Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Německá hyperinflace

Vykupminci.cz
Numisargo

Německá hyperinflace

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den přátelé.
Nemáte, prosím, někdo přehled poštovních tarifů týkajících se německé hyperinflace. Pokud možno v PDF. Vím že něco vyšlo česky ale nevím detaily.
Děkuji mnohokrát
klapanec@volny.cz
Registrovaný uživatel
Pokud Tě to období zajímá, pak doporučuji zakoupit třeba toto...
V pdf tarify na Německo vydány co vím nebyly. Scanováním novodobé literatury se docílí jen toho, že se vydavatelům nevyplatí nic vydávat a pak ostrouhají všichni - tedy NEPODPORUJI ! :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji, ale já jsem psal o česky psaném spisku. Mám dojem že ani nebyl oficiálně vydán. Moje němčina je chabá.
Registrovaný uživatel
no v tabulkách tarifů moc němčinu netřeba...

česky jedině asi nějaké spisky sekce Teritoriální filatelie, ale opět jistě ne v pdf...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Poštovní tarify, týkající se německé inflace, jsou např. v této příručce. Inflační období je rozděleno do 21. pásem, pro každé pásmo uvedeny základní sazby (Tiskopis, dopisnice a dopis vnitrostátní a zahraniční + příplatky za doporučené a spěšné zásilky).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak to je Michel DSK podrobnější.
Moderátor
Vím že je, ale shání literaturu v češtině a pro základní sazby je tahle dostačující.
Moderátor
Mně by zajímalo, jestli se při těch hyperinflacích v těch tarifech vůbec vyznali samotní pošťáci. Neříkám základní sazbu za obyčejný dopis nebo čumkartu, ale takový těžší doporučený dopis do ciziny ... Obzvlášť v Maďarsku po 2. sv.v., kde byl nový tarif pomalu každý den. A pak taky spočítat ty známky v těch miliardách a bez dnešních kalkulaček.
Moderátor
Já si myslím že se na to tak přísně nedívalo a při změně tarifů prošla řada zásilek už nedostatečně vyplacených.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Německá hyperinflace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1