Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Vykupminci.cz
Numisargo

numismatické krámky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pri vsetkej ucte-
chcel by som vidiet toho carabiniera co rozozna stredoveku mincu v hromadke svatostek pre turistov kupenej niekde na piazze.

dodrzovat zakony je spravne.
ak maju aspon hlavu a patu.

dohnane do absurdity, vyvoz blbej Ag desatkoruny kupenej na acku je tiez vyvoz kult.pam.
preto predajci odmietaju zasielat na slovensko :roll:
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 16. 4. 2012, 21:29. »
Moderátor
gorila napsal
tenzor napsal
gorila: a říká ti něco Schengenský prostor?
Teoreticky to zakázáno bude, prakticky už ale neexistují hraniční kontroly...


Něco mi to říká, ale italské zákony které říkají co můžeš z Itálie vyvézt, platí stále - stejně jako ty české. Co myslíš, pokusí se možný zahraniční kupec Kupky obrzu Modrá propašovat ven z ČR nebo bude poníženě žádat o glejt?!?

Máte divný náhled na dodržování zákonů - dodržujete jen ty co chcete.

Víš on stačí jeden aktivní karabinier co nesnáší neitaly (oh to je skutečnost) a jdeš do báně za nelegální vývoz historických památek (středověké mince do toho patří).


Nedavno jsem vydrazil v renomovane italske salove aukci dve vzacnejsi anticke mince a byly mi naprosto bezproblemove zaslany spedicni sluzbou. Trochu pochybuji ze meli dopredu vyrizene nejake vyvozni povoleni.
Moderátor
gorila napsal
Něco mi to říká, ale italské zákony které říkají co můžeš z Itálie vyvézt, platí stále - stejně jako ty české. Co myslíš, pokusí se možný zahraniční kupec Kupky obrzu Modrá propašovat ven z ČR nebo bude poníženě žádat o glejt?!?

Máte divný náhled na dodržování zákonů - dodržujete jen ty co chcete.
...

Pak porušují zákony všichni sběratelé, co nakupují v zahraničí (včetně Slovenska), ať už na sálových aukcích nebo na eBayi... tedy prakticky všichni, já tedy nikoho, kdo by nakupoval výhradně v ČR neznám.
Jinak srovnání mincí, které se v jižní a západní Evropě prodávají někdy pomalu na tuny, s obrazy, tedy jedinečnými díly, kde je známý autor, je poněkud mimo.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
gorila napsal
Něco mi to říká, ale italské zákony které říkají co můžeš z Itálie vyvézt, platí stále - stejně jako ty české. Co myslíš, pokusí se možný zahraniční kupec Kupky obrzu Modrá propašovat ven z ČR nebo bude poníženě žádat o glejt?!?

Máte divný náhled na dodržování zákonů - dodržujete jen ty co chcete.
...

Pak porušují zákony všichni sběratelé, co nakupují v zahraničí (včetně Slovenska), ať už na sálových aukcích nebo na eBayi... tedy prakticky všichni, já tedy nikoho, kdo by nakupoval výhradně v ČR neznám.
Jinak srovnání mincí, které se v jižní a západní Evropě prodávají někdy pomalu na tuny, s obrazy, tedy jedinečnými díly, kde je známý autor, je poněkud mimo.


- Ano, porušují v případě že porušují zákony země odkud se provede vývoz.
- Zhlediska litery zákona (italského) není rozdílu mezi středověkou mincí a římskou kopií sochy od Feidíase. Přečetl sis české zákony o vývozu kulturních památek?
- To že jsou tolerovány internetové aukce pouze naznačuje, že momentálně není v silách národních policií tyto přesuny monitorovat. A hlavně není nikdo kdo by podával žaloby.
Moderátor
Moc nechápu, co si chceš dokázat, že máš pravdu v tom, že většina zemí EU má v tomhle absurdní a nefunkční zákony (které navíc odporují principům volného trhu v schengenské prostoru) ? Ano, je to tak. Ale kdyby byly 100% dodržovány, tak sběratelství prakticky zanikne, tento server by neexistoval a ty bys neměla kam tohle psát...
Registrovaný uživatel
Dokázat?!? Třeba to že za výkřik "...to dělají všichni..." se neschovávám.

Mohlo by dojít ke změně zákonů, nebo by se zjednodušilo vydávání glejtů pro vývoz.
Momentální stav jak vidno vyhovuje všem.

Jak by ses tvářil na to, kdyby se někdo pokusil vyvézt z ČR konvolut denárů (tak cca stovky). Joj, to by byl řev. Ale jedna mince, ta přeci nikoho nezajímá.
Registrovaný uživatel
tenzor: ale má pravdu, předměty archeologické povahy, starožitnosti a asi i umělecké předměty se ze země vyvážet nesmí ani u nás, to že se to děje, je druhá věc .... ale kdysi už tu o tomto diskuze probíhala ...
Registrovaný uživatel
Gorilo Ty se tady snažíš vystupovat jako nějaký ochránce dobra proti zlu ale máš zmatek v tom co je dobro a co zlo. Tím že si některý stát něco uzákoní se z toho ještě nestává dobro.
Já například zastávám názor že když si něco koupím, je to moje. Když chce někdo jiný o daném předmětu rozhodovat, musí si ho koupit on.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já například zastávám názor že když si něco koupím, je to moje. Když chce někdo jiný o daném předmětu rozhodovat, musí si ho koupit on.


ale tento názor není v souladu s našimi zákony, ať už je to dobré nebo zlé ... a v tomto případě s naším pamatkovým zákonem výjimečně souhlasím, ale to Ty víš, však už jsme se tu kdysi kvůli tomu hádali :lol:
Registrovaný uživatel
Ano, máme na to rozdílný názor ale o tom se teď hádat nechci. Chtěl jsem jen podotknout že když některý stát něco uzákoní, nestává se z toho automaticky dobro a ne každý kdo tento zákon poruší je špatný člověk.
To by pak všichni političtí vězni byli lumpové.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Dokázat?!? Třeba to že za výkřik "...to dělají všichni..." se neschovávám.

Mohlo by dojít ke změně zákonů, nebo by se zjednodušilo vydávání glejtů pro vývoz.
Momentální stav jak vidno vyhovuje všem.

Jak by ses tvářil na to, kdyby se někdo pokusil vyvézt z ČR konvolut denárů (tak cca stovky). Joj, to by byl řev. Ale jedna mince, ta přeci nikoho nezajímá.

A ještě mi to nedá... :roll:
Podle stejného “moudrého” zákona se ten konvolut denárů nesmí vyvézt z Itálie zpátky do ČR ;)
Moderátor
Chtěl jsem jen naznačit, že odpověď "Přečti si nejdříve co všechno můžeš z Itálie vyvézt za hranice." na otázku na numismatické krámky v Itálii mi přijde poněkud nemístná (když to řeknu slušně). To samé se dá totiž s poukazem na zákony dalších zemí odpovědět na dotaz na krámky na Slovensku nebo na sálovou aukci v Rakousku apod.
Zkrátka můj osobní názor je, že je to jen pokus o flame, který by moderátoři měli mazat..

A jinak doufám, že si gorila nikdy nic staršího 50 let z jiné země nedovezla. Jenom nechápu, proč má takovou potřebu diskutovat s tak nemorálními a zákony porušujícími lidmi na serveru, kde se probírají tak z 80% věci které sběratelé získali díky porušení zákonů... :twisted:
Moderátor
Nesúhlasím s tenzorom že z Gorilinej strany sa jedná o flame, to sú predsa len silné slová. Ja s Gorilou v zásade nesúhlasím, ale nemyslím že sa jedná o flame war, Gorila nebičuje diskusiu do urážajúcich invektív, len sa potrebuje brániť, keď si všimla, že je so svojim názorom sama proti všetkým. Ako som spomínal, nesúhlasím s jej postojom, ale nerobil by som z nej aktéra provokácií. Už sa to začína uberať iným smerom, ale keby som tu bol moderátorom, tak by som nič nemazal, diskusia neporušuje pravidlá fóra!
Registrovaný uživatel
Tak koukám,že můj dotaz tady vyvolal pěknou bouři.To jsem samozřejmě v úmyslu neměl,jen se prostě chci kouknout co pěkného mají zase někde jinde,když už se tam budu pohybovat.Je mi jasné,že kdybych náhodou něco vezl,tak je to na moje riziko a je jen můj boj,ale stím jsem nechtěl nikoho z vás zatěžovat.Proto jsem otázku položil naprosto jinak a kam tohle směřuje je tak trochu zbytečná diskuze.Taže sorry.
« Poslední úpravu provedl(a) Matess v 17. 4. 2012, 12:41. »
Registrovaný uživatel
Matess Ty se nemáš za co omlouvat, naopak to my jsme zaplácali Tvůj dotaz. :oops: V Římě jsem nebyl tak nevím, zkus si něco vygooglit.
Registrovaný uživatel
Moruzzi Numismatics
Avenue of the Salesians, the 12th
00175 Rome
Registrovaný uživatel
Jj,to je v pohodě,jen mě zajímalo,jestli náhodou nemá někdo nějaký tip,ale pokud né,nic se neděje a poradím si sám.A hlavně se už nehádejte :-)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Moruzzi Numismatics
Avenue of the Salesians, the 12th
00175 Rome



Výborně a díky.Ověřím,prověřím a případně podám report. ;)
Moderátor
Archypov: pravidla možná neporušuje, akorát je už o něčem jiném - kdyby to bylo téma "Dovoz mincí ze zahraničí a zákony", tak ok, ale tady se Matess na něco zeptal a dostal tohle.
Jinak flame war nutně nemusí obsahovat urážky, obecně se tím rozumí emočně vyhrocená diskuse dvou stran s nesmiřitelnými postoji, kde se nedá objektivně říct "tady je pravda". Omlouvám se, že jsem se k tomu nechal strhnout, ale gorila má vrozenou schopnost mě svými příspěvky poněkud vytáčet - neumím si racionálně zdůvodnit proč :)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
ale gorila má vrozenou schopnost mě svými příspěvky poněkud vytáčet - neumím si racionálně zdůvodnit proč :)

:mrgreen: Je to ženská ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
... a v tomto případě s naším pamatkovým zákonem výjimečně souhlasím,...

Já bych s tebou i souhlasil pokud by se jednalo o významnou historicko-kulturní památku národa ale ne u mincí které jsou volně v prodeji v obchodě či veřejné aukci. Jakmile tyto putují do soukromé sbírky, je pak již šumafuk jestli je sbírka v Hrdlořezích nebo Buenos Aires. ;)
Moderátor
tenzor napsal
Omlouvám se, že jsem se k tomu nechal strhnout, ale gorila má vrozenou schopnost mě svými příspěvky poněkud vytáčet - neumím si racionálně zdůvodnit proč :)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Fakt? Prečo sa necháš? Daj si pivčo, zapáľ si jednu bezfiltrovú na balkóne, vylož nohy na zábradlie a teš sa zo života. :P A potom popros moderátora, nech posledný Archyho príspevok maže, lebo je úúúplne mimo protokol. :twisted: Pozdravujem ťa a keď budeš mať niečo na ruke, písni maila (viem že nezabudneš).
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Daj si pivčo, zapáľ si jednu bezfiltrovú na balkóne, vylož nohy na zábradlie a teš sa zo života. :P


...tesat do kamene ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já bych s tebou i souhlasil pokud by se jednalo o významnou historicko-kulturní památku národa ale ne u mincí které jsou volně v prodeji v obchodě či veřejné aukci. Jakmile tyto putují do soukromé sbírky, je pak již šumafuk jestli je sbírka v Hrdlořezích nebo Buenos Aires. ;)


archeologové a památkáři na to ale mají jiný názor. kde se vzaly všechny ty statisíce mincí v aukcích a mezi sběrateli? z 99,9% z rozchvácených depotů - a to je ten problém ... ještě jsem nikdy neslyšel, že by se v nějaké rodině 2000 let dědila z otce na syna nějaká římská mince :D
Moderátor
Archy: nekourim, ale to pivko neni spatny napad.. az dojdu domu z prace - tady by se na me vsichni divali divne a navic tu neni balkon :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1