Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Numismat. výstava v Muzeu hl. m. Pahy

Vykupminci.cz
Numisargo

Numismat. výstava v Muzeu hl. m. Pahy

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mmmm :) Za tu stovku ze vstupnýho si to snad znova přeleští :P :mrgreen:
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
A co to falzum? Už jste na ně někdo kápnul? Anebo ho vyměnili...?
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
máš zcela jistě pravdu(je to vzájemná poloha stran mince), Jirka Militký to takto běžně popisuje...

houby... to je čas, kdy byly měřené ty předchozí dvě hodnoty :P :mrgreen: 8)
Registrovaný uživatel
já se tam chystám až o prázdniny ...
Registrovaný uživatel
patason napsal
A co to falzum? Už jste na ně někdo kápnul? Anebo ho vyměnili...?

nechám se poddat, stejně se tam chystám ještě jednou...
Registrovaný uživatel
Ještě počkám, jestli to někdo někdo neodhalí:-)
Moderátor
Já tam jedu v pátek. Tak jsem zvědav zda mé sokolí oko jej nezachytí. :shock:
Registrovaný uživatel
Jo falzum, to byl beztak ten Pohrobkuv gros, co? :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
to pavelgregor: Pavle, já se tam shodou okolností také chystám v pátek. Odpoledne. Tak se tam třeba potkáme:-).
Moderátor
Flutek: Bohužel budu tam pouze dopoledne. Maximálně skočím ke Švejkovi na panenku s lesními plody :lol:, a pak honem domů.
Registrovaný uživatel
pavelgregor: tak to je škoda. Dopoledne v pátek budu u zubaře :?
Registrovaný uživatel
Tak jsem se dnes stavil na výstavě, kterou bych označil za vcelku povedenou - doporučuji.
Katalog výstavy jsem si koupil, jen mi přijdou obrázky trochu slabé a světlé, na hlazeném papíru by vynilky lépe. Po prolistování bych kritizoval jen zařazení pérovek, měli to raději doplnit fotkymi ze sbírek NM.

PATASON: nijak jsem to falzum nehledal, ale nezdál se mi tam moc jeden grošík Vladislava II. Jagel. (tuším skoro poslední ve vitrině), ale skrze sklo si nejsem jistý :?
Registrovaný uživatel
Co jsi říkal na tu známku na sněm 1585 - padělek nebo origo?
Registrovaný uživatel
řekl bych že pozdější, nejspíš 19.století (pokud se dá skrz sklo soudit...)
Registrovaný uživatel
Dnes jsem taky byl na výstavě. Představoval jsem si ji větší, ale i tak jsem tam strávil dvě hodinky a byl spokojen. Katalog jsem si taky pořídil, jen škoda, že v něm není víc grošů :) .
Moderátor
Jojo. Výstava pěkná, ale neměl jsem na ni moc čas. Budu si ji muset ještě jednou v klidu prohlídnout. :lol:
Krásný denáry ( Kacuro měl bys je jet omrknout ). Důležitý je, že tam měli u Ludvíka variantu Cast7., kterou jsem měl nepotvrzenou. A jednu novou, o který jsem nevěděl. U Vladislava nádherně vykreslenej typ Cast1
Určitě se na ni jeďte podívat. Frisrich Falcký, taky pěkný.
Registrovaný uživatel
pavel: jo už sháním profi zloděje na překonání všech ochran a pak si pro ty denáry pojedu ;)
Registrovaný uživatel
To já počkám, až to Kacuro "vybere", pak ho "nabonzuju" a z odměny si pak nějaké ty mince koupím... :)
Moderátor
Kacuro : Počkej, až je budou vracet zpátky do Hořic. Pak někde v lese připrav strom na skácení, a až pojede přepravka, tak si vzpomeň na svoji ninjovskou povahu. A nemusíš překonávat žádný zabezpečovací systém. :lol:
Registrovaný uživatel
:D
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
To já počkám, až to Kacuro "vybere", pak ho "nabonzuju" a z odměny si pak nějaké ty mince koupím... :)


jsem myslel, že do toho půjdeš se mnou, já vezmu mince do r. 1526 a ty si vezmeš zbytek ;) to bude jistě lákavější nabídka, než nějaká odměna ... :twisted:
Registrovaný uživatel
Do toho nejdu, mince jsou nafocené v katalogu...odměna je jistější :D
Moderátor
To já budu skromnej - spokojím se jen s jednou mincí. Je sice nedatovaná, ale bude asi tak z let 1453-1454 (max.1457). ;)
Registrovaný uživatel
jacx: je mi jasné, že ta mince bude nějaký špek, ale klidně ti jí přenechám za jeden malý nepatrný ale důležitý úkol: likvidaci dráčka ;) to je primární úkol, stačí jen tato špinavá prácička a jsi v týmu ;) :D
Registrovaný uživatel
i ty Brute...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Zajímavosti » Numismat. výstava v Muzeu hl. m. Pahy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1