Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Nová Anglická 100 librová bankovka

Vykupminci.cz
Numisargo

Nová Anglická 100 librová bankovka

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem. Ctěl bych vám ukázat návrh na novou Anglickou 100 librovou bankovku. A ptám se vás na váš názor a na to jestli se vám líbí nebo ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mně se nelíbí, na můj vkus moc přeplácaná
Registrovaný uživatel
Z mého pohledu je to něco, co plní účel bankovky: papír vydaný centrální bankou, který je obtížně padělatelný a napodobitelný. Tento účel zcela jistě plní naprosto perfektně. Hezké to ale není.
Registrovaný uživatel
Jeste ta strana NELSON ujde, ale celkove opravdu takove preplacane.
Registrovaný uživatel
To bude asi len vymyslene, v decembri bolo oznamene vydanie plastovej 5 librovky s Churchillom na rok 2016 a plastovej 10 librovky so spisovatelkou Jane Austen na rok 2017 ale nikde ani slovom nebolo zmienene rozhodnutie vydat 100 librovku. Ani nie je dovod, v Anglicku sa pouzivaju z vyssich nominalov castejsie dvacky ako patdesiatky. Mimochodom pri tych 5 a 10 librovkach boli ukazane len portrety na zadnych stranach a nie hotove bankovky s pretlacou SPECIMEN ako tu. Moj nazor je, ze sa niekto pohral s Photoshopom.
Registrovaný uživatel
Asi Maťův konkurent... ;)
Registrovaný uživatel
Kukám, že mi niekto lezie do kapusty. Ja ale nekopírujem. Ale montáž je pekne zvládnutá, farby trošku divoké a lícna strana by chcela domyslieť. Len neviem, či briti potrebujú stolibrovku... to je na nich asi moc.
Registrovaný uživatel
už som si spomenul z čoho je ten Nelson - reklamná bankovka Thoma de la rue...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/05/Rue2.jpg/756px-Rue2.jpg
Registrovaný uživatel
bankovku jsem dělal já a snažil jsem se co nejvíc držet vzoru 50 librové bankovky. Je pravdou že na lícní straně pořád pracuji takže se bude ještě měnit. Toto je asi 4 podoba
Moderátor
Určitě bych zjednodušil i rub. Nelson, Victory, Britannica, kotva, 6x nominál... je toho prostě moc
Registrovaný uživatel
Jestli mohu pár laických poznámek:

Když už by tam měly být ty technické vychytávky (šrafování sem a tam v různých barvách), udělal bych to zhruba tak, aby královna byla zarámovaná v obrazu (= byla v tom čtverci vycentrovaná, otázka je, co vlastně jsou strany čtverce / obdélníka teď). Budova by mohla portrét částečně prolínat - úplně vpravo, co jsou ty 100. Ta tmavá "křídla" či co to je u textu "Bank of England" bych dal pryč - ruší. Vlastně celý ten vzor nad budovou bych výrazně potlačil (ve Photoshopu bych řekl průhlednost cca 10-20%). Nerozumím tomu "pokračování postavy" dole.

Na rubu jsou ty opakující se 100 dole zbytečné
Moderátor
Taky bych doporučil text Bank of England na rubu zcela vynechat. Bývá dobrým zvykem uvádět emitenta jen na líci ;)
Registrovaný uživatel
Po 5 rokoch dalsi navrh anglickej 100 librovky, tentokrat od skupinky s nazvom Independent currencies. Nazor nech si urobi kazdy sam. Prikladam este odkaz na par zaujimavych dokumentov v anglictine na ich strankach. Zatial funguje len sekcia Bank of England:

https://www.independentcurrencies.com/library/

P.S. Zaujimave ako sa obidva navrhy zhodli na zelenej farbe, kedze ziadna farebna anglicka stolibrovka nikdy neexistovala, iba cierne natlacky nazyvane tzv. White notes pred ich stiahnutim z obehu tusim v roku 1943. Odtien zelenej na druhom navrhu mi trochu pripomina stovku s Gottwaldom, tam bol tiez trochu ujety odtien, ale tmavy :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jenže ve Spojeném králoství se málokdy, velmi řídce platí v hotovosti takové částky, aby se muselo používat £100 bankovky. Skoro každý používá bankovní karty a ti, kdo bankovní kartu nemají, protože nemají bankovní účet, ti jsou tak chudí, že £100 je pro ně v oblasti snů a stěží se k ní dostanou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Nová Anglická 100 librová bankovka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1