Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Německé hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Německé hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostal jsem tyto hodiny. Mohl by někdo určit co jsou zač a mají nějakou cenu? Vypadají moc pěkně asi je někdo už čistil. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdyby tam nebyla ta orlice, tak cca 300 Kč. Protože tam je, tak asi víc a mohl by o to mít zájem ten, kdo sbírá Německo - válku. Odhadoval bych to na 40 tá léta a hodiny byly asi určený do kanceláře nějakého tehdejšího pohlavára,ale nemusí to být vojenská záležitost.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Kdyby tam nebyla ta orlice, tak cca 300 Kč....

A kdepak se tam asi vzala? ... :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
lachtan napsal
Kdyby tam nebyla ta orlice, tak cca 300 Kč....

A kdepak se tam asi vzala? ... :roll:
No to je to právě. Já nikdy takové hodiny neviděl. Jo jednou ano, ale orlice byla v bedně uvnitř, tak nevím jestli je někdo takhle nevylepšil ... třeba kvůli těm sběratelům.
Registrovaný uživatel
stroj je od firmy Kienzle,na skrinke čo vidím odzadu je kriegsmarine.Takže je možné že je to z inventáru Nemeckého ministerstva,alebo iného úradu námorníctva
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
stroj je od firmy Kienzle,na skrinke čo vidím odzadu je kriegsmarine.Takže je možné že je to z inventáru Nemeckého ministerstva,alebo iného úradu námorníctva
Pokud je to pravda co píšeš Nicku, že vidíš Kriegsmarine (já to nevidím), tak by se o to sběratelé asi na Aukru poprali a cenu nedokáži určit. Ale za 1000 Kč by to asi nebylo. Věci námořnictva jsou dost ceněné a bylo jich málo v aukci.
Registrovaný uživatel
Znova jsem si prohlédl fotky a před mou první reakcí mi nešly zvětšit. Fakt tam je válečné námořnictvo na té dřevěné desce ! No myslím, že by to byla lahůdka pro sběratele !
Registrovaný uživatel
Zajímavé že celá záda jsou odřená ale ten nápis ne :D
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Zajímavé že celá záda jsou odřená ale ten nápis ne :D
No mě připadají úplně normálně opotřebovaná. Takhle světlá barva vzadu je běžná u zad tohoto typu hodin. Já tedy podezření na falzifikát už nemám. Uvidíme co řekne ještě Nick... jinak v aukci jsem je ještě neviděl takto značené a myslím, že z tohoto důvodu se z běžných hodin za tři kila stane zajímavá věc pro sběratele militarií.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
, Já tedy podezření na falzifikát už nemám. ,

Tak to jsi šťastný člověk ;)
Registrovaný uživatel
Pánové já se přidám k Turtlemu. Jednak, takto značené věci náležící říši,se vždycky značily na místo,kde není vidět. Tedy by to bylo nejspíš zezadu, jak je ten nápis Kriegsmarine. Na ciferníku si zásadně dával nápis výrobce (značku) nebo prodejce (jméno). To je jakoby si na nádobí dali ten hákový kříž zepředu a pak z toho jedli. Za druhé - na té zadní desce,jak je odřená - to odpovídá stáří, takže za třetí? Za třetí ten nápis i ta orlice jsou tak skvělě nerozpité,nepoškrábané,lesklé a dochované,že jsem si na 99%procent jistý,že je to dodělané. Takto z fotky to působí, jako nějaký obtisk, jako jsou třeba na plastikové modely. Jinak jak říká Nick, jsou to Kienzle, čtvrtky a ty cenu mají samy o sobě,dejme tomu 1500 - 2000. Tím rádoby "poněmčením" jejich hodnota spíše klesá,když se to odstraní,může tam už zůstat vyrudlý flek. Jinak takovýchto poněmčených "relikvií" je plný FB. Budík s hákovými kříži,hrneček s velkým hákovým křížem a různé jiné starožitnosti zneuctěné tímto hnusem. Kdo se v tom vyzná,tak si tuká na čelo. A jelikož většinu naší neonacistické scény tvoří hlupáci,co neznají historii,mají popatlaný život a žádnou sebeúctu,tak i takové věci se bohužel podaří občas prodat.
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 18. 1. 2020, 14:54. »
Registrovaný uživatel
Laický dotaz - to je běžné, že i na hodinovém stroji je vyražena orlice? Nebo je to součástí pojmu "více Adidas"?
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Laický dotaz - to je běžné, že i na hodinovém stroji je vyražena orlice? Nebo je to součástí pojmu "více Adidas"?


To je značka výrobce - Kienzle a není to orlice ale ciferník s křídly ;) .
Registrovaný uživatel
Jinak ještě dodám - podle toho zaschlého oleje v miskách,ten stroj určitě čištěný nebyl. A jen pro zajímavost - jakou bimbají melodii? Takováto úprava u bití,jakou vidím tady,nejspíš budě něco i hrát ?
Registrovaný uživatel
Díky všem za odpovědi. Hodiny jdou a bimbají melodie, jsou asi čištěné nějak zvenčí nemyslím strojek, protože vypadají jak nové, kromě vrchní části tam je takový flek, ale zapravený.Pod tou orlicí vyraženou uvnitř je fms nebo fm8 nebo něco tak díval jsem se lupou.
Registrovaný uživatel
fredy napsal
Díky všem za odpovědi. Hodiny jdou a bimbají melodie, jsou asi čištěné nějak zvenčí nemyslím strojek, protože vypadají jak nové, kromě vrchní části tam je takový flek, ale zapravený.Pod tou orlicí vyraženou uvnitř je fms nebo fm8 nebo něco tak díval jsem se lupou.
Zkus stroj, nápis vzadu a tu orlici na ciferníku vyfotit detailněji. Fenixi věci z války a i ty nacistické nekupují jen nácci, ale i sběratelé. kteří mají rádi druhou válku. Mám kamaráda, který má obrovskou sbírku všech armád druhé války včetně techniky a ten tedy nácek opravdu není ani omylem. To jako bys řekl, že ti co sbírají komunistická vyznamenání jsou komanči ... nesmysl ne ? ;) Ale máš pravdu v tom, že ty různé hrníčky a podobné novoděly jsou na palici !
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 18. 1. 2020, 17:55. »
Registrovaný uživatel
Ale jo, to já vím, že jsou sběratelé militárií ale o těch jsem ani nemluvil, protože pro ně je to neprodejné, oni takovou věc poznají hned. Takže takto zneuctěné starožitnosti jdou do rukou lidí, o kterých mluvím já,ti neznají nic. No a značka, hádali jsme z vestecke kule, vypadalo to jako Kienzle. Tak nám to nevyšlo. Ale písmena FM.. Tak to je jasné. Orlice, sedí na kružnici a v ní jsou ta tři písmena FMS, je to tak? V tom případě by se jednalo o značku Mauthe, též kvalitní německé hodinové stroje.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Ale jo, to já vím, že jsou sběratelé militárií ale o těch jsem ani nemluvil, protože pro ně je to neprodejné, oni takovou věc poznají hned. Takže takto zneuctěné starožitnosti jdou do rukou lidí, o kterých mluvím já,ti neznají nic. No a značka, hádali jsme z vestecke kule, vypadalo to jako Kienzle. Tak nám to nevyšlo. Ale písmena FM.. Tak to je jasné. Orlice, sedí na kružnici a v ní jsou ta tři písmena FMS, je to tak? V tom případě by se jednalo o značku Mauthe, též kvalitní německé hodinové stroje.
Hele jasně ... není to třeba na tom ciferníku normální obtisk ? Něco v tom smyslu co se dávaly na německé helmy ? Proto se to , jakoby leskne ... já vím, že se to všude hemží falzy, ale já mám takový pocit, že to je origo ...nemůžu si pomoct, i když jsem to nikdy neviděl na vlastní oči, tedy takovéto provedení hodin.
Registrovaný uživatel
Proto chci po zakladateli vlákna vyfotit tu orlici lépe, protože pod ní je ještě něco, co nevím co je a nejde mi to rozeznat. Jako kdyby někdo falšoval, tak tam dá jen orlici a ne něco navíc pod ní co pod orlicemi nebývalo to by vzbudilo podezření, nevím co to je.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 18. 1. 2020, 18:15. »
Registrovaný uživatel
A stejně si myslím, že pokud by chtěl někdo zvýšit prodej v podstatě běžných hodin, tak tam mrskne německé elektrikáře, neboletectvo a všichni se v aukci zblázní. Válečné námořnictvo, kdybych chtěl falšovat by mne napadlo asi, jako poslední.
Registrovaný uživatel
Díky odpovědí mám až až. Jenom se zeptám proč je tam to velké M?
Registrovaný uživatel
Klidně pošlu detailnější foto, ale až zítra, co mám nafotit?
Registrovaný uživatel
fredy napsal
Díky odpovědí mám až až. Jenom se zeptám proč je tam to velké M?
No to je to, co jsem chtěl vědět , co je pod orlicí. Velké M nevím, co znamená. Fenixi já ti nevím, pořád mám pocit, že to je origo. Uvidíme, třeba se ještě někdo v diskuzi přidá .....
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Proto chci po zakladateli vlákna vyfotit tu orlici lépe, protože pod ní je ještě něco, co nevím co je a nejde mi to rozeznat. Jako kdyby někdo falšoval, tak tam dá jen orlici a ne něco navíc pod ní co pod orlicemi nebývalo to by vzbudilo podezření, nevím co to je.

Je tam M.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
lachtan napsal
Proto chci po zakladateli vlákna vyfotit tu orlici lépe, protože pod ní je ještě něco, co nevím co je a nejde mi to rozeznat. Jako kdyby někdo falšoval, tak tam dá jen orlici a ne něco navíc pod ní co pod orlicemi nebývalo to by vzbudilo podezření, nevím co to je.

Je tam M.
-s-
Jasně !!! MAUTHÉ !!!Jak říkal Fénix...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Německé hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1