Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Nepeníze

Vykupminci.cz
Numisargo

Nepeníze

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Ale snad uz vsichni pochopi, ze tohle nema se sberatelstvim nic spolecneho.

Teraz nechápem už ani ja. Ak niekto zbiera obaly zo žuvačiek, servítky, angličáky, souvenir bankovky,... to nie ne zberateľstvo? A čo to potom je? :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
V dnešní době se dá sbírat snad všechno, dokonce i pytlíky na psí exkrementy někdo sbírá, ale jestli to má nějakou sběratelskou hodnotu, to ať posoudí jiní. ;) Každého naplňuje sbírání něčeho jiného a finance v tom hrají hlavní roli, však to sami znáte ze svého sběratelského odvětví. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
znam pana, co dava dohromady i kelimky od jogurtu, tak co :)
Moderátor
Obaly zo žuvačiek, servítky, angličáky, pytlíky na psí exkrementy atd. nemam problem zaradit do sberatelstvi. Ostatne mame Klub sberatelu kuriosit a je obdivuhodne, co vse se da sbirat.
Ale 0eura - to je jen dobry byznys a davova psychoza...
Trochu mi to pripomina firmy, ktere nabizeji pozlacene a postribrene medaile...
Nebo Cinany s jejich kopiemi minci. Povazoval by nekdo sbirani (cinskych) padelku za sberatelstvi?
Nebo kýč vs. umění.
Sbirejte si hosi, co uznate za vhodne, jen jsem napsal svuj nazor, cas oddeli zrno od plev.
Moderátor
Jak to vidi nesberatele - viz diskuse k clanku:

https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/karel-gott-osmdesatiny-euro-bankovka-pametni-nulova-hodnota.A190628_224636_lidicky_zar
Registrovaný uživatel
A ted mi vysvetlete jednu vec - uz davno pradavno se na hradech/zamcich prodavaji suvenyrove mince (za 50-80 Kc kus podle provedeni) a celkem se i sbiraji. A zadana psychoza kolem nich neni. Navic, prodeje jiste prispivaji i na obnovu pamatek.

Podobny koncept melo mit i nula euro - proc to neprobiha stejne? tedy ze stejneho automatu by mohly padat i bankovky, kdyz dojdou, objednaji se dalsi. A pamatkam by to propelo urcite vice, misto limitovane edice 5000ks by se prodalo za nekolik let klidne 50000ks.
Moderátor
Je to dobre vymyslene, vyvola se dojem, ze jde o neco vzacneho a cenneho, vydavatele a spekulanti na tom vydelaji, (pseudo)sberatele techto pseudobankovek jsou jen oběťmi, a cim drive si to uvedomi a vystoupi ze hry, tim lepe.
Kdyby byl naklad vyssi, cena by stagnovala a nikdo by to nechtel. Prave ten spekulativni rust z toho dela fenomen a pritahuje dalsi zajemce (kteri v tom mylne vidi dobrou investici). Porad stejny obchodni model.
Pripomina mi to
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tulip%C3%A1nov%C3%A1_hore%C4%8Dka
Registrovaný uživatel
Myslím, že jde jen o to, aby se toto sběratelství nenazývalo notafilie. Jinak ať si každý sbírá co chce. Moje parketa to ale není. Zajímavé je, že kovová Eura se taky vydávala v sadách i pro země nečlenské a taky nebyla kolem toho žádná hysterie, takže myslím, že je to uměle vyvolané.
Moderátor
No prostě, jsou to takové pouťovky, když to člověk pořídí v místě. Když to kupuje přes A, je to už jiný problém.

Na druhou stranu, existuje na to tlustý katalog.
Registrovaný uživatel
Páni neviem či dosť dobre viete čo tu tak vehementne odsudzujete. Niektoré fantasy bankovky by som si kúpil aj ja... - US Dollars
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fantasy bankovky mam sam taky rad, jedine co kritizuji je to, ze puvodni myslenka 0 euro se jaksi vytratila. Melo to propagovat turismus, prispivat na obnovu pamatek ... coz se mozna v jiste mire deje i ted, ale proc by navstevnik ZOO Liberec, ktery by si rad tento suvenyr koupil na pamatku (treba az tam v lete s detmi pojede) mel utikat do Liberce v PONDELI, brat si na to dovolenou, vystat 3hod frontu a ztratit s tim cely den?
Zajimala by me docela statistika tech prodanych minci (zetonu), ktere se napr. v ZOO take hojne vyskytuji, kdykoliv jsem v nejake ZOO, tak vidim nazivo, ze se to tam kupuje.

Prece kdyby vydavatel vydal nejdriv 10000ks a kdyz bude zbyvat poslednich 1000, tak by pridelal dalsi, tak vydela vice, ZOO vydela vice, vsichni maji suvenyr a pokud spravne pocitam, tak jediny, kdo nevydelal, je prekupnik ...
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
Podobny koncept melo mit i nula euro - proc to neprobiha stejne? tedy ze stejneho automatu by mohly padat i bankovky, kdyz dojdou, objednaji se dalsi. A pamatkam by to propelo urcite vice, misto limitovane edice 5000ks by se prodalo za nekolik let klidne 50000ks.

Koncept je síce podobný, ale nie rovnaký. Výrobcovia 0€ rýchle pochopili, že ak to má byť zaujímavé pre zberateľov, ktorí budú kupovať podstatnú časť nákladu systematicky, tak potrebujú aj souvenir bankovky, ktoré budú "vzácne". Takže síce môžu navyšovať emisie, ale nerobia to.
Ak budú potrebovať novú souvenir bankovku napríklad pre zoo, tak namiesto slona ju vydajú s opicou. Vlk bude sýty a aj ovca ostane celá. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Výrobcovia 0€ rýchle pochopili, že ak to má byť zaujímavé pre zberateľov, ktorí budú kupovať podstatnú časť nákladu systematicky, tak potrebujú aj souvenir bankovky, ktoré budú "vzácne".

To je presne ono, o cem jsem psal - zisk na prvnim miste, "sberatele" jsou z pohledu vyrobce jen davem uzitecnych idiotu.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
To je presne ono, o cem jsem psal - zisk na prvnim miste, "sberatele" jsou z pohledu vyrobce jen davem uzitecnych idiotu.

Zisk je vždy až na prvom mieste a je to jedno či z pohľadu výrobcu (mincovňa, tlačiareň), obchodníka alebo aukčnej spoločnosti. Zberateľ je skutočne užitočný idiot, lebo jeho správanie nie je ekonomicky racionálne. Ideálny cieľový segment.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Kdyz uz jsme u toho zisku - treba 0 euro Praha. Kdyby ty automaty daly nastalo k tem frontam na Hrad (kde jsou detekcni ramy) a stoji tam zastupy turistu, tak prodaji tisice a tisice kusu ... pro obnovu a udrzbu pamatek (zde klidne Hradu a prilehlych nadvori) jiste lepsi varianta nez vyprodano za 1 den na sberateli a pak uz jen preprodeje za 500/kus a vice ..
Registrovaný uživatel
stani napsal
Pošleš mi jednu s Tvojim podpisom cez celú bankovku, či grafiku?
Za opýtanie nič nedám.. :P
Jednu by som chcel. Nech už je to tak, alebo onak, v histórii notafílie budeš zapísaný. Čau. :)
-s-

Orromirdin napsal
Prečo nie, rád...


A čo čert nechcel, dnes som bankovku/volajte to ako chcete, dostal. Moje prognózy, že sa na mňa samozrejme vybodne, sa nenaplnili... Ja som to čakal a nemal by som s tým problém :roll: Dokonca mi tých "dielok" poslal viac a sú skutočne pekné. Bál som sa ich vôbec chytiť do ruky, aby som ich nepoškodil.. :) Týmto sa chcem Orromirdinovi, Matejovi, tu na fóre veľmi poďakovať a samozrejme mu želám, aby sa mu umelecky darilo dobre a stále lepšie.
A musím si samozrejme, to je povinnosť, aspoň piaty krát pozrieť toto..
:P
https://www.youtube.com/watch?v=bAWwcpF239M
-s-
Registrovaný uživatel
Dnes jsem se byl osobně podívat na otevření výstavy "GÁBRIŠOVKY " a mohu jen a jen všem vřele doporučit. Opravdu je na co koukat - perfektně zpracováno, zvětšeniny bankovek krásně zapaspartovány - prostě paráda.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Napsal jsem na Aukro prosbu, aby v sekci Bankovky udělali novou podsekci "Gábrišov". Cílem není propagovat tyto výtvory, ale naopak odplevelit nabídky seriózního sběratelského materiálu. Snad to Aukro udělá. Jako před časem zde na Sběrateli ve Filatelii podobný problém se Skrblíkem (viz Skrblíkov).

Orromirdin promine, ale ta záplava jeho výtvorů v nabídce Česka je už alarmující.
Moderátor
ZetPe: jeste horsi je to v "Eurobankovkach", tam je z 900 nabidek 6 pravych bankovek a zbytek jsou fialové příšernosti, tj. 0 eura "souvenir"
Registrovaný uživatel
jasny namet na dalsi samostatnou kategorii - 0 euro souvenir ...
Registrovaný uživatel
Dříve šlo nahlásit, že je aukce ve špatné kategorii a oni to přehodili, dnes nejde nahlásit vůbec nic, aukro dávno není tím, co bývalo a stále se bijí do prsou, že ho vylepší a skutek utek! Hlavně když zvyšují své provize ve sběratelství a víc je nezajímáme! Ještě štěstí, že máme papričky u aukcí, ale celé aukro je pomalé, toho se asi už nezbavíme.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
jirka72: jenze nazev Eurobankovky vypada lepe... Kdysi Aukro na muj popud udelalo novou sekci "Euro probe" v mincich, protoze Euro mince byly zapleveleny timto neradem, ale pak to zase zrusili, nastesti uz je to ted okrajova zalezitost. Misto toho mame 0 euro souvenir - uvidime, jak dlouho se udrzi tenhle projekt pri zivote.
Registrovaný uživatel
Gábrišovci, to je holt dobrej oddíl. Asi stejně jako STS Chvojkovice-Brod z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje.

Letmý pohled na Aukro ukázal opět stovky fantasbankovek, ale už máme v nabídce části nebo celé tiskové archy, občas se ukáže i nějaký ten SPECIMEN či CANCELED stačí si jen vybrat, dokonce sety Muchovy slovanské kněžky se stejně očíslovanou obálkou. A jako třešničku na dortu přetisk MAKULATUR.

Názorná ukázka konce jednoho sympatického uměleckého záměru a začátek tvrdého byznysu.
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Názorná ukázka konce jednoho sympatického uměleckého záměru a začátek tvrdého byznysu.

O konci čoho to hovoríš? Umelec nemá právo na svojich výtvoroch zarobiť? On neplatí byt, stravu, energie? Tlač, farby, papier,...? Chodíš do kina a divadla bez zaplatenia? Čo ti visí na stenách? Papierové reprodukcie? Alebo ZetPe ty chodíš do práce zadara?

Matej sa vypracoval, jeho fantazy bankovky sa ľuďom páčia a je úspešný. Nachádzajú sa v špeciálnej sekcii "Bankovky - Matej Gábriš - Gábrišovky". Má niekto druhý svoju vlastnú sekciu na aukre?

Je to jeho originálna práca, na rozdiel od rôznych kópii, reprodukcií, novotlačí, replík, prvorazieb, novorazieb a iných pitchovín, ktoré ľudia v súčasnosti bezhlavo kupujú.

Tiež si myslím, že aukro je až sekundárny trh t.j. nepredáva on, ale obchodníci čo sa chcú na tejto úspešnej vlne priživiť. Budem sa opakovať - Môžeme byť radi, že takého človeka tu máme. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Od té doby, co na Aukru vznikly samostatné kategorie Gábrišovky a 0 Euro Souvenir s tím nemám problém. Jen by mohli admini hlídat, aby se tam odsouvalo opravdu všechno. Ať si každý utrácí za to, co uzná za vhodné. Asi lepší pěkná gábrišovka za stovku, než Goťák za 10.000

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Nepeníze

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1