Kucera:Tehdy jsem tam jel se všemi penězi co jsem měl,jelikož ještě dnes jsem student,ale nestačilo byl jsem hned za Vámi co se týče ceny.Za půl roku jsem koupil o maličko lepší za třetinu. Jezdíte často po aukcích?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1