Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Vykupminci.cz
Numisargo

numismatické krámky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtle: omluvit ano, ale psal jsem hlavně o tom, jaké jsou dnes zákony a názory archeologů a muzejníků na tuto záležitost ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Napíšem ti na mail adresu, môžeš mi ten šrot poslať, poštovné uhradím! :twisted:


kolego, Ty přeci mince nesbíráš, jen dokumentuješ nálezy ;) :D takže předpokládám, že Ty mé příspěvky zde chápeš a mohl bys je jistě fundovaně rozvést :twisted:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
... nalezené předměty se pak stávají dokladem našeho kulturního dědictví, který má být řádně zaevidován a archivován pro další generace...


Toto je krásná věta, téměř až učebnicová 8) ... Každý sběratel v podstatě budovaním sbírky zachraňuje kulturní dědictví a zachází s mincí mnohdy šetrněji, než kde který pracovník muzea :) A Jak můžeme vědět, jaké budou mít další generace priority? Třeba je nakonec roztaví :D
Registrovaný uživatel
Flohmik napsal
Každý sběratel v podstatě budovaním sbírky zachraňuje kulturní dědictví a zachází s mincí mnohdy šetrněji, než kde který pracovník muzea :) A Jak můžeme vědět, jaké budou mít další generace priority? Třeba je nakonec roztaví :D


sběratel s těmi předměty možná zachází šetrněji, ale jak s nimi pak zacházejí dědicové po jeho smrti, to je také všeobecně známé ;) ....
Moderátor
Zatímco v takovém muzeu je to v bezpečí a navěky a naprosto nehrozí, že by se to náhodou "ztratilo" :)
Registrovaný uživatel
Chybí vlastenectví a nezištný smysl pro zachování kulturního dědictví, pak by bylo ctí odevzdat nález státu resp.muzeu, byl by-li o něj ze strany státní instituce zájem, a to pouze s morálním oceněním nálezci. Za posledních 22 let se v honbě za ziskem odklonilo z vlastnictví státu a církví více než za období předchozích 350 let, nejen s nálezy depotů mincí se vesele kšeftuje a bohužel většinou vše hodnotné končí za hranicemi...
Registrovaný uživatel
muzea jsou povinna jednou za 10 let provést inventuru všech věcí uložených v depozitářích a provést na kontrolu záznam. protože těch věcí jsou statisíce, dělají to vlastně pernamentně a průběžně během těch 10 tak musí každý jeden předmět zkontrolovat. nekontroluje se jen přítomnost předmětů, ale i jejich stav atd. takže by se ztráty dít neměly, nebo by se na ně mělo nejméně za 10 let přijít

v každé lidské společnosti jsou přeci dobří a špatní lidé, takže pokud někdo v depozitu krade, nemůžeme za to obviňovat celou instituci že ... nebo to, že na aukru draží stovky pitomců mince znamená, že všichni numismatici mají iq tykve? ;)
Registrovaný uživatel
Muzeum ma jedno plus - snazi se zachovat i nalezove okolnosti, coz u sberatelu se deje jen vyjmecne a vetsinou, pokud nejakou minci prodaji, tak se ty nalezove okolnosti ztraci.
Moderátor
Hanz napsal
Chybí vlastenectví a nezištný smysl pro zachování kulturního dědictví, pak by bylo ctí odevzdat nález státu resp.muzeu, byl by-li o něj ze strany státní instituce zájem, a to pouze s morálním oceněním nálezci. Za posledních 22 let se v honbě za ziskem odklonilo z vlastnictví státu a církví více než za období předchozích 350 let, nejen s nálezy depotů mincí se vesele kšeftuje a bohužel většinou vše hodnotné končí za hranicemi...

Například v případě PG to vidím spíš naopak, mince nalezené v Polsku, Rakousku, na Slovensku proudí sem.
Vlastenectví a smysl pro zachování kulturního dědictví by mohl být ve státě, na který jsou lidé hrdí, tady jen sklízí, co zasel. A není to jen náš problém. Mimochodem EU nám říká, že nějaké státy vlastně nejsou až tak důležité a všichni jsme Evropané (a pokud to chceme brát z historického hlediska, tak jsme jinde, viz Morava, Slezsko .. :P). Máme tu schengenský prostor, z kterého mnoho lidí těží (já se přiznám, že také), takže pokud si chceme hrát na velké vlastence, tak bychom neměli být pokrytci a odmítnout tento systém a vystoupit z EU...
Jinak za těch 22 let se v honbě za ziskem stalo ledacos - včetně vývozu unikátních památek (viz listiny z Chebu a to je jen špička ledovce).. no jo, ti jednotlivci, dohromady je jich nějak moc. :twisted:
Moderátor
kacuro: jak můžou (efektivně) provádět inventuru, pokud něco nemají ani dobře určené? Samozřejmě doufám, že to v žádném našem muzeu nedopadne jak v Sofii, kde zjistili, že mají polovinu antických mincí vyměněných za padělky (které se občas používaly jako referenční, takže nadělaly mnoho škody).
Registrovaný uživatel
inventura se týká kontroly artefaktu a posouzení jeho stavu (zda není uložen v nevyhovujících podmínkách - koroze, plíseň, hmyz apod.). jestli je určený nebo ne, to je vedlejší, každý artefakt má své inventární (nebo pokud není ještě řádně zaevidován - přírůstkové) číslo, podle kterého je pak v evidenci dohledatelný ... dneska už mají tu evidenci elektronickou, takže tam mají u každého kusu fotografie, perokresby, metrologii atd., čili by nemělo docházet k záměně. samozřejmě otázkou je, jak poctivě se ty inventury dělají ....
Registrovaný uživatel
Hlavně jestli ty inventury nedělají ti kteří to rozkradli nebo zabordelili. ;)
Registrovaný uživatel
Hanz napsal
Chybí vlastenectví a nezištný smysl pro zachování kulturního dědictví, ............... a bohužel většinou vše hodnotné končí za hranicemi...

Díky technickému pokroku se svět stává menší a menší a tím pádem vlastenectví ztrácí význam.
A to že předměty končí v zahraničí svědčí pouze o tom že o ně v dané zemi nebyl dostatečný zájem.
Uvedu dva příklady:
V šedesátých letech vypukla v Austrálii móda starožitného nábytku a snobové kupovali na co přišli. Starožitníci vozili z Anglie celé lodě laciného Viktoriánského nábytku protože Angličané to ani za starožitnost nepovažovali. Po čase však móda opadla a ceny klesly. Naopak v Anglii se zjistilo ze Viktoriánský nábytek zmizel, cena tím pádem stoupla a obchodníci ho začali zvolna vozit nazpátek.
Další příklad jsou čínské mince. Z Číny se lacino vyváželo celá desetiletí avšak posledních pár let vidím na sydneyských aukcích výhradně Číňany kupovat čínské mince. Totéž platí o mincích ruských.
Koukněte na tuto minci ze včerejší aukce:
http://www.noble.com.au/auctions/lot/?id=288771
Vydražil ji ruský obchodník který sem na aukci přiletěl.
A moje Bohemika stejně jednou skončí zpátky v ČR protože tady o ni nebude zájem. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 19. 4. 2012, 8:02. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A moje Bohemika stejně jednou skončí zpátky v ČR protože tady o ni nebude zájem. ;)

Vystavíme ji při návratu červený koberec a fanfáry :)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A moje Bohemika stejně jednou skončí zpátky v ČR protože tady o ni nebude zájem. ;)


tatínku, kdy už se ke mně konečně oficiálně přihlásíš a jmenuješ mě svým univerzálním dědicem? ;) :lol:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tatínku, kdy už se ke mně konečně oficiálně přihlásíš a jmenuješ mě svým univerzálním dědicem? ;) :lol:

No, drzý a hubatý jsi po mně, dej sem fotku maminky třeba se rozpomenu. :D ;)
Registrovaný uživatel
a co já tati?
Registrovaný uživatel
Jako asi před 10-ti lety v Plzni, kde ukradli vystavené vzácné Plzeňské denáry a půlgroše Jana. Dodneška se to nenašlo. :roll: :evil: :twisted:
tenzor napsal
Zatímco v takovém muzeu je to v bezpečí a navěky a naprosto nehrozí, že by se to náhodou "ztratilo" :)
Registrovaný uživatel
V šedesátých letech byla pracovníky rozkradena a prodána do Němec komplet celá sbírka po Metternichovi, vč. jeho Českého šlechtického kříže!
:evil: :evil:
turtleoverhead napsal
Hlavně jestli ty inventury nedělají ti kteří to rozkradli nebo zabordelili. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
A moje Bohemika stejně jednou skončí zpátky v ČR protože tady o ni nebude zájem. ;)

kacuro napsal
tatínku, kdy už se ke mně konečně oficiálně přihlásíš a jmenuješ mě svým univerzálním dědicem? ;) :lol:

nat3 napsal
a co já tati?


No tohle je naprosto modelová situace jak má člověk spoustu kamarádů a členů rodiny jen ve chvílích kdy z něj něco teče :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Takže ze denár Emmy v tržní ceně cca 400.000 dostanete zákonnou odměnu
2,- Kč. A ještě vám policajti prohledají byt, jestli jste si náhodou něco nenechali. To to radši zahodit někam do vody :'( :'( :roll: :twisted:
kacuro napsal
Tovy napsal
Co se tyka odmeny - je to 10% z historicke ceny u veci z nedrahych kovu, u ostatnich z ceny kovu.


přesně takto to je. nicméně občas se krajský magistrát, jakožto zřizovatel místního muzea přetrhne a dá nálezci větší odměnu, ale není to pravidlo a pokud se krajští úředníci bloknou, nedají nic ...
Registrovaný uživatel
Vzasade je to tak :)

Ale co jsem se setkal s archeology a archeology-numismatiky, tak jednotlive mince je zajimaji opravdu jen z hlediska dokumentace a mince vraci a to plati i u docela velmi vzacnych minci.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,měl bych na prodej tyhle krásné mince,jedná se o R-U v Ag
1-Florin (zlatník) r.1889
1-Florin (zlatník) r.1863 A
1- Spolkový tolar r.1861 A
1-Koruna r.1912 A
5-Korun r.1909 A
1-Forint (zlatník) 1869 GY.F.

Mince jsou opravdu krásné,pokud možno chtěl bych je prodat na jednou.Mám nějakou cenovou představu,ale kdyby se někdo našel a mohl jsem napsat cenovou relaci tak bych se nezlobil.Jinak můj email je Jason378@centrum.cz na přání zašlu i jednotlivé foto min.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím přátelé,

jsem momtálně v Bratislavě na konferenci a zítra bych se chtěl jít podívat do města po nějakých mincičkách. Na netu jsem si nějaké obchůdky našel, ale i tak se chci zeptat, zdali někdo z Vás nemá nějaké dobré zkušenosti z nějakým obchodem v Bratislavě.
Prostě, kam určitě zajít :twisted: :mrgreen:
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
kdyz sem tam byl na konferenci ja, dopad sem jak totalni hubkar. skoro mi prislo, ze bratislavaci jsou stejne rypaky jako prazaci (sorry, vy co to ctete k nim snad nepatrite) a kdyz videli cehuna zasrateho, tak ho neochotne posilali od certa k dablu (ale hlavne ne tam, kde by neco bylo)... typicka odpoved na dotaz mate nejake mince? NE (a za vylohou plato s R-U). pokud nemluvis slovensky, dej si radsi nekde v klidu kavicku a v tom teple se nehuntuj... :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » numismatické krámky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1