Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Nieco mi tu chyba ;)

Vykupminci.cz
Numisargo

Nieco mi tu chyba ;)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prihrejem si polievočku:oliver to napísal ,ale v maďarkom jazyku. :mrgreen: "Isten kegyelmébol". :shock:



facctory napsal
aj keď pán nepoďakoval ja ešte pre zaujímavosť pokúsim doplniť trošku zrozumiteľnejší preklad :mrgreen: :mrgreen:
FERENCZ JÓZSEF I.K.A.CS. ÉS M.H.S.D.O.AP.KIR. = Ferencz József Isten kegyelméből ausztriai császár és Magyar-, Horvát-, Slavon-, Dalmátországok apostoli királya
František Jozef božský, milostivý rakúsky cisár a Maďarský, Chorvátsky, Slavónsky Dalmácky apoštolský kráľ
Moderátor
grofik: samozrejme prvý preklad skratiek do maďarčiny dal Oliver, ja som chcel iba iba tak trošku doplniť preklad do reči nám trošku bližšej... :mrgreen:
inak slovíčko kegyelmébol som v mne dostupnom slovníku nejak nenašiel... ;)
Registrovaný uživatel
Maďarčina je skoro zrozumitelná reč. ;) Trochu zámena písmenka no no dvoch ,ale inak dobré. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
no jo diky....
Registrovaný uživatel
je to hruza stimyto mincemi..............když je to tam po madarsky.....nerozumi im ani svatej
Registrovaný uživatel
mati07:asi takkkkk. :roll: :lol:
Registrovaný uživatel
ocuj grofik,pokud ti múžu tikat, nevis co múže mat hodnotu 1 denar ferdinanda I z roku1536 v docela pěknem stavu asi-1/0 a neni to novorazba reku kamarad mi povidal ze ma 140 sk ????,za odpoved vopred dekuji!!
Registrovaný uživatel
v katalogu se mene vyskituji......
Registrovaný uživatel
:D to mati07:denár Féďu I.pokiaľ je zachovalý tak určite má min.takú cenu. ;)
Registrovaný uživatel
grofik:no bol celkom pekny ale ked som pozrel nan cez lupu tak som videl na tom striebre take male hnede flaky........
Registrovaný uživatel
mati07:každý zberateľ má iný názor na nečistoty.Niekto to nehá ako je,ja osobne mám rád pekné lesklé strieborniačky.Čiže záverom ulož si do zbierky ako tebe vyhovuje. :D
Registrovaný uživatel
grofik:no sak ja mam taky isty nazor.....len mna zaujima ze ci je to normalné u tychto minci.....
Registrovaný uživatel
Hodne záleží kde si našiel mincu,alebo ten kdo ju dal,predal Tebe. :? Každý je rád pokiaľ jeho mincičky majú keď už nie priam ražobný lesk tak čo nejmenšie opotrebenie obehom mince,ja zasa hovorím Pán Boh zaplať za každú mincu najlepšie darovanú. :lol: Pokiaľ máš problém uložiť si do vlastnej zbierky,verím že kolektív na tomto diskusnom fóre ju neodmietne,samozrejme vrátane mňa. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
grofik:jakoze neodmietne,ja ju uz nemam pretoze som ju vymenil.....
Registrovaný uživatel
grofik:ocuj este mam mincu karola VI habsburskeho 3 krjciar celkom pekny, vsetko sa da na nom citat len ten portret je taky cudny co ja vim brada mu tam neni absolutne videt a je z roku1728......a este mam mam mednacik marie terezie len ho zas neviem urcit co to je, no na predu je madona a na zadu je znak uhorska ale chyba tam nominal.......nevies mi poradit???
Registrovaný uživatel
Jáj preto sa pýtaš na Florint to,ale máš Uhorskú razbu tak pardón. Omýlil som sa s Florinom.DDD. :'(
Registrovaný uživatel
nevadi ale nevies mi poradit s tym mednacikom...
Registrovaný uživatel
ten florint je F.J.I 1878....K.B a na aukru ma hodnotu okolo 500sk.......
Registrovaný uživatel
Napíš priemer mince,celkom dobre to môže byť halier,štvť krajciar,denár.Škoda veštiarem v Tébach nemám. :roll:
Registrovaný uživatel
Tak vlastne čo máš? :roll: forint,florin? :shock:
Registrovaný uživatel
forint....2,9cm
Registrovaný uživatel
aje to 1 forint......1878 K.B
Registrovaný uživatel
Zrejme Forint Uhorská razba mincovňa K.B.-čiže Kremnica??? ;)
Registrovaný uživatel
to mati07:musíš pomalšie ja som už starší človek. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
kristepane kolko mas rokov....
?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Nieco mi tu chyba ;)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1