Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Nejstarsi ceske mince

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27

Autor Příspěvek
Moderátor
barbar napsal
Takhle jsem to neměl na mysli.. návaznost novodobých objevu s tlustými PG.. :)

Zmínka tlustých PG směřovala jako příklad výjimečné ražby u které víme k čemu sloužila.
Narozdíl u dřívějších našich platidel ražeb denárů, později brakteatu kde prakticky nic podobného
známého a zdokumentovaného neexistuje,nebo mi není známo... např.představa zlatého denárů přiležitostně darovaného panovníkem (knížetem)významným osobám,či tlustého brakteatu... :)

Jednalo se spíše o jakési rozšíření zajímavé diskuze,z mé strany....
Registrovaný uživatel
v pohodě .... :-) .... jen na závěr ... asi bude potřeba se smířit s tím, že jsou dlouhá období českého (a moravského) mincovnictví, kdy se nic mimořádného nerazilo ... :-) .... a jen úplná tečka, v dobrém, .... tlustý brakteát mi vykouzlil úsměv na tváři ..... to je něco jako bílý černoch ... :-)
Registrovaný uživatel
:-)) Odborník na tlusté brakteáty... to by se mohlo i ujmout :-))
Registrovaný uživatel
když se to stočilo k brakteátům tak jedna zajímavost. V německém mincovnictví jsou známy zlaté brakteáty.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ale dodám, že ty jsou tuším jen z migračního období
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Vyborne dekuji moc za plodnou diskuzi, prece jenom denarova sekce neumrela, ale jenom spi. Jako odmenu pro vsechny zapojene do diskuze vkladam jeden bezny, ale dovolim si tvrdit stavem nadprumerny denar. Cach 123, vaha 1,16 gr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Když člověk vezme v úvahu, že to je 1000 let staré...
Registrovaný uživatel
Na nejmenovanem hledacskem foru se objevil velice zajimavy denar. Snad byzantizujici typ denaru velkeho strizku, pro me neznama ikonografie. Je mozne, ze se jedna u unikat Boleslava, nebo jde o neco zahranicniho?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Byzantský motiv určitě, nález podle všeho Morava. Takže možná i místní věc. Vzhledem k tomu, že se nálezce obrátil na muzeum, tak se snad podaří zmapovat všechny souvislosti, pokud tedy odněkud nepřiletí vidle. Dalo by se říct i pár věcí předem, ale to, co je vidět z fotky je zřejmé, hypotéz jistě padne víc.
Registrovaný uživatel
Je jisté, že je to originál?
Moderátor
To je jistě oprávněný dotaz. Bez toho, že bych držel minci v ruce na to na 100% těžko přísahat. Je to asi to první, co většinu na první pohled napadne. Základní věci jsou ale v podstatě OK. Pokud by to byl vtípek, tak klobouk dolů nad fantazií autora.
Registrovaný uživatel
Já osobně , přestože je to pouze okraj mého zájmu bych byl hodně obezřetný.Ten částečně zachovalý perlovec na druhé hodině z propojených kuliček jsem myslím na denárech tohoto období nezaznamenal .A ten happy Kristus , co vypadá jako prstová loutka mě taky znervozňuje ...:- ) .Ale jak píšu , nejsem v této oblasti kovaný :- )
Moderátor
tak Kristus, jo... a ja myslel, ze je to nejaky parici satanista nebo bafomet :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Mně matou ty anténky na hlavě :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně matou ty anténky na hlavě :roll:

wifi...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Däniken by měl o té postavičce jasno :)
Registrovaný uživatel
Je fajn že se nálezce obrátil na muzeum :-)
Registrovaný uživatel
To by nám ho zase mohl v telce ukázat nějaký hejtman :) :)
Registrovaný uživatel
TomL napsal
To by nám ho zase mohl v telce ukázat nějaký hejtman :) :)


tj :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jinak tomu rozumím jen trošku, ale chybí mi tam, především na vystouplém reliéfu té postavičky, taková ta typická drobná či větší přerušení linie. Jako kdyby razidlo bylo nové- ?
Moderátor
Mám dotaz.
Setkal jste se už někdy někdo s tímto fenikem? Je nabízen jako Přemysl Otakar II. A nemůžu ho v literatuře dohledat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cach 819
Moderátor
Takže tak to je. Sejbal končí rokem 1253 a já se divím. Díky :)
Registrovaný uživatel
Je veden jako český denár, několik set se jich našlo před 3-4 lety u Hradce Králové spolu s brakteáty.
Registrovaný uživatel
Jen doplním předchozí reakci. Podle zpracování toho depotu z Radíkovic jde o méně častou variantu denáru Cach 819 s hladkým kruhem kolem panovníka. Celkem je v té knížce rozlišeno pět variant tohoto typu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27

Sběratel.com » Denárové období » Nejstarsi ceske mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1