Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová kecáreň a tlachárna

Vykupminci.cz
Numisargo

Nová kecáreň a tlachárna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evidentně jsi článek celý nečestl :roll:
Moderátor
Paul napsal
Mám jenom groše(3 kr)... ale pěkný stavy. Žádný tolary.


Tak pěkný patří do chlubírny ..I když prezentace mincí by znělo líp, na místo chlubirna..
Mimochodem opravdu pěkné Valdštejnovy groše jsou docela vzácné, na trhu ojedinělé..
Moderátor
Část jsem nepobral o co jde.
Jediná "silnější" věc je:
Citovat
Dali nám taky varování, že v rámci palestinského parlamentu, do něhož se volby konaly naposledy někdy před patnácti lety, zasedají i teroristé z Hamásu.
Jenže k tomu, krom toho tvrzení, nic dalšího není. Všichni členové Hamásu nejsou teroristé a i Angličané jednali se severoirskými teroristy a Španělé s baskickými. A dokonce Trump (byť ne osobně) jednal s Talibánem. Akorát že Trump nedosáhl ničeho. Angličané a Španělé ano - zřejmě to je cesta.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Pavel_III napsal
. Jestli je kandidát protiizraelský (což myslím není, aspoň ne v tom smyslu jak to asi někteří nadhazují) nebo propalestinský .

Přečti si toto:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Koho-Zeman-odmita-Teroriste-Zla-svedectvi-Jde-o-Piraty-683970


Je toho víc proč ho chce Vetovat..Není to jen v parlamentnich listech..
Moderátor
Pavel_III napsal
Část jsem nepobral o co jde.
Jediná "silnější" věc je:
Citovat
Dali nám taky varování, že v rámci palestinského parlamentu, do něhož se volby konaly naposledy někdy před patnácti lety, zasedají i teroristé z Hamásu.
Jenže k tomu, krom toho tvrzení, nic dalšího není. Všichni členové Hamásu nejsou teroristé a i Angličané jednali se severoirskými teroristy a Španělé s baskickými. A dokonce Trump (byť ne osobně) jednal s Talibánem. Akorát že Trump nedosáhl ničeho. Angličané a Španělé ano - zřejmě to je cesta.


Pavle měj rozum, taková funkce nemůže spadnou do rukou nezkušeneho mladého nedostudovaneho piráta, ke všemu s takovými názory jaké má .. Nemusíš hájit všechno až do morku kosti a tahat do tématu půlku světa.. ;)
Registrovaný uživatel
nemám tady žádný slovo ,ale i tak něco málo máznu...turtle má můj obdiv a podporu....všichni členové Hamásu jsou teroristé ;) 8)
Moderátor
Víte co? Serte na to. Už jen proto, že všichni naprosto přesně víte proč, ale sám nic nesdělil a vo tom to je. To je podstatné. On neřekl proč. Hlavně že si dal vinnou klobásu.

A víte, že je dnes Mezinárodní den mužů a zároveň Světový den toalet? Co si o tom spojení myslíte?
Moderátor
ramires napsal
nemám tady žádný slovo ,ale i tak něco málo máznu...turtle má můj obdiv a podporu....všichni členové Hamásu jsou teroristé ;) 8)



Souhlas..Hamas =terorismus
Moderátor
ramires napsal
nemám tady žádný slovo ,ale i tak něco málo máznu...turtle má můj obdiv a podporu....všichni členové Hamásu jsou teroristé ;) 8)

To byli všichni členové československého odboje za války taky. A co?

Například Tři králové, to byla teroristická buňka jako když vyšije.
Registrovaný uživatel
mezinárodní den mužů a toaleta a sakra zase je tam Hamás
Moderátor
ramires napsal
mezinárodní den mužů a toaleta a sakra zase je tam Hamás

Kde? V tom hajzlu?
Registrovaný uživatel
Pavle bavíme se o Palestině proč sem cpeš dobu tříkrálovou...to byli hrdinové ;) 8)
Moderátor
Pavel_III napsal
ramires napsal
nemám tady žádný slovo ,ale i tak něco málo máznu...turtle má můj obdiv a podporu....všichni členové Hamásu jsou teroristé ;) 8)

To byli všichni členové československého odboje za války taky. A co?

Například Tři králové, to byla teroristická buňka jako když vyšije.


Pavel ty přirovnání teda sekáš jen co je pravda, klasika :)

Teroriste byli i partyzani za války , ale takhle to nelze chápat..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 19. 11. 2021, 23:26. »
Moderátor
ramires napsal
Pavle bavíme se o Palestině proč sem cpeš dobu tříkrálovou...to byli hrdinové ;) 8)

Pro Palestince jsou hrdinové Hamas, neb se staví na odpor.

Jako, když se nad tím zamyslíte, tak ti Palestinci tam žili nějakých 1000 let a najednou přišli Židi, že se vracejí "a vy běžte třeba do prdele". Může se nám to nelíbit, můžeme fandit Židům, ale je to zkrátka tak. A jak jsem psal, mnoha Židům zřejmě vyhovuje trvalý stav občanské války. Není tam moc snaha o mír.
To je jako kdyby sem přišli Germáni či Keltové, že tady to je odpradávna jejich a nazdar. A turtle by musel odejít z Austrálie. ;)

No a Tři králové se stavěli na odpor právě takovým Germánům co sem přišli s tím, že tady to je od věků jejich. Jenže ti Germáni tehdy nakonec prohráli, takže Tři králové nejsou teroristy, ale hrdiny.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 20. 11. 2021, 0:05. »
Moderátor
Pavel, jak jsem psal tak to nefunguje, Izrael je privilegovany a mezinárodně uznavany stát, založen sice krátce v 48mém v populaci podobné naší s datem vzniku o 30let později než Československo.
Tvé přirovnání je samozřejmě hloupé, já logicky mohu oponovat podobně hloupym argumentem.. Je to stejné jako by nás a Slováky pravidelně bombardovali rakety Rakušané a Slováky Maďaři, vznikaly tam podobná hnutí, fanatická oddána staré monarchii..,, Třešnička té hlouposti,, Radikální hnutí France Jozefa a my jim říkali,, PEPIKOVCI,, :) asi tak Pavle ;)

Můžu pokračovat dál..Uzemní tahanice se svou historií Třeba Poláci -Rusi, Poláci - Ukrajina, Češi - Poláci,Češi - Němci Rusové - Ukrajina,Němeci - Francie.. Atd.. Tam všude by mohli vznikat radikální teroristicka hnutí, domahajici historicky územních nároku..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 20. 11. 2021, 7:40. »
Moderátor
Však i z tohoto důvodu Němci prováděli geologické a další vžkopy aby dokázali, že zde žili Němci. Téměř se jim to povedlo.Potom přili zlí Slované. Tak to jetéměř v každé zemi. MY jste tady byli dříve, dej sem tu dábovičku.
_______________
Moderátor
Hergot tak teď nevím kdo je přede mnou, Monako, nebo indonésie...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jako, když se nad tím zamyslíte, tak ti Palestinci tam žili nějakých 1000 let a .

Co je tohle za blábol :roll:
Národnost Palestinec byla vynalezena v roce 1967
Registrovaný uživatel
Kdyby Palestinci chtěli, měli svůj stát už dávno,ale takhle jim to vyhovuje,dostávaj peníze a za ty vyráběj ty svý splašený roury ;)
Moderátor
ramires napsal
Kdyby Palestinci chtěli, měli svůj stát už dávno,ale takhle jim to vyhovuje,dostávaj peníze a za ty vyráběj ty svý splašený roury ;)

Neměli. Jsou tam Izraelci. A ti pokusy potlačili. Mají akorát autonomii a i ta je taková vachrlatá, protože na daném území si Izraelci celkem dělají co chtějí. Krom Gazy, kde se akorát občas proletí letadlama, cestou jim něco spadne, nebo se tam projedou tankem. Navíc v Gaze nic není! Tam je osídlení jen díky tomu, že je na pobřeží, jinak to je poušť bez vody*. Těžit se tam nedá - není co a není kde, takže i tento průmysl tak nějak odpadá. Ale na tom západním břehu, to stojí za povšimnutí, je do velké míry klid a mají snahu tu autonomii nějak upevnit.

*Já bych tam žít teda nechtěl. Navíc to tam funguje tak, že když se místní Tři králové odhodlají k vypouštění splašených rour, Izraelci jim zbourají půlku města. Izraelcům stav vyhovuje, aspoň mají možnost kde cvičit armádu, zbaví se stárnoucího střeliva, a procvičí si střelbu na pohybující se terče. Která jiná armáda, krom ruské, to tak má?

Ano, palestinský národ jako takový není. Tvrdil někdo něco jiného? Ale je to zkrátka obyvatelstvo, které tam v zásadě žije přes tisíc let. Je to národ politický a navíc se dvěma "kmeny". Ano, můžeme se taky zamyslet nad otázkou, jestli by pásmu Gazy nebylo líp v Egyptě. Více-méně to jsou stejně Egypťané (jistě, zde se dostáváme k problému, kteří Arabové jsou Arabové a kteří jsou trošku jiní Arabové, svůj národ -> ale Češi například neuznávají nás - Moravany).

Celkově je to ale jedno, jen by zkrátka bylo dobré si uvědomit, že problematika, přes veškerou snahu, není černobílá a s tím je zapotřebí se tak nějak smířit. Kdo tvrdí opak ...

----------------------------

Věnujme se ale zajímavějším záležitostem:
Malby v Kateřinské jeskyni mají 6-7000 let! Následující odkazy jsou sice rok - dva staré, ale dnes hlásili, že to nějak potvrdili + další kresby, ale asi to ještě nikdo nesepsal.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nejstasi-ceske-kresbe-v-moravskem-krasu-je-7000-let/r~aed3b8d09a7711ea9c800cc47ab5f122/
https://www.extrastory.cz/v-katerinske-jeskyni-se-nasly-nejstarsi-obrazce
Pravda, na ty v Pyrenejích to nemá.
Moderátor
Pavel_III napsal
ramires napsal
Kdyby Palestinci chtěli, měli svůj stát už dávno,ale takhle jim to vyhovuje,dostávaj peníze a za ty vyráběj ty svý splašený roury ;)

Neměli. Jsou tam Izraelci. A ti pokusy potlačili. Mají akorát autonomii a i ta je taková vachrlatá, protože na daném území si Izraelci celkem dělají co chtějí. Krom Gazy, kde se akorát občas proletí letadlama, cestou jim něco spadne, nebo se tam projedou tankem. Navíc v Gaze nic není! Tam je osídlení jen díky tomu, že je na pobřeží, jinak to je poušť bez vody*. Těžit se tam nedá - není co a není kde, takže i tento průmysl tak nějak odpadá. Ale na tom západním břehu, to stojí za povšimnutí, je do velké míry klid a mají snahu tu autonomii nějak upevnit.

*Já bych tam žít teda nechtěl. Navíc to tam funguje tak, že když se místní Tři králové odhodlají k vypouštění splašených rour, Izraelci jim zbourají půlku města. Izraelcům stav vyhovuje, aspoň mají možnost kde cvičit armádu, zbaví se stárnoucího střeliva, a procvičí si střelbu na pohybující se terče. Která jiná armáda, krom ruské, to tak má?

Ano, palestinský národ jako takový není. Tvrdil někdo něco jiného? Ale je to zkrátka obyvatelstvo, které tam v zásadě žije přes tisíc let. Je to národ politický a navíc se dvěma "kmeny". Ano, můžeme se taky zamyslet nad otázkou, jestli by pásmu Gazy nebylo líp v Egyptě. Více-méně to jsou stejně Egypťané (jistě, zde se dostáváme k problému, kteří Arabové jsou Arabové a kteří jsou trošku jiní Arabové, svůj národ -> ale Češi například neuznávají nás - Moravany).

Celkově je to ale jedno, jen by zkrátka bylo dobré si uvědomit, že problematika, přes veškerou snahu, není černobílá a s tím je zapotřebí se tak nějak smířit. Kdo tvrdí opak ...

----------------------------

Věnujme se ale zajímavějším záležitostem:
Malby v Kateřinské jeskyni mají 6-7000 let! Následující odkazy jsou sice rok - dva staré, ale dnes hlásili, že to nějak potvrdili + další kresby, ale asi to ještě nikdo nesepsal.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nejstasi-ceske-kresbe-v-moravskem-krasu-je-7000-let/r~aed3b8d09a7711ea9c800cc47ab5f122/
https://www.extrastory.cz/v-katerinske-jeskyni-se-nasly-nejstarsi-obrazce
Pravda, na ty v Pyrenejích to nemá.


Ok Pavle diplomaticky si uhnul, od těch blab..co si zprvu psal.
Raději mi poraď, co je to za stát červenobílou vlajkou, Monako nebo indonésie..? ;)
Moderátor
barbar napsal
Ok Pavle diplomaticky si uhnul, od těch blab..co si zprvu psal.
Raději mi poraď, co je to za stát červenobílou vlajkou, Monako nebo indonésie..? ;)

Těžko říct. Úředně má Monako tmavší červenou a indonéská vlajka je delší. Takže spíš Indonésie.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Třešnička té hlouposti,, Radikální hnutí France Jozefa a my jim říkali,, PEPIKOVCI,, :) asi tak Pavle ;)


PEPIKA máš v trenclích
Stará tvoje mi to posledně povídala ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
. ale Češi například neuznávají nás - Moravany).

Většina tvých názorů je naprosto chybná ale tímto jsi to dorazil :P
Ačkoli mnohé to vysvětluje. ;)
Moderátor
kato napsal
barbar napsal
Třešnička té hlouposti,, Radikální hnutí France Jozefa a my jim říkali,, PEPIKOVCI,, :) asi tak Pavle ;)


PEPIKA máš v trenclích
Stará tvoje mi to posledně povídala ;)


Chválila co ;).. no jo a taky si stěžovala, že ten tvůj je už na ho.no.. :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Nová kecáreň a tlachárna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1