Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Vykupminci.cz
Numisargo

numismatické krámky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1: vždycky záleží, co člověk sbírá, ale všeobecně máte asi pravdu, starožitnictví atd. opravdu málokdy mají něco lepšího, a když už, připálí cenu mimo reál, protože na obchodu musí samozřejmě vydělávat
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
To Suvorov.
Problémem majitelů všech těch krámků je i fakt, že většinou numismatice nerozumí a je s nimi velmi těžké jednání. Proto jednodužší je nakupování u odborníků ve specializovaných obchodech. Cenově na tom zajisté nic nevydělám, ale na druhé straně mám šanci, že něco dobrého seženu.
Registrovaný uživatel
amatéři považují často každý pokus o snížení ceny za podraz ze strany kupujícího, vůbec jim nedochází, že někde fakt přestřelili... nebo to dělají vědomě (ale na to už musí mít trochu přehled) 8) ve specializovaných obchodech má člověk opravdu největší šanci na dobrý úlovek, ačkoliv nevím, jak jsou na tom obchodníci/profíci s cenovou poctivostí, protože i odborník musí vydělat, aby se uživil...
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
Já dostal v jednom krámku slevu (aniž bych si řekl) už na tak slušnou cenu antoniniánu Gordiana III v skoro ražebním stavu, jen nebyl dočištěný, což jsem provedl doma. Lidé jsou holt různí.
Registrovaný uživatel
To Suvorov.
Je jasné, že při každém obchodu dochází k souboji mezi kupujícím a prodávajícím, kdy se každý snaží nad tím druhým zvítězit a vnutit mu svoje představy. Proto nezáleží na obchodnické cenové poctivosti, ale mnohem důležitější jsou naše znalosti, kterými mu dáme hned znát, že není v jeho zájmu, aby zkoušel nějakou nepravost, protože s ní u nás neuspěje. Každý bude zkoušet co uneseme , ale výsledná cena bude záviset hlavně na nás.
Registrovaný uživatel
Vždycky asi záleží na každém jednotlivci, jak je solidní a jestli jedná se zákazníkem férově, někdo je dobrý, jiný sv*ně :) Člověk se může časem dopracovat na takovou úroveň, aby byl prodejci většinou rovnocenným soupeřem. Řekl bych, že si každý musí (nejen) v tomhle oboru projít procesem, kdy se od zelenáče, kterého sem tam někdo napálí, učením dostane nahoru. To samozřejmě platí i pro mě :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Velmi důležité je mít některé zajímavější mince v ruce, mít s nimi již nějaké zkušenosti, protože se nám pak při případném nákupu nerozklepou v obchodě ruce, čehož dokáže vždy obchodník využít na náš úkor. V těchto chvílích je naše chtění vždy silnější, než seriozní posouzení kvality a ceny a dodatečně si svoje chyby uvědomujeme až doma, kdy poznáme, že mince nemusí splňovat naše nároky. To jestli budeme obchodníkovi rovnocenným partnerem, to bude záviset pouze na nás. Souhlasím s tím, že nikdo učený z nebe nespadl a chvíli nám potrvá, než se k tomuto ideálu dopracujeme, včetně mnoha chyb s tím spojených.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Velmi důležité je mít některé zajímavější mince v ruce, mít s nimi již nějaké zkušenosti, protože se nám pak při případném nákupu nerozklepou v obchodě ruce, čehož dokáže vždy obchodník využít na náš úkor. V těchto chvílích je naše chtění vždy silnější, než seriozní posouzení kvality a ceny a dodatečně si svoje chyby uvědomujeme až doma, kdy poznáme, že mince nemusí splňovat naše nároky. To jestli budeme obchodníkovi rovnocenným partnerem, to bude záviset pouze na nás. Souhlasím s tím, že nikdo učený z nebe nespadl a chvíli nám potrvá, než se k tomuto ideálu dopracujeme, včetně mnoha chyb s tím spojených.


SOUHLAS! Když jsem poprvé držel v ruce tolar, tak to byl fakt zážitek! Cena šílená, stav tak 4/4 + úhozy! Ještě že jsem na něj tenkrát neměl... :mrgreen:
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Kolem nakupování mincí se někdy odehrávají velké psychologické manévry, protože i když minci hodně chceme, nesmíme to dát najevo a musíme se chovat tak, že o ní vlastně vůbec nestojíme. Obchodník se pak musí chovat stejně. Pak záleží, kdo je lepší herec.
Registrovaný uživatel
Po 10-tich rokoch som náhodou išiel v BA okolo krámku na Lazaretskej. Stredovek slabý a predražený, zvyšok neviem posúdiť.
No a ešte som tam videl denár Ľudovíta Jagelovkého (1526) s cenovkou 170 EUR. Najprv som si myslel, že som natrafil na vzácny denár razený bánom Mikulášom Zrínyim (dole na reverze by mal byť jeho erb). No, bol to obyčajný kremnický denár, ale predavač si stál za svojím, totiž, že je to vzácny maďarský denár :roll:
Moderátor
sigur napsal
... ale predavač si stál za svojím, totiž, že je to vzácny maďarský denár :roll:


... to musel byť čistý "psychiater"... :twisted:
Registrovaný uživatel
Zkus mu stejnou minci nabídnout a uvidíš jak otočí :D
Registrovaný uživatel
Při nákupech mincí jsme hozeni do vody a záleží pouze na nás, jestli se pomyslně utopíme, nebo nikoliv. Vše záleží na tom, jaký máme vědomostní trénink a jestliže dobrý, pak nezáleží na okolí, čím se nás snaží překvapit.
Registrovaný uživatel
Veď som mu povedal, že mám také minimálne 2 a dokonca aj "posmrtný" z 1527... len kukal jak péro z gauča...aspoň viem, že tam ďalších 10 rokov nemusím.
to Evropa: Tak, tak, pekne povedané.
Registrovaný uživatel
Jak radí turtle: nabídni mu ten posmrtnej a dostaneš za něj třeba 200 éček :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Ahoj,budu se ted pár dní pohybovat po Římě.Nevíte náhodou někdo o nějakém antiku nebo nusmis. krámku s evropským středověkem?.
Registrovaný uživatel
Matess napsal
Ahoj,budu se ted pár dní pohybovat po Římě.Nevíte náhodou někdo o nějakém antiku nebo nusmis. krámku s evropským středověkem?.


Přečti si nejdříve co všechno můžeš z Itálie vyvézt za hranice.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Přečti si nejdříve co všechno můžeš z Itálie vyvézt za hranice.

:shock: A kdo se ho bude na hranicích ptát?
Registrovaný uživatel
a na akych?
_______________
Registrovaný uživatel
Já mám pocit,že je to uplně stejné jako když si privezeš např. mince od Raucha,když je to všechno v rámci Eu,ale radši na to stejně kouknu.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
gorila napsal
Přečti si nejdříve co všechno můžeš z Itálie vyvézt za hranice.

:shock: A kdo se ho bude na hranicích ptát?


Až si uděláš výlet mimo Austrálii, zkus si vyvézt nějakou tu sušenou rostlinku chráněnou zákonem.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Až si uděláš výlet mimo Austrálii, zkus si vyvézt nějakou tu sušenou rostlinku chráněnou zákonem.

Copak vyvézt by asi problém nebyl ale přivézt sem bych si netroufnul. To je ale něco úplně jiného než po Evropě.
Registrovaný uživatel
gorila: to nesmíš vozit trávu ze zahraničí, kvalitní matroš koupíš i tady :mrgreen:
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
gorila: a říká ti něco Schengenský prostor?
Teoreticky to zakázáno bude, prakticky už ale neexistují hraniční kontroly...
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
gorila: a říká ti něco Schengenský prostor?
Teoreticky to zakázáno bude, prakticky už ale neexistují hraniční kontroly...


Něco mi to říká, ale italské zákony které říkají co můžeš z Itálie vyvézt, platí stále - stejně jako ty české. Co myslíš, pokusí se možný zahraniční kupec Kupky obrzu Modrá propašovat ven z ČR nebo bude poníženě žádat o glejt?!?

Máte divný náhled na dodržování zákonů - dodržujete jen ty co chcete.

Víš on stačí jeden aktivní karabinier co nesnáší neitaly (oh to je skutečnost) a jdeš do báně za nelegální vývoz historických památek (středověké mince do toho patří).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1