Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Vykupminci.cz
Numisargo

Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
Tak mám sesbíráno 300 čísel (tj. 1,5% emise). Většinou aukro, ebay, bazoš, ... >> takhle rozprostřeno


@ambasador: už jsem se poptával lidí co tu znám a čekal jsem abych na vás / tebe sehnal kontakt pro možnou spolupráci - výměnu dat :-) můžeme se nějak nakontaktovat přes adminy ? e-mail sem dávat nebudu :-/

@pro ostatní: mám 240 ks a rekapitulaci připravenou na novou stránku, akorát jste sem zrovna nikdo nepsal :-)
Registrovaný uživatel
tak si připiš TD03 001018, RC04 000919
Registrovaný uživatel
Opět (konečně ;-) nová stránka a tedy čas na menší rekapitulaci.

- "zatím" podchycený rozsah u "T" 99 - 3989
- "zatím" podchycený rozsah u "R" 14 - 2954
- podchycení výskytu "stovkových řad" v k.č. myslím vyvrací "teorii" o nějakém mohutném vynechávání číselné řady...

h1) "bylo vytištěno 8 x 4 000 ks = 32 000 ks" => nahrazena h3) k.č. očíslováno min. 27 992 ks

h2) "mám pouze 2 ks "RH02" a jedna z nich je z materiálů ČNB = "RH02" zůstala v sejfech" => vyvrácena

h3) k.č. očíslováno min. 27 992 ks => zůstává

Postřehy:
p3) "ze 110 čísel zatím není ani jedno stejné skrze série" => při 240 ks jíž tři shody k.č. /u 000775 dokonce zkrze tři serie "T" :-/ nevlastním =(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
@markyz:
Klidně si můžeme tykat, vždyť jsme přece kolegové sběratelé a statistici :D
S výměnou dat (myšleno-li seriových čísel) nemám problém. Klidně do upnu veřejně sem. Jen to musím uspořádat prochu přehledněji, než to teď mám. Zkusím to během víkendu.
Registrovaný uživatel
... jo a - což by se asi dalo očekávat:

p4) čísla která by se dala brát jako rok narození jsem zatím odchytil 6ks
1943, 1964, 1969, 2009, 2010, 2011 ;-)
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
@markyz:
Klidně si můžeme tykat, vždyť jsme přece kolegové sběratelé a statistici :D
S výměnou dat (myšleno-li seriových čísel) nemám problém. Klidně do upnu veřejně sem. Jen to musím uspořádat prochu přehledněji, než to teď mám. Zkusím to během víkendu.


O.K. ahoj - sem bych to asi úplně nedával - málo kdo se podělil a některým to posílám soukr... 8)
/např. acme, trava na mne mají e-mail/
Registrovaný uživatel
OK, tak když tak písni na sv.i{zavináč}seznam.cz . Není to můj hlavní mail (ten nebudu veřejně prezentovat), ale chodím na něj. Zatím není zaplevelený spamem. Odpovím ti pak během víkendu ze svého.
Registrovaný uživatel
I kdyby bylo vytisteno 8x4000 = 32000 ks (a vsechny ocislovane), neznamena to, ze jich 32000 slo na prodej, z toho mohlo byt 20000ks prodej a zbytek muze ve forme treba nerozrezanych archu lezet v CNB.
Ale pruzkum je samozrejme fajn, nicmene myslim, ze uz rozhodne neprokaze, ze by se vynechavaly bloky cisel.
Moderátor
Trocha zpestření k bankovkám a Rašínovi.....

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/alois-rasin-ceskoslovensko-ministr-financi-mena.A190227_201207_domaci_evam
Registrovaný uživatel
... díky výměně s ambasador(107 ks +), jsme tedy na 354 ks

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já se ještě nedostal k tomu, abych to sloučil, ale předpokládám, že na tom budeme stejně :)
+ tuhle tam asi nebudeš mít:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sto.Korun.Ceskych.Alois.Rasin.2019.StrA.S.jpg
Registrovaný uživatel
ambasador napsal
Já se ještě nedostal k tomu, abych to sloučil, ale předpokládám, že na tom budeme stejně :)
+ tuhle tam asi nebudeš mít:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sto.Korun.Ceskych.Alois.Rasin.2019.StrA.S.jpg


hezké číslo.... (za kolik by šlo ? - někde na sálovce ?) :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) markyz v 4. 3. 2019, 10:30. »
Registrovaný uživatel
Par dni po vydani musim povedat, ze ma udivila cena, za ktoru centralna banka predavala bankovku. 10 nasobok nominalu, to snad nemyslia vazne? Ked v Polsku v roku 2006 vydali prvu pamatnu bankovku s papezom tak ju predavali za 90 zloty (nominal 50 zloty) a bola takisto v obale. Tu este pred rokom bolo kecov typu "o zisk nam nejde", no ale uz asi tiez nejde sekat dlhy donekonecna ze?
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cnb-kvuli-intervencim-skoncila-se-ztratou-ctvrt-bilionu-koru/r~6cc3c990f6cc11e78337ac1f6b220ee8/?redirected=1551724081
Samozrejme vacsinu zase rozchytali spekulanti a uz to vidim na aukre: inzeraty typu Kup teraz v cene od 3333 do 5999 Kc a pri tom poznamka "hledana". Asi skor oni hledaju blbca co im to kupi ;) Ale preco nie, ked v dnesnej dobe ludia platia za 0 eurove bankovky 200 eur tak mozu dat aj za stokorunu sesttisic. A od noveho roka nam idu zvysit minimalku na 600 eur, tak sa da ocakavat dalsi zaujem z druheho brehu rieky Moravy.
Kazdopadne CNB ma palec hore, zisk 20 milionov minus minimalne naklady na vytlacenie, ti co to nakupili lacno takisto zmocili zobak a aukro, ebay atd. maju % z predaja - kazdy je spokojny a tak to ma byt :D
Moderátor
Alexander...tvou skepsí narušuješ zdejší zapálený průzkum významné výroční 100 leté bankovky.
Odkaz k hospodaření ČNB a její ztrátou, nemá nic společného s výroční bankovkou..
Polsko není Česko a Slovensko viz. nové vyročni 20koruny(zapalenost našincu). Vcelku zběratelska činnost je úplně jinde..
Zneužití překupníků je druhá věc,ale vcelku bêžna a předvídatelná, bohužel zde platí pravidlo.Kdo zaváhal ten nežere a to včetně mě.
Doporučuji, co nejdříve pořídit si tuto bankovku pokud možno se zajímavým číslem a zároveň být hrdý,že ji také vlastním....Pak tě přejdou negativní pocity, které zde ventiluješ...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Doporučuji, co nejdříve pořídit si tuto bankovku pokud možno se zajímavým číslem a zároveň být hrdý,že ji také vlastním....Pak tě přejdou negativní pocity, které zde ventiluješ...

Hrdost, že ji také vlastním, to snad ne? Jedině zajímavostí ji nazvat, protože by se dalo doplnit i jiné slovo místo hrdosti. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
mischel13 napsal
barbar napsal
Doporučuji, co nejdříve pořídit si tuto bankovku pokud možno se zajímavým číslem a zároveň být hrdý,že ji také vlastním....Pak tě přejdou negativní pocity, které zde ventiluješ...

Hrdost, že ji také vlastním, to snad ne? Jedině zajímavostí ji nazvat, protože by se dalo doplnit i jiné slovo místo hrdosti. ;)


Možná ano,nechal jsem se trochu unést. .. ;)
Registrovaný uživatel
@barbar: to, ze Polsko nie je Cesko, to je pravda. V Polsku je ale tiez silna zberatelska zakladna a v Polsku zbieraju intenzivne aj bankovky.
Odhliadnuc od toho, ze bankovka s Rasinom nie je z mojho pohladu velmi vydarena, uz jej pradajna cena bola prepalena. Ja by som z hrdosti nevyhodil 2500Kc von oknom :?
Registrovaný uživatel
Porad lepsi 3-4x koupit Rasina, nez vyhodit 12T za tohle:

https://aukro.cz/500-kc-1919-faksimile-meszaros-6942108432

A mimochodem, sada obeznych minci vznik ceskoslovenska (nominal v souctu nekde 200 kc - koruny i eura) a prodejni cena 1190,-
rekl bych dost podobny pripad - taky tam mate navic obal, jako u Rasina ...
Sada jest davno vyprodana a beha za cca dvojnasobek.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/pametni-bankovka-100-kc-2019-s-aloisem-rasinem-neprodavam-6942865461

:)
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
https://aukro.cz/pametni-bankovka-100-kc-2019-s-aloisem-rasinem-neprodavam-6942865461

:)

To je pekne. Pohorseny zberatel :D
Nech je trpezlivy, pocka par rokov, potom si ju kupi za 500Kc
Registrovaný uživatel
pár dní tu nebudu, ale už se nám to zase zpřesňuje...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Doporučuji, co nejdříve pořídit si tuto bankovku pokud možno se zajímavým číslem a zároveň být hrdý,že ji také vlastním....Pak tě přejdou negativní pocity, které zde ventiluješ...


barbar- asi sklamem, ale nekupim si to a vzhladom k tomu, ze naklady na vytlacenie bankovky su do 40 centov, cca do 10 korun a nominal je 100 Kc pride asi kazdemu normalnemu cloveku ta emisna cena velmi neprimerana.

Uzavriem to tak ako minule: "Kazdopadne CNB ma palec hore, zisk 20 milionov minus minimalne naklady na vytlacenie, ti co to nakupili lacno takisto zmocili zobak a aukro, ebay atd. maju % z predaja - kazdy je spokojny a tak to ma byt :D" (ja v tom ziadne negativne pocity nevidim)
Moderátor
Každý normální člověk zejména sběratel, nemůže hodnotit cenu nákladu na výrobu s nominální či sběratelskou cenou to je holý nesmysl...V takovém případě bychom nemohli být v dnešní době sběrateli zajímavých kousků a v běžné praxi platných platidel, bychom si nekoupili ani obyčejnou vodu...Mě osobně přijde 1000kč až 2000kč za konkrétní výroční bankovku adekvátní, ikdyž jsem za ní vysolil o pár stovek víc.. ;)....
Pro nás mnohé sběratele (různých forem platidel) tato konkrétní bankovka má a mít měla svůj jedinečný význam a místo ve sbírce. Jedná se o ojedinělou emisi ČNB k 100 LETEEEMU výročí a tato událost pro mnohé z nás něco znamená a určitá lhostejnost zde odlišuje opravdové,,srdcaře,, sběratele od průměru....asi tak to uzavřu pro změnu zase já ;)..
Registrovaný uživatel
No, na podzim vyjde nový emisní plán ČNB na léta 2021-2025 a uvidíme, jestli to bude ojedinělá emise ČNB anebo se naplno rozjede byznys s pamětními bankovkami... Osobně si myslím, že to spustí ve velkém.... ale uvidíme...
Registrovaný uživatel
Poutnik1552 napsal
No, na podzim vyjde nový emisní plán ČNB na léta 2021-2025 a uvidíme, jestli to bude ojedinělá emise ČNB anebo se naplno rozjede byznys s pamětními bankovkami... Osobně si myslím, že to spustí ve velkém.... ale uvidíme...

V tisku nekdo se zminoval, ze budou dalsi pametni bankovky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Nova ceska bankovka 100 Kc vzor 2019

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1