Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
krásný, překrásný ...
a propó, u nás na škole je jeden doktorant, který k velkým brakteátům napsal bakalářskou a diplomovou práci. ještě jsem to neměl čas přečíst, ale pokud by měl někdo zájem, ať mi písne mail a pošlu mu to ....


Zdravím kacuro,

bylo by ještě možné požádat o zaslání uvedených prací na email?
Registrovaný uživatel
Známý mne poprosil o určení tohoto denáru. Víte jak jsem na tom s denáry, tak prosím o určení vás ;)
Bohužel lepší foto nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bude to stejný typ, od kterého skončil jiný kus před pár dny na aukru. Viz srovnání. Morava, cca 60./70.léta 12.století. Zatím jej mám v dodatcích jako č.55.
Všechny exempláře, o kterých vím, pocházejí z jedné části Moravy, i když z několika různých míst. Pokud bude známý ochotný něco k jeho kusu sdělit, předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji, informace předám a zeptám se.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, potřebuji poradit ohledně feniku - viz foto. Vlastním pouze Kocha, který tento fenik přiřazuje Rudolfovi. Nevím ale, jak ho určuje CNA. Na prodejních portálech ho někteří prodejci vydávají za fenik Přemysla Otakara II. Děkuji Vám za upřesnění vydavatele mince, popřípadě za určení podle CNA.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V CNA je to typ B183 - Rudolf (1276-82). Mělo by to být stejné jako u Kocha protože 1.díl CNA zpracovával právě Bernhard Koch.
Registrovaný uživatel
Podle složení nějaké většího depotu z nedávné doby by mělo jít o denár Přemysla II. Otakara. Nikdo Vám na to ale papír s razítkem nedá. Stejně jako nejde přesně přiřadit některé naše malé denáry konkrétnímu panovníkovi, ani tady to asi není stoprocentně možné.
Registrovaný uživatel
Děkuji za potvrzení a určení p. Kucero. To petr 1596: Jinak neznamená, že když se najde nález obsahující feniky P.O.II. a Rudolfa, že se všechny přiřadí Přemyslovi. B. Koch, když sestavoval chronologii feniků, vycházel z řady nálezů, a proto ho přiřkl Rudolfovi. Slušností je to do aukce uvést, když prodávající tuto problematiku zná!
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 6. 4. 2016, 9:21. »
Registrovaný uživatel
Pokud by jsi trochu studoval, dověděl by ses že oba denáry, tento a pak ten s opisem Otokar byly do nedávné minulostí velmi řídké a vzácné. Proto starší informace nemusí být směrodatné. Co chceš aby se uvádělo u některých našich denárů, to co je v Cachovi, nebo co to ve skutečnosti je?
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 6. 4. 2016, 9:21. »
Registrovaný uživatel
Obraz je nejspíš přiřazován Rudolfovi a Isabele Burgundské, svatba 1284. Teď na to koukám, jí bylo čtrnáct a jemu 66!
Registrovaný uživatel
To petr1596: Minci jsem si nekoupil, jen mě udivilo, že se prodávají pod jiným určením, proto jsem se zeptal zde na fóru. To, že se něco našlo a že se šíří nějaká ústní teorie, která není vědecky podložená, je slabý argument.
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 6. 4. 2016, 9:20. »
Moderátor
Přátelé, já už tu diskuzi s dovolením trochu promažu. Samo téma je určitě zajímavé a věcné argumenty i názory tu nechám, ale už to moc přešlo do osobní roviny. Prosím dále případně jen k samotnému tématu P.O.II x Rudolf. Díky.
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 6. 4. 2016, 9:30. »
Moderátor
TomL napsal
Obraz je nejspíš přiřazován Rudolfovi a Isabele Burgundské, svatba 1284. Teď na to koukám, jí bylo čtrnáct a jemu 66!

Dneska by ho, chudáka, zavřeli za pedofilii! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:) Neměli(y) to lehký, hlavně šlechtický nevěsty. Mně bylo hlavně divný, jak se mohl stejný motiv přiřadit dvěma panovníkům Rakouska, když vláda Přemysla byla tak dlouhá.
A nakonec Rudolf byl snad ještě o dost starší ..
Registrovaný uživatel
Zdravím lepší foto nemám,muže mě někdo s odborníků napsat více k tomuto tématu Břetislav I. Doufám tedy díky
15,5 spíš 16mm váhu bohužel nemám a co říkáte stavu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Denár Břetislava, Cach 322, cena cca 1,5-2t. Stav ucházející. ;)
Registrovaný uživatel
Ražený po finanční reformě, tedy po roce 1050.
Registrovaný uživatel
Dobrý den mám prosbu o jaky se jedna tento asi denar dik za odpoved

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vim je to orisek ale ja to se svoji znalosti nedam hledal sem v mnoha mistech a nic kdyby nekdo vedel napiste svuj nazor asi to bude nejaka raritka je to nalez sic ne muj ale tato me docela okouzlila ze se nepodoba nicemu co sem videl
Registrovaný uživatel
Tohle nebude české. Tipuju Rakousko/Bavory, 12. stol. - zkus hledat v CNA...
Moderátor
ja mam bohuzel CNA jen nekvalitni kopii, takze jsem se mohl prehlednout, ale nenasel jsem. nejblize mi prisly podobne razby Neunkirchen. i s tim Nemeckem se da celkem souhlasit, jsou tam docela podobne motivy, ale presne tento opet ne. nejhorsi je, ze mam pocit, ze presne tohle sem uz nekde videl a nedochazi mi kde. kazdopadne celkem povedena mince, libi se mi. myslim, ze az sem koukne jv64 budem vedet.
Registrovaný uživatel
já se k CNA dostanu až zítra, ale bude to Neunkirchen, ten rub je docela typický
Registrovaný uživatel
V CNA tento typ uveden neni, navic avers je od tam vyobrazenych minci z Neunkirchenu zcela odlisny.
Moderátor
Na první pohled je to s podunajskými ražbami z Neunkirchenu hodně blízké, ale pár rozdílů tam je. V CNA ani Löschlovi mince není.
Německých oblastí, kde jsou ražby z druhé poloviny 11. a první 12.století ikonograficky i fabrikou podobné je ale víc, u nás se moc neobjevují, proto se s nimi běžně nepotkáme. Namátkou Quedlinburg, částečně i Magdeburg nebo Kolín. I Řezno by připadalo v úvahu.
Hodně blízké jsou i ražby z okruhu Fríska, zejména Deventer, ale opět, Ilisch tuto minci nemá.
Přesně tuto věc nenacházím, moc času na hledání nemám.
PS: Možná by vystavovatel mohl napovědět - kde to vzal, je-li to nález tak odkud, s čím jiným, atd.
Registrovaný uživatel
Diky za odpovědi a budu čekat dál byla by škoda ji neurcit je moc pekna a netypicka tady u nás

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 > »

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1