Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Nieco mi tu chyba ;)

Vykupminci.cz
Numisargo

Nieco mi tu chyba ;)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
oliver: snad jen upresneni: VIRIBUS UNITIS je spravne poradi, preklad je OK.
Registrovaný uživatel
:shock:
Registrovaný uživatel
tak som oprasil latinsky slovnik, jeden z vyznamov lustrum je patrocnica :)
Registrovaný uživatel
oliver:viribus unitis som vedel lebo to iste mal franc jozef ve znaku........a bizalmam az ereniben znamena co???je to na uhorskych minciach.......
Registrovaný uživatel
mati07:nenapísal si asi dobre. :(
Moderátor
Grofik: ten preklad z maďarčiny je asi na Tebe..... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
BIzALMAM AZ ERENIBEN je to na hrane.......
Registrovaný uživatel
facctory:môj názor je,že mati04 špatne opísal pomenovanie.Na Uhorských minciach!!!Neviem aký je stav pri pamäných medailách? :( Je pár micí ktoré sa uvádzajú v Maďarskej numizmatike "bizonytalan"-bracteaták.Preto sa domnievam,že slovko od nášho mladšieho kolegu je nesprávne napísané.
Mince Uhorských kráľov teda mimo Bélu III.a IV.nejak v neskorších razbách nemajú Byzanské písmená pri minciach sa používajú latinské skratky. ;) Niečo na Byzantský motív majú feniky od roku 1000-1150 plus mince Arpádovcov. :?
Moderátor
Grofik: na hrane 1-forintu 1892- BIZALMAM AZ OSI ERENIBEN...

nie je to maďarsky?? ;)
Registrovaný uživatel
grofik:pokial mas nejaku obehovu mincu uhorska (1848-1918)tak sa pozri na bok tej mince a uvidis tam drobnim pismom BIZALMAM AZ ERÉNYBEN a este nejake znaky okolo tych pismen.......takze tak.....
Registrovaný uživatel
mati07 napsal
grofik:ale akurat mi chiby ten katalog marie terezie........mam smolu
tebe chyba iba katalog marie terezie??ved nemas ani ceskoslovensko :mrgreen:
Registrovaný uživatel
co ty nato matusko?
Registrovaný uživatel
JAJKO04&mati07 mám nejaké mince z toho obdobia nemám tam nič,ale nevylučujem skôr to máš na medailách "Pravá-medaila",spolu partia jajko& mati písnite na ktorej minci?????????????????????? :shock: :shock:
Moderátor
podobne jako Viribus Unitis se jedna o osobni motto FJI. V tomto pripade je vyznam motta:
Bizalmam az Ősi Erényben
neco ve smyslu, ze "vira v davne tradice je ctnosti". jeden muj kamarad znal primo madara, ale ani ten presne neumel ten vyznam interpretovat.

v anglictine lze nalezt preklad ve smyslu "My trust in the ancient virtue"
v latine to ma znamenat "Virtutis Confido"
Moderátor
Oliver: Ja som si myslel že je to maďarský preklad Viribus Unitis.....(spoločnými silami).... :roll:
Registrovaný uživatel
Na ktorých minciach, lepšie povedané razbách??? :roll:
Moderátor
Puvodne jsem si to myslel taky... :)
Moderátor
Grofik: trebárs razby františka jozefa I..... 1-forinty........všetky hrany majú ten nápis...
Moderátor
to grofik: je to na uherskych stribrnych mincich korunove meny, takze korune, dvoukorune a petikorune, jestli je to na zlatych 10, 20 a 100 korunach nevim (asi ne, ty nizsi nominaly jsou tenci), v ruce jsem je nikdy nemel :(

a jak spravne pise facctory, i na stribrnych uherskych mincich rakouske meny, tedy na forintech...
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 24. 9. 2007, 19:40. »
Registrovaný uživatel
oseink -náš predok.noooooo rýchle sa šmátram po minciach pozerám koruny ani na jednej. :shock:
Moderátor
Grofik: musíš pozerať uhorské razby......
Registrovaný uživatel
Na 10 ani 20 K ten napis neni. Na stovce tusim taky ne, ale nikdy jsem si je neprohlizel - neni to muj obor.
Moderátor
to grofik: clovece, ty si ze me delas srandu :) kuli tobe sem vstal ze zidle a vytahlu 1 koronu 1896 a na hrane je Bizalmam az Ősi Erényben...

divas se na koruny (uherske)? ne na corony (rakouske)...
Registrovaný uživatel
oliver na Uhorské :( :(
Moderátor
grofik: ....fakt si nerobíš srandu????? ja som teraz pozeral tie čo mám a nápis tam určite je....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Nieco mi tu chyba ;)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1