Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová kecáreň a tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

Nová kecáreň a tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ty aby si ses nepřidal, chybí ještě třetí osel (kato) a budete komplet..
Prognózy.. Kolem zlata vzpomínám ještě tady figuroval evropa, vy jste plivali standartně hloupě oheň a. objajovali rozkradeni zlatých státních rezerv...právě ty zlaté rezervy, by nám aktuálně pomohly plynule překonávat inflaci asi tak..


Já jsem rozkradení,rozprodání určitě neobhajoval.To se pleteš ,vole :lol:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Hoď sem pořádný tvý foto a né šaškarny :) Ať se na tebe kouknem, lépe se pak komunikuje..

Tebe jsme viděli a komunikaci to nijak nepomohlo ;)
Registrovaný uživatel
no prostě klasika, houno jsme se dozvěděli (pominu, že jsme blbci a chudí) a akorát loudí fotky (ale to se o přestereoidovaných posilkáčích říká...)
Moderátor
Obchodník ty si standartně věci vyložíš po svém.. ;)
Turtle nauč se mluvit za sebe, za mne je lepší když si dokáží alespoň trochu vizuálně přiblížit, kdo je v komunikaci na druhé straně..
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Numismat má recht

Dobře no, budu vám věřit :shock:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Obchodník ty si standartně věci vyložíš po svém.. ;)
Turtle nauč se mluvit za sebe, za mne je lepší když si dokáží alespoň trochu vizuálně přiblížit, kdo je v komunikaci na druhé straně..


tady není co vykládat, prostě nás jen zajímalo, jak zlaté české státní rezervy pomůžou s inflací... víš, ono něco tvrdit a nemýt se o co pak argumentačně opřít, to ze sebe děláš akorát šaška (i když se vždy najdou šašci co ti budou i tak přikyvovat)
Registrovaný uživatel
Barbare, určitě bych byl mimo tvůj žebříček hodnot takze by ti to moc nepomohlo, radši tě ušetřím tvých vlastních macho narážek ke kterým by tě to vedlo.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Obchodník ty si standartně věci vyložíš po svém.. ;)
Turtle nauč se mluvit za sebe, za mne je lepší když si dokáží alespoň trochu vizuálně přiblížit, kdo je v komunikaci na druhé straně..


tady není co vykládat, prostě nás jen zajímalo, jak zlaté české státní rezervy pomůžou s inflací... víš, ono něco tvrdit a nemýt se o co pak argumentačně opřít, to ze sebe děláš akorát šaška (i když se vždy najdou šašci co ti budou i tak přikyvovat)

Tady už ti pšenka nepokvete, je v koutě, přijdou fauly, kličky, odbočky, možná se i ukáže slaměný panák
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
třeba to jen včera přehnal s chlastem a dnes se k tomu postaví jako chlap...
Registrovaný uživatel
a pak by mohlo přijít na řadu jakážetoje to zlato jistota a stabilita a roste s inflací :lol:
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
a pak by mohlo přijít na řadu jakážetoje to zlato jistota a stabilita a roste s inflací :lol:

Ale jistota a vcelku slusna stabilita zlato ale je. Mylil se s tou inflaci, teda pokud to nejak nedokaze obhajit. Tak se drz diskuze a taky nestav slameny panaky
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
jako promiň, ale volatilita zlata je za poslední rok cca 18%, to ti přijde stabilní? ohledně inflace a hodnoty jsem psal včera

barbar psal: ...Všechno v době inflace samozřejmě roste a to včetně zlata, však u zlata nejsou výkyvy tak nejisté a markantní ...
Registrovaný uživatel
a poslední a dost, tady není co zpochybňovat, kdo nakoupil 2011/2012 tak je v podstatě na svém. kolik udělala inflace (a výnosy jiných produktů) za těch 10let+?
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
a poslední a dost, tady není co zpochybňovat, kdo nakoupil 2011/2012 tak je v podstatě na svém. kolik udělala inflace (a výnosy jiných produktů) za těch 10let+?

Tady jsi si v podstate odpovedel a za 10 let to bude asi vypadat stejne. Kdyz to srovnas s jakou koli jinou investicni komoditou neprijde ti to docela stabilni? Ja nevim, prd tomu rozumim ale vidim v tom urcitou stabilitu.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
tak pokud rozumíš pod stabilní, že ztrácí hodnotu, tak to pak jo :)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
tak pokud rozumíš pod stabilní, že ztrácí hodnotu, tak to pak jo :)

Hele, vsechno se nejak pohybude jde o to co se pohybuje nejmin v radech 10leti.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ale je ti doufám jasné, že ten milion za co sis koupil zlato tak sice stále máš, ovšem koupíš za něj už jen auto za půl mega?!? (nechce se mi dohledávat kolik byla za 11let inflace, odhad)
stabilita :)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
ale je ti doufám jasné, že ten milion za co sis koupil zlato tak sice stále máš, ovšem koupíš za něj už jen auto za půl mega?!? (nechce se mi dohledávat kolik byla za 11let inflace, odhad)
stabilita :)


Obchodník..
Na rozdíl třeba od kryptoměny,, významně neskáče ze dne na den,, .. Zlato je jednou s malá dobře předvidatelných komodit..
Příkladně s nadcházející růstem inflace a nejistych dobách je dobré část úspor ochránit právě formou zlata, je nadmíru jasný, že růst inflace zdaleka nekončí a nějaký čas potrvá..
Naopak při postupně sílicí měně a následném poklesu inflace, což se dá také dobře předvídat(stabilizace světové ekonomiky, konec konfliktu, pandemie atd ) je dobré přejít na jiné alternativy ať už zpět k měně, nebo nějaké vhodné investici, bez toho aniž by došlo významným ztrátám.
Zlato má tu výhodu, že jeho kurz je dobře předvídatelný a vcelku pomalý , tím v rámci jakési ochrany úspor docela stabilní na rozdíl od jiných alternativ ochrany před rostoucí inflací ..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 5. 2022, 10:20. »
Registrovaný uživatel
no, nevím zda je zlato dobře předvídatelná komodita, ale to je v celku jedno. předvídatelnost jakože nestojí za nic bych i pochopil. v celku pomalý možná jo, ale 18% roční rozpětí jak jsem psal není zase tak málo, nebo?
já jsem asi blbý, ale pořád nechápu tu tvou formu ochrany úspor - na začátku krize jsem měl štěstí a koupil zlato za 1800 (ne smůlu a za 2000) a až krize skončí a budu mít to štěstí prodám to za 1800. tj. mám pořád svůj milion, ale nakoupím za něj jen za 800tis (inflace) - jaká je to ochrana před inflací??
Moderátor
Tak v prvé řadě se nejedná aktuálně o investiční záležitost, ale jen jako vhodná alternativa k zajištění úspor před problémy které nás nepochybně čekají a neminou.. Jen málo lidí běžné populace dokáže naléznet v těchto dobách vhodnou alternativu a zhodnotit svůj kapitál a zároveň jej ochránit..
Naopak lidé se je snaží nejlépe ochránit. Snad neexistuje sektor kterého by se aktuální situace nějak nedotkla a nedocházelo k strátám..Se stráty se bohužel aktuálně a hlavně v budoucnu musíme smířit tak nějak všichni, otázkou je, jak je nejlépe minimalizovat a právě jednou s vhodných alternativ je zlato..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 5. 2022, 11:29. »
Registrovaný uživatel
Jedno starý židovský přísloví říká, měj třetinu bohatství ve zlatě a modlí se aby jsi ho nikdy nepoužil. 😉
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tak v prvé řadě se nejedná aktuálně o investiční záležitost, ale jen jako vhodná alternativa k zajištění úspor před problémy které nás nepochybně čekají a neminou.. Jen málo lidí běžné populace dokáže naléznet v těchto dobách vhodnou alternativu a zhodnotit svůj kapitál a zároveň jej ochránit..
Naopak lidé se je snaží nejlépe ochránit. Snad neexistuje sektor kterého by se aktuální situace nějak nedotkla a nedocházelo k strátám..Se stráty se bohužel aktuálně a hlavně v budoucnu musíme smířit tak nějak všichni, otázkou je, jak je nejlépe minimalizovat a právě jednou s vhodných alternativ je zlato..


no a proč tedy do toho najednou taháš investiční záležitost? celou dobu nám tady předkládáš, jak zlato skvělé chrání před inflací, je stabilní atd...
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Tak v prvé řadě se nejedná aktuálně o investiční záležitost, ale jen jako vhodná alternativa k zajištění úspor před problémy které nás nepochybně čekají a neminou.. Jen málo lidí běžné populace dokáže naléznet v těchto dobách vhodnou alternativu a zhodnotit svůj kapitál a zároveň jej ochránit..
Naopak lidé se je snaží nejlépe ochránit. Snad neexistuje sektor kterého by se aktuální situace nějak nedotkla a nedocházelo k strátám..Se stráty se bohužel aktuálně a hlavně v budoucnu musíme smířit tak nějak všichni, otázkou je, jak je nejlépe minimalizovat a právě jednou s vhodných alternativ je zlato..


no a proč tedy do toho najednou taháš investiční záležitost? celou dobu nám tady předkládáš, jak zlato skvělé chrání před inflací, je stabilní atd...


Boha obchodník však ty tady očekaváš od zlata,, hory doly,,
Vypisuješ zřejmě jen tvý smyšleny nákupy zlata v horentních sumách :) a kritizuješ jak je to nevyhodný..
O nějakém zhodnocení tady od začátku z mé strany nebyla řeč..
Registrovaný uživatel
Abych trošku naboural ty vaše taškařice zlatýho tématu, barbare, udělám ti radost, našel jsem jednu cool fotku z prvaku, ani se nechce věřit že už je to 20 zim pryč. Pořád se cejtim jako stejný 15 lety jelito. Teď mě může hrabe častovat do levicového liberála :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 16. 5. 2022, 12:51. »
Registrovaný uživatel
tys nastoupil do prváku už ve 12ti letech?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová kecáreň a tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1