Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Neznáme filatelistické poklady

Vykupminci.cz
Numisargo

Neznáme filatelistické poklady

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
No moje chatrné oči ty rozdíly v hvězdičkách vidí ;).
Moderátor
V hvězdičkách jo, ale co CS 5 a CS 9, jež jsou bez hvězdiček? Když jsou takto vedle sebe vidím že nápis u CS 2 je blíž kružnici a je trošku jinačí dvojka, ale kdybych měl jen jednu? A kromě toho určitě budou i CS 1, CS 3, 4, 6 - 8, 10, 11 a možná i další, musel bych naštudovat nějaký katalog. Pak je jiný motiv a následuje něco podobného ale s vyšší cenou.
Moderátor
Ábych tu nevykládal o dopisech jen tak zbůhdarma - tato dofrankovaná doporučená celinová prošlá obálka (kdo někdy něco podobného viděl?) z Usť - Sysolska z roku 1904 se prodala za pouhých 1500 €.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Doporučený dopis frankovaný lokálním vydáním Rakwere (Mi č. 4 - náklad údajně 26 kousků) prodán za 13000 € pouhých. (Zkoušel Eichenthal). Nevyznám se v ruských známkách a celinách, ale tatáž známka (neprodaná za 7500 € vyvolávací ceny) spíš vypadá, že to je původem celina, ne? Zřejmě se používala jako známka. (Což jest/bylo v některých zemích běžně povoleno.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Z jiné aukce - dopis, v originálním us balení, který napůl přežil (nebo skoro nepřežil, jak se to vezme) katastrofu Hindenburgu. Vyvolávačka 9000 € (s fotoatestem), jestli jsem to správně nenašel, tak zůstalo neprodáno, takže máte ještě možnost. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Když to tady Pavel III nadhodil - ta emise Slovinska je pro studijní sbírání a specializaci velice zajímavá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
blazek007 napsal
Když to tady Pavel III nadhodil - ta emise Slovinska je pro studijní sbírání a specializaci velice zajímavá.

A to to ještě existuje jako kamenotisk! Co vím, to nesbírám, ale narazil jsem na to při hledání SHS přetisků. :)

A zase z jiné aukce. Tam se prodávaly přetisky Zenta. Ten čtyřblok vidím prvně (a nejspíš i naposledy), na to bych teda neměl, to by chtělo opravdu vyhrát. Musím být spokojen s jednou známkou co mám. 8). Uváděný náklad, co jsem zaregistroval, je 40 kousků celkem, teda ani půl archu. Údajně se má jednat o zkusmý tisk toho rastru a nejspíš rozumně usoudili, že to stojí za prd a tak to na víc známkách už nedělali. Známku neuvádí ani Lajos Szigeti.
Ten pamětní list se vidí málo (minimálně), tak spíš pro zajímavost, ale Užickou republiku jsem ještě neviděl, přikládám pro poučení všem (kdyby to třeba nějaký stolkař nějakým nedopatřením nabízel ...).
A na závěr jedna zajímavost - ruční, asi ryze domácí, přepis SHS. V Československu se toto naštěstí neujalo. :P
Akorát je škoda, že tam mají takové celkem prd obrázky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mno, na to, jak je ten 4blok dle sdělených informací vzácný, se mi cena 650E tak strašná nezdá
Moderátor
Se to musí vzít tak, že to není Pošta Československá 1919 černé číslo (uherská doplatní) nebo letecké či jiné nebo velké košické kříže, které by chtěl mít každý. Zkrátka to sbírá o dost míň lidí, Jugoslávců není tolik ani s Maďary dohromady jako třeba Rusů nebo Němců. Cena přece ne vždy vyjadřuje věcnou vzácnost. ;)
Registrovaný uživatel
dobré ráno když tak pročítám tyto vzácnosti kdy existuje 3 až 5 kusů od jedné známky co si potom mám myslet, když mám jen jeden známý exemplář /je součástí kat. Ferchenbauer / co vy na to Jirka z Moravy
jde o 50 kr známku se smíšeným zoubkováním - jak je vidno z popisu na albovém listu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A jste si jistý, že je jediný?
Registrovaný uživatel
Takto to dopadne ked to preklada amater.
http://www.webnoviny.sk/lifestyle/dochodcovia-nasli-vo-vreci-znamok-za/565396-clanok.html
_______________
Moderátor
Lokální vydání Nyiregyházy poslané do Berehova (atest Filep). Prodáno v podstatě za babku (195 €), zkusil jsem, leč přehodili mne. No, prostě nemám ty fondy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak toto je pekné
Registrovaný uživatel
Za cely rok žiaden komentar k prispevku 37.Tak reporter z bild zabudol ešte na moju znamku,aj ked tvrdi že su iba dve na svete.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Za cely rok žiaden komentar k prispevku 37.Tak reporter z bild zabudol ešte na moju znamku,aj ked tvrdi že su iba dve na svete.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

To je ten Z-grill?
Registrovaný uživatel
Nie,moja je bez grill.V tom članku piše niečo o Z - grill ?
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Nie,moja je bez grill.V tom članku piše niečo o Z - grill ?

Ne, nepíše. Ale předpokládám, že by ta nově objevená měla mít také Z grill. I když z toho blbého fota není nic poznat.
I Scott se však už zmiňuje o 2 exemplářích a tak předpokládám, že to atest dostalo jako OK.
Moderátor
Jedna pěkná obálečka prodaná, bez mé účasti, za 80000 Ft. Úžasné jsou ty dvě dvoupásky. Bohužel si netroufnu odhadnout jestli ty lebky jsou stejné, či nikoliv. Na 1 K asi jo, na 50 f fakt nevím. Zas tak kvalitní obrázek to není. Ale zajímalo by mne to, to zase jo. A navíc lepší dědina.

P.S.: Může mi někdo vysvětlit, proč se (mi) stává, že ten obrázek musím k nahrání zadávat 2×?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zajímavé: http://www.g55net.com/show_images.php?id_produkt=276710
Švýcarsko, SOLDATENMARKEN - ucelená sbírka známek z 1. a 2. sv. války, obsahuje skoro všechny základní známky, navíc spousta variant, k tomu aršíky, tiskové listy včetně velkých, spousta hledaných položek (mj. pro internované polské vojáky), ve dvou albech, minimum nálepek - naprostá většina čisté bez nálepek ve velmi dobré kvalitě (!), součástí je i spec. katalog, zcela mimořádná nabídka
Blbý je, že ten odkaz asi nevydrží věčně, ale nahrávat to obrázek po obrázku se mi nechce.
Moderátor
Sice v zoubcích místy poněkud chabé, ale myslím, že pěkný dvacetibloček.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No tomto je pozoruhodné přesné porto (1 K) a ještě k tomu nevydaná hodnota 35 f. Atest Flasch, takže by to mělo být OK. (Ovšem já na to nésu v dostatečné kondici.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Raritní dopis se prodával asi před šesti roky s popisem:
Besonderheiten - 1921, 2x 5 fil, 4x 10 fil., 2x 50 fil und 2x 1 Kor. je mit Aufdruck "Nyugalmagyarorszagt felkelök 19 21 szept A-ZONA" rund zusätzlich blauer bzw roter Totenkopf-Aufdruck rs. auf R-Brief (Vorderseite grösstenteils fehlend) gest. "NAGY MARTON 5 OKT 1921" Catalog Price 100,00
(směšná katalogová cena)
Za kolik se prodal netuším.
A co je na něm tak raritního? Inu, dvě dvoupásky a jedna čtyřpáska!! Bohužel, větší obrázky už neměli a adresní stranu už vůbec ne. Výplatné odpovídá rekomandu - přesné porto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Pokec o známkách » Neznáme filatelistické poklady

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1