Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Nove Zámky

Vykupminci.cz
Numisargo

Nove Zámky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tocomabyt odpoved je jasna to tu vobec nemusime rozmazavat.To kriterium co uvadza dula je akceptovatelne len u profesionalneho umelca ,fotografa,maliara...toho vobec nemusi zaujimat druha strana ,lebo vyznam znamky by aj tak nepochopil.
Registrovaný uživatel
Byly doby,kdy se nejvíce uznávaly pohledy neprošlé.Dnes většina sběratelů preferuje pohledy prošlé.Je to i kvůli padělaní.Ale pravověrného sběratele pohlednic ,kterého nezajímají známky,nemůže odradit to,že známka chybí.Pokud známka byla brutálně stržená,pohled jsem do sbírky zařadil a známku dolepil.Pokud bych takový pohled prodával,tak je však nutné na dolep upozornit.Ale je to vyloženě estetická záležitost.Prostě ,a teď vůbec nechci rýpnout do filatelistů,známka mě nezajímá.I když ,je li kvalitní a hezká,tak dojem z pohledu určitě umocní.
Jsou však sběratelé,kteří sbírají pohlednice i známky.Ti jsou samozřejmě nejnáročnější!
Já osobně lituji,že jsem nekoupil staré pohledy mého města,které byly vyrobeny v Hamburku!Právě kvůli stavu.Odtrhané známky,lomy(což beru jako větší vadu),špinavé a ke všemu drahé..Ale od té doby jsem už je nikdy neviděl a ani u jiných sběratelů jsem je nezahlédl .
Prostě sbírám pohledy.A pokud mám zařadit horší klidně ho vezmu a když natrefím lepší-vyměním.Ale ne vždy to funguje.Některé pohledy jsou velmi vzácné a pak se holt bere vše.
Registrovaný uživatel
tocomabyt staci povedat.ARAL kde tu komin co uz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zrejme moj pohlad je deformovany tym ze zbieram mince, a kazda ma 2 strany
(aj tie co su udajne jednostranne).

preto nechapem preco by mali zberatelia pohladnic ignorovat tu 2.stranu, ktora je podla mna rovnako dolezita.
pohladnica je predsa tiez 3-rozmerny artefakt, nie je to obrazok na monitore.

so zbieranim pohladnic som definitivne skoncil, a ked som sa ich nedavno zbavoval, kazdy pozeral aj na druhu stranu, a tie so znamkami sa predali na burze do hodiny.
zbytok s trapenim rozpustam dodnes.
_______________
Registrovaný uživatel
Ale jasně!I ortodoxního pohledáře potěší ,pokud je pohled čistý,vyfrankovaný a i zadní strana je nějak zajímavá.Namátkou sem hodím pár kousků,kde i mě ta druhá strana zaujala!
Ten z USA Albany,mě zaujal tím,že je z rodiny barona Škody-zakladatele Škodovky v Plzni a pak byl podán 8.6.1905 v USA a 20.6.1905 byl v Plzni!Těch pohlednic mám víc a na všech je to tak.Úžasné,na to,že to šlo lodí.
Ta truhlička je rovněž zajímavá.Krom toho,že je to ,,Švábovka",má i velmi zajímavé razítko polní pošty.Myslím,že se moc často nevidí,ale nejsem razítkový znalec!Což dokazuji dalšími tentokrát plzeňskými ,,běhavkami",které jsem vlastnoručně repatrioval domů.Jsou odeslány v srpnu 1945 do USA( z Plzně?).Dle mě je píše své matce americký voják,českého původu.A pohledy odešly polní poštou?Na jedné nebyla známka a je tam pouze napsáno perem Free a na druhém známka je ,ale americká !
Mimochodem,má tato sekce také svojí chlubírnu-nenašel jsem,ale to nic neznamená?Myslím,že podobně zajímavé kousky má každý pohledář a bylo by zajímavé je vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
paully:

''Jsou odeslány v srpnu 1945 do USA( z Plzně?).Dle mě je píše své matce americký voják,českého původu.A pohledy odešly polní poštou?Na jedné nebyla známka a je tam pouze napsáno perem Free"

je to tak ako pises.
od US vojakov v cinnej sluzbe boli pohladnice bezne 'frankovane' len rucne pisanym napisom 'free' .
mam jeden kusok zo statov, nechal som si ho z nostalgie, kvoli tomu dinosaurovi.

ten tvoj je ale velmi pekny, navyse odoslany tesne po vojne z Cech,
a tak ako pises, americkym vojakom ces.povodu matke do statov.
zacina oslovenim 'Dear Ma' , a dalej pokracuje plynule cesky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Na té tvojí je zase zajímavé,že je to pohlednice speciálně vydaná pro polní poštu.Je to tak-nápis vepředu?
Na těch mých plzeňských je ještě zajímavé to,že německý nápis Pilsen není začerněn.Čímž se může pochlubit jen málo pohlednic z této doby.
Registrovaný uživatel
dula77 a pauly mozno vas to potesi,tak tomutu asi namet nechyba.pri niecom takomto mi druha strana moc nechyba,lebo uz samotne je to nadhera aj ked ako filatelista som zvedavy....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
paully napsal
Prostě sbírám pohledy.A pokud mám zařadit horší klidně ho vezmu a když natrefím lepší-vyměním.Ale ne vždy to funguje. Některé pohledy jsou velmi vzácné a pak se holt bere vše.

suhlasim. znamka neznamka, zlomena , zaspinena ....
u mna zaujimavy text prebija aj kvalitu. text sa dvakrat neopakuje ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
to m1234: za tie štyri pohľadnice by som nedal ani deravý groš.
Pre každého zberateľa je zaujímavé niečo iné. Ale vo všeobecnosti ich nezaujímajú pohľadnice s veľkým nákladom ako z kúpeľných miest prípadne pútnických. Zaujímavé sú malé dediny, "živé" pohľadnice, rôzne zákutia, litografie, mestá budúcnosti, stanice s lokomotívov a rôzne iné špeciality.
Samozrejme výnimka potvrdzuje pravidlo.
Registrovaný uživatel
suhlasim, ale mozno m1234 je zberatel nejakej cirkevnej architektury :)
kupelne miesta maju pekne serie, zbieraju sa kupelne domy atd...
minule som objavil Nagyszombat ( trnavu) buducnost , trosku mi to spravilo naladu , ze co ked... ked uz je to tak blizko odomna :)
inak medzi vyhladavane patria kastiele , kurie, priemysel, cukrovary atd . a hlavne interiery restauracii, krciem , hotelov... to je uz ina liga
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Když jsem začal s pohledy,pamatuji si jaké nadšení vyvolala každá litoška ,kterou jsem mohl dát do sbírky.Dnes mě daleko více oslovují staré fotopohledy.Jak píše Dula,když je to nějaký ,,živák" je to paráda!Vemte si jen pohledy pana Wolfa,nebo Seidla(Český Krumlov)a jejich nádherné snímky ze Šumavy!Nebo pohledy staré Vltavy.
<http://www.stara-vltava.cz/uvod.html> Není to nádhera?
I když ty litografie.Velice by mě zajímalo,kolik stály ve své době.A neumím si představit kolik by stála výroba(stejná)dnes!A že jich třeba taková vídeňská fy.Schwiedernoch něco nasekala.A v jaké krásné kvalitě.I když u nás pan Böhm z Nového Města nad Metují je také nedělal špatně!
Je tu nějaká ta chlubírna,že bych tam pár zajímavých kousků hodil?Ikdyž už toho už mnoho nemám,pořád se něco mezi těma pár tisícema najde.A ostatní jistě též něco mají.
Registrovaný uživatel
paully - vyhrab mi este nejaku Sered medzi tymi tisickami pohladnic :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Janko skor ako vyhrabem Sered nechces radsej maly drink.trocha iny pristav ako dnes.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co takto nastavit najskor skener, nech nskenuje cele sklo? Neda sa na to poriadne pozerat potom :-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
mam zaujem o stara tura okolie, holubyho chata - javorina, ulica v trencianskych tepliciach s atypickou budovou turecke kupele.
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 20. 5. 2014, 20:32. »
Registrovaný uživatel
ocenenie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vzhledem k tazateli ocenění -0-
přečti si co Ti tu už lidé napsali a nevkládej stále další...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
paully nasiel som nejaku Plzen ,vymenim za tu tretiu destinaciu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tej tretej velmi rad poskytnem domov ja ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano 7B9 ja som vedel ze ta ta Sered zobudi.pre uplnost druha strana.este na tej druhej plzni je zaujimave podacie razitko .Ja pohladnice nezberam len v ramci kupi vacsieho konvolutu 1.emisie RU tam bolo aj asi 1000 pohladnic a korespondakov.No a jeden velmi dobry znami zo Sintavi ma vyhecoval ze SERED nevyhrabem.nejaka tam este je dam aj foto,takze co nebude chcet je tvoje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sintavan nech si zbiera sintavu, par kuskov bolo vydanych... :mrgreen:
Co bude chciet , to ja preplatim 8)
Ked mi ta sered nepadne od teba, potes ma na mail aspon kvalitnym scanom do archivu :)
Diky
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
tak mozete ist viete kam...... !!!!!!!!


off
Registrovaný uživatel
soma dost dobre nerozumiem co chces povedat
Moderátor
m1234 napsal
soma dost dobre nerozumiem co chces povedat


Asi sa mu nedarí tu na fóru kšeftovať, preto je rozčarovaný. :)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Nove Zámky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1