Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Nový Grabowski

Vykupminci.cz
Numisargo

Nový Grabowski

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jak se vám líbí poslední 22. vydání katalogu Grabowského na německé bankovky od roku 1871? Myslíte si, že přečíslování a překopání obsahu je přehlednější než starší vydání?
Registrovaný uživatel
No 22. jsem ještě neviděl , ale 21. mě nějak nepřesvědčilo, prodal jsem ho a nechal jsem si osvědčený 19.
Moderátor
Hrůza... dlouhodobě osvědčené číslování, který má už každý sběratel Německa v hlavě, totálně překopaný. Z časové posloupnosti vytaženy zvlášť kategorie Darlehenskassenschein, Reichskassenschein atd., čili člověk přes jedno období musí prolistoval čtvrt knihy a dopátrat se toho, co hledá. Vůbec jsem dále nepochopil, proč došlo i k přeházení variant vodoznaků u hyperinflace, čili nezměnilo se jen katalogové číslo bankovky, ale i varianta třídění dle vodoznak. Za mě krok zpět, vypadá to, že nebylo už moc co doplňovat nového kromě aktualizace cen, tak se chtěli vyřádit alespoň někde... fakt velké zklamání. :(
Registrovaný uživatel
to acme2000: Nojo, teď na to koukám, i vodoznaky přeházel.

Ale pro změnu katalog Arnolda Kellera na hyperinflaci nikdo neaktualizuje. Stále stejné informace z roku 1959 s aktualizacemi z 1961. O sazbě a grafické úpravě ani nemluvě. Mizerně oskenované stránky z psacího stroje od autora. To se v Rajchu nenašel žádný sběratel, který by toto už 60 let staré a neaktualizované dílo trochu oprášil, doplnil převedl do stravitelnější grafické podoby odpovídající 21. století?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Nový Grabowski

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1