Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Nizozemská Indie - padělek?

Vykupminci.cz
Numisargo

Nizozemská Indie - padělek?

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Po nedávném objevu známky, kterou zřejmě nikdo nezná (ani Michel, ani Scott, ani Stampworld, ani nikdo zde na fóru!??!!) - viz Japonsko, obracím se na vás s prosbou o radu, zda v případě známky, kterou jsem nalezl při třídění starého balíčku známek Nizozemské Indie a vyobrazené vedle originálu, se jedná o padělek ke škodě pošty či padělek ke škodě sběratelů (nepředpokládám vzhledem k běžnosti originálu). Typoval bych na první možnost - nedokonalost rytiny (?). Budu velice rád za vaše reakce, postřehy a připomínky. Padělky nejsou zrovna můj obor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K té japonské "známce", pokud není v katalogu poštovních známek, pak existují různé druhy kolků. Je třeba hledat pod názvy revenue stamps, tax stamps atd.
Registrovaný uživatel
stefanos532 díky za upozornění ohledně té japonské. Až budu mít někdy víc času k přístupu na internet, zkusím ještě pohledat. :?
Registrovaný uživatel
Jedná se o pravou známku poničenou dlouhým koupáním ve vodě. V katalogu Michel je u řady hodnot Nizozemské Indie poznámka "sehr wasserempfindlich". Můžete si to vyzkoušet sám na nějaké již bezcenné známce. Po nějaké době v teplejší vodě se začne tisková barva v kousíčcích odlupovat a časem se téměř "rozpustí".
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 9. 5. 2023, 13:04. »
Registrovaný uživatel
Frantig, díky moc! Jak jsem starý, tak se mám pořád co učit!!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Nizozemská Indie - padělek?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1