Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Vykupminci.cz
Numisargo

numismatické krámky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
xstancl1 napsal
Brněnské strožitnictví s velmi příjemným pánem

http://www.starozitnosti-brno.wz.cz/

docela hodně!!!! sem tam spokojenej ... ale sem začátečník, takže... :roll:
jinak má někdo jiné zkušenosti z tohoto krámku???

např. co se týká cen, srovnání cen x kvality atd. ...

mám trochu problém odhadnout kvalitu a cenu... (Poznám jenom šrot... :mrgreen: )


pan je v pohode, vstricny a ochotny a urcite se trochu i vyzna (bohuzel :) )... takze je nekdy potiz koupit dobre... obcas se ale zadari, pokud se jedna o nejake mene zname varianty, par kousku jsem tam koupil, ale je to casto na doraz. a drazsi razby byvaji podle me docela nadsazene... a grose tam mel za vylozene ujete ceny... tusim bezneho Vaclava IV. v dost spatnem stavu za min. trojnasobek aukro ceny :shock: takze chce to jako vsude, rozum v hrsti...
Registrovaný uživatel
Rauch: výběr!!!!!!!!!!! poprvý v životě sem viděl tolik mincí v 0/0 pohromadě!!!
a ceny nevím, to co sbírám já tak bylo v pohodě...

Jo, a v tom brně nakupuju na obědnávku a ceny mám skoro domluvený dopředu... Jinak vámi zmiňované oblasti sbírání jdou uplně mimo mě, takže nemohu posoudit.

A Chládek má dobrou paní, ta mi na začátku taky hodně poradila...
Moderátor
No, kdyz se podivam na Raucha na internetovy obchod, tak ty ceny antiky jsou neskutecne, tak dvojnasobne oproti nasim kramkum,nekdy i vic.. za bezneho Aureliana v celkem spatnem stavu chce 40, v dobrem prodal za 65 euro (pro srovnani, mam podobneho za 500 Kc). Denary nejdou pod 40 euro apod. Mozna to bere tak, ze nejaky neznaly turista nebo clovek ktery nevi co s penezi obcas neco koupi (a ocividne ano), ale patri k nejdrazsim a to i ve srovnani s UK nebo USA obchody.
Ale jeho aukce jsou velmi zajimave.. a treba konvoluty beznych minci, kde jsou kousky oproti nasim aukcim v o 1-2 tridy lepsim stavu, se oba daji koupit za levneji, nez by se ty mince jednotlive koupily tady.
Moderátor
Pokud jde o tu paní, tu jsem viděl jen jednou, když jsem si po poslední aukci odebíral vydražené denáry.. mohla mu aspoň říct (například), jak se podle nápisu na aversu pozná Elegabalus od Caracally :) Jinak kdykoli jsem tam došel, tak tam byl pan Chládek s nějakými známými a v polovině případů měl na stole postavené vypité štamprličky.. nic z toho nevyvozuju, samozřejmě :))
Moderátor
no... reknu to asi tak - byly casy, kdy me to celkem iritovalo taky... dokud sem proste pochopil jake je moje misto v potravinovem zebricku... sem proste malej pi*mund, kerej prijde naradu, az kdyz uz nic zajimavyho nez ja neni na rade... takova je proste realita a ted kdyz prijdu a vidim, ze je tam "uzavrena" spolecnost, tak hned zas jdu, pokud nahodou nemam pulhodinu cas pockat, nez se dostanu k pultiku...

jmenovany clovek ma ten obchod rekl bych spis jako takovy konicek, my, co mame nudli u nosu a jdeme udelat pro nas horentni trzbu za 300,- apod. ho proste nevytrhnem... on se pri obchodech pohybuje min. o nulu dal a i to je zivacka... a hlavne bych to spis videl na aukce apod.

takze, nerikam, ze se mi to libi, nerikam, ze to schvaluju... rikam, ze to chapu a ze se s tim snazim zit i kdyz me to osobne taky mrzi...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
no... reknu to asi tak - byly casy, kdy me to celkem iritovalo taky... dokud sem proste pochopil jake je moje misto v potravinovem zebricku... sem proste malej pi*mund, kerej prijde naradu, az kdyz uz nic zajimavyho nez ja neni na rade... takova je proste realita a ted kdyz prijdu a vidim, ze je tam "uzavrena" spolecnost, tak hned zas jdu, pokud nahodou nemam pulhodinu cas pockat, nez se dostanu k pultiku...

jmenovany clovek ma ten obchod rekl bych spis jako takovy konicek, my, co mame nudli u nosu a jdeme udelat pro nas horentni trzbu za 300,- apod. ho proste nevytrhnem... on se pri obchodech pohybuje min. o nulu dal a i to je zivacka... a hlavne bych to spis videl na aukce apod.

takze, nerikam, ze se mi to libi, nerikam, ze to schvaluju... rikam, ze to chapu a ze se s tim snazim zit i kdyz me to osobne taky mrzi...


Fajn, celej muj příběh:
Místo rauch vídeň, řeč lámaná němčina...

Já: vejdu do raucha, huba na podlaze koukám a nestačím se divit...
R: Dobrý den, přejete si.
Já: Dobrý den, máte F.J.I.?
R: ano, chcete zlato???
Já: ne stříbro, korunová měna...
R: Které ročníky atd...
Já: 1,- 1913, 2,- 1912 vídeň
R: kolik kusů??? 100???
Já: čumím v té chvíli jak de...il a odpovídám že po kusu
R: (v tuto chvíli už má ze mě srandu a směje se mi...)
Já: nakoupím a odcházím a vzpamatovávám se v až autobuse :lol: :lol: :lol:

příští měsíc jedu znova :mrgreen:
Registrovaný uživatel
No nechci moc rýpat, ale jezdit kupovat FJI 1,- 1913, 2,- 1912 k Rauchovi do Vídně...:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
No nechci moc rýpat, ale jezdit kupovat FJI 1,- 1913, 2,- 1912 k Rauchovi do Vídně...:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Já tam byl se školou v muzeu na výstavě starožitného nábytku, tak sem to vzal při tom... samozřejmě že jet tam jen pro dvě mince by se nevyplatilo...
Ale ten pán se tvářil podobně jak ten smailík. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Nevíte někdo, kde v Praze jde, kromě krámku Aurea a Prague antiques, nakoupit antika za rozumné ceny (nebo se aspoň podívat na hezké antické mince) ? Ve středu jedu do Prahy, takže bych se rád podíval někde, kde by to mělo smysl :)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

nevíte o nějakém krámku ve Zlíně, nebo v okolí Zlína? Kde by se daly koupit staré mince konkrétně mince F.J.I.Diskuzi jsem pročetl, ale o Zlínu nic.
Moderátor
vencaca: Ve Zlíně je tohle:
E-MINCE numismatika
budova Kooperativy
Osvoboditelů 5301
760 01 Zlín 1

Jak je to tam ale s mincemi, netuším, nikdy jsem tam nebyl, jen jsem si od nich něco objednával. Zkušenosti spíš negativní, jednak mají všechno tak o 20 procent dražší a jednak mi odpověděli, řže objednávku berou na vědomí až 3 dny po automatickém mailu, v kterém bylo, že mi to jako hned pošlou (ale samozřejmě oproti některým je to ještě rychlé). Každopádně teď prý budou mít prodejnu stejně zavřenou.
Registrovaný uživatel
Díky,
skusím se tam mrknout.
Registrovaný uživatel
vencaca16 napsal
Dobrý večer,

nevíte o nějakém krámku ve Zlíně, nebo v okolí Zlína? Kde by se daly koupit staré mince konkrétně mince F.J.I.Diskuzi jsem pročetl, ale o Zlínu nic.


Tak v E-mincích seženete něco staršího. Mají pouze nově vycházející věci a 80% jsou medaile - Austrálie, Velká Británie atd. + eura. Ve Zlíně bohužel "klasická" numismatika není. Ani v jeho okolí. Nejbližší jsou až v Brně :( Ale teď když je Sběratel v Praze tak myslím nebudou mít ani možná otevřeno.
Registrovaný uživatel
Teda samozřejmě jsem myslel "Tak v E-mincích NESEŽENETE něco staršího"
Registrovaný uživatel
Zlín je úplně mrtvý.
Registrovaný uživatel
Díky všem.
Moderátor
Jinak na Sběrateli jsem je ani neviděl.. ale mohl jsem se přehlédnout - "zabitých" prodejců neprodávajících nic jiného než rádobyinvestiční mince, euromince a moderní šrot tam byla většina.
Registrovaný uživatel
Vedel by mi niekto poradiť nejaký poľský numizmatický e-shop, kde sú v ponuke aj stredoveké mince? Vďaka
Registrovaný uživatel
Pani v novom roku 3-5 januara by som mal byť v Budapešti, máte tam niekto skúsenosti s nejakým slušným numizmatickým obchodom? zaujíma ma stredoveké Uhorsko menšie denáriky a podobne. Má tam zmysel kupovať mince alebo sú v madarsku kvoli vacsej skupine zberatelov podstatne drahsie?
Registrovaný uživatel
lupola napsal
Vedel by mi niekto poradiť nejaký poľský numizmatický e-shop, kde sú v ponuke aj stredoveké mince? Vďaka

...teda okrem wcn.pl
Moderátor
Stredo napsal
Pani v novom roku 3-5 januara by som mal byť v Budapešti, máte tam niekto skúsenosti s nejakým slušným numizmatickým obchodom? zaujíma ma stredoveké Uhorsko menšie denáriky a podobne. Má tam zmysel kupovať mince alebo sú v madarsku kvoli vacsej skupine zberatelov podstatne drahsie?


obchody tam byly, konkretne uz nevim... prislo me, ze jak ten madar videl, ze madar nejsem, tak na me delal habaduru... nakonec sme se nak domluvili (potom, co me pul hodiny nabizel totalni smecka) a ukazal me konecne plato peknych denaru... cena rek bych jen o malo lepsi nez u nas... takze nemyslim, ze by se to zlepsilo, tohle bylo pred 3 rokama...
Registrovaný uživatel
dakujem za radu, priatelka hovori plynule po madarsky tak ja budem len dolezito mlcat a pridem s Ungerom v ruke nech vyzeram dolezito :)
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny...nevite nekdo o nejakem numismatickem kramku v Olomouci nebo blizkem okoli?Diky ;)
Registrovaný uživatel
harly27 napsal
Zdravim vsechny...nevite nekdo o nejakem numismatickem kramku v Olomouci nebo blizkem okoli?Diky ;)


Nevím o ničem v té lokalitě. Co se týká starších mincí tak nejblíž Ostrava a Brno :) ... a pak Kutná Hora ;)
Registrovaný uživatel
to Sevci: diky ja si to myslel,ale zkousim,treba jestli nekde neco nahodou 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1