Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Novodobá vojenská vyznamenání

Vykupminci.cz
Numisargo

Novodobá vojenská vyznamenání

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o radu ty co tyto novodobé věci sbírají. Kolik by se pohybovala cena.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde o ani ne, o rezortní dekorace a zde bych Vás varoval. Nejprve se ceny pohybovali nad 1500 Kč a dnes se to nechá nakoupit na burzách běžnější. Ale jak vím, můj mladší kolega jezdil na shromáždění v rámci Krajského velitelství a tam si tyto vyznamenání udělovalo, doslova jak to říkám. Potom si to již důstojníci museli platit. Co Vám to dnes říká?
Ale třeba mladá generace má jiný názor, pokud se však podíváte na kvalitu, je to vše stejné, ploché, nehezké a snad se to vše nechá objednat u výrobce. Mně to děsí.
Registrovaný uživatel
Pouze mi to bylo nabídnuto a všechny mají i dekrety o udělení. Kvalita se mi také nelíbí.
Moderátor
Hezky poděkujte s tím, že rezortné dekorace nesbíráte. Lidé to nakupovali s vidinou zisku, ale opak je pravdou a tak se toho pod cenou zbavuji.
Registrovaný uživatel
Ale tak sbírá se to. Pokud je opravdu ke každé dekret, tak je reálná cena 1000 - 2000 Kč za kus.
Moderátor
Sbírá, cenově jsem mimo, ale kdybych nevěděl jak se to udělovalo. Pro mně to není kus historie, prostě útvary dostali pár korun a tak se zviditelnili. Dnes i Rusové mohou nosit jen dvě řady metálů a já když vidím ty naše kluky - sice jim rozumím, ale to já osobně (všichni mi nadávají) neb to považuji za bižuterii.
Je to můj názor, který asi není správný, ale přiznám se. :roll:
Registrovaný uživatel
Když někdo bude mít zájem předám kontakt. Prý je ke každé i dekret. Mě to také nic neříká jsem na ty starší....věci mám na mysli :-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohu poprosit o kontakt.
Děkuji Martin
Moderátor
LUKYNA napsal
Když někdo bude mít zájem předám kontakt. Prý je ke každé i dekret. Mě to také nic neříká jsem na ty starší....věci mám na mysli :-)


:P Já bych byl na ty mladší, nemyslím věci,ale již nevím proč :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Poprosil bych o komtakt.Děkuji
Registrovaný uživatel
Lusik 77 byl první tak mi prosím pošlete kontakt na Vás. Díky
Registrovaný uživatel
tady je kontakt : suransky70@seznam.cz
Registrovaný uživatel
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/115897719/pametni-odznaky-a-medaile-acr.php
Registrovaný uživatel
Chtěl bych zde také zareagovat na příspěvek ohledně novodobých vyznamenání.Jak již bylo napsáno, jde o dekorace, které si útvary nechali dělat pro vlastní potřebu.Ano, je tomu tam, některé útvary oceňovali medailí každého příslušníka, některé jen za určité zásluhy.Nejde jednoznačně říct"dostal to každý"Co se týká toho, že by nastala situace, kdy má voják na sobě např.10 dekorací od každého útvaru jednu, to nehrozí.Každá doba má své...A jak mi jistě Altmann potvrdí, ve své době pan Měřička odmítal zpracovat publikaci o plukovních medailích...Díval se na ně jako na méněcenné dekorace, a dnes, kde jsou dnes plukovní medaile...
Moderátor
I tyto medaile odznaky,, dekorace,,jak zde bylo uvedeno, mají svůj význam. Vetšinou se jedná o jakési služební medaile.Mezi námi faleristy mají své místo..


http://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?id=5555
Moderátor
Pokud některá medaile získala status medaile rezortní, tak potom asi ano. Jinak ne. Vím dobře, že většina medaile je vyražena bez oficiálního stanoviska Ministerstva obrany ( Ministerstva vnitra, Hasičů)Prostě moje generace to za faleristiku nepovažuje.
Registrovaný uživatel
Mám medailu z roku 2014, 10 rokov vstupu do NATO.
Taká bižutéria, už som ju tu raz mal a dostala dobre po papuli... :)
http://www.vhu.sk/vojenske-rezortne-vyznamenania/
Je číslovaná a ak sa nemýlim, udelených ich bolo 1000, nedávali si to vyrobiť útvary na kilá...
Môj dotaz je taký, či sa niekde dá vidieť zoznam "ocenených, dekorovaných," alebo nie. Mňa by zaujímali držitelia medailí s číslami od 900 do 1000. Viete poradiť?
-s-
Moderátor
Stani seznam máš v mém posledním odkazu , včetně publikace novodobého materiálu..
Registrovaný uživatel
Každou tuto medaili schvaluje VHU, Altmanne, ve vší úctě, co to zde PÍŠETE?
Moderátor
Altmann napsal
Pokud některá medaile získala status medaile rezortní, tak potom asi ano. Jinak ne. Vím dobře, že většina medaile je vyražena bez oficiálního stanoviska Ministerstva obrany ( Ministerstva vnitra, Hasičů)Prostě moje generace to za faleristiku nepovažuje.


Myslím, že krom služebních ůtvarovych na obrázku jsou i nějaké rezortní..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Stani seznam máš v mém posledním odkazu , včetně publikace novodobého materiálu..

A kde? Nič som tam nenašiel. A Tvoj odkaz je myslím na medaily české, nie naše..
-s-
Moderátor
stani napsal
barbar napsal
Stani seznam máš v mém posledním odkazu , včetně publikace novodobého materiálu..

A kde? Nič som tam nenašiel. A Tvoj odkaz je myslím na medaily české, nie naše..
-s-


Aha sorry.. ;)
Moderátor
vilem napsal
Každou tuto medaili schvaluje VHU, Altmanne, ve vší úctě, co to zde PÍŠETE?


Je to tak.. Schvaluje

http://www.vhu.cz/zakladni-informace-o-vs/seznam-dekoraci-povolenych-k-noseni-na-vojenskem-stejnokroji-acr/
Moderátor
Správně, bylo toho tolik, že se ztratil přehled a tak (díky za to) byl zpracování tento služební list a je zde dokonce se lze nosit a co ne. Pochopitelně, že jako starý falerista mám připomínky, ale jen ryze soukromé připomínky. Mnohé útvary jsou již zrušeny, ale faktem je, že v současné době je to v pořádku.
Problém s tím udělováním a nošením mají i další armády. Zde jak to je v Rusku

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=169&t=3862

Obdobně je na tom Francie i USA, více jsem to nesledoval, to již přenechávám na Vás mladé.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=473&t=3819


Omlouvám se, ze to je správě!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Faleristika » Novodobá vojenská vyznamenání

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1