Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Netusite nekdo o jake publikace se jedna, co jsou na fotografii na stole? Je v nejake literature popsan hradecky nalez? http://www.muzeumhk.cz/kalendar-prednaska-kvystave-kralovehradecky-poklad.html
Moderátor
tech nalezu tam bylo prezentovano vice, neco muze byt zde:

Hromadný nález denárů a šperků z Čistěvsi. Revize popisu a dochované části depotu / Silverhoard from Čistěves. Description revised, preserved parts of the group find presented (L. Polanský-K. Tomková), Numismatický sborník 21, 2006

i kdyz to co je v te vitrine bude neco starsiho, z hlavy si ale nevybavuji (pravda, take mne to pri prohlidce napadlo, ale ta skleroza...). takze diky za ten dotaz, jsem zvedav :)

nejake vystavene fotky byly tusim jako v tomto textu.

Jinak vystava hezka, ale opet klasicky, to sakra nemohl vzniknout sebetrapnejsi pokus o brozurku, byt jen s texty, ktere jsou na panelech? uz me to zacina vazne stvat. bud vznikne zbytecne drahy katalog za nekolik set a nebo nic (casteji). prijdete nekam, kde se nesmi nebo neda fotit (a nebo to nema smysl) a mimo vstupenky si neodnesete "nic" (i kdyz musim rict, ze pritomny dozor se na vystave fakt snazil). je to fakt skoda, tohle nedotazeni a nechapu, proc to tak musi byt.
Registrovaný uživatel
Jojo je tam toho vic, me by konkretne zajimal popis nalezu z roku 1970, ale za boha se nemuzu nicemu vypatrat...
Moderátor
v odkazech toho, co jsem poslal to neni?
Registrovaný uživatel
Bohuzel, jedine co by se nalezu mohlo tykat je tohle, ale to spis jen okrajove jestli vubec : Nálezy slavníkovských mincí. In: Královéhradecký sborník
numismatických prací. Hradec Králové (vyd. Česká
numismatická společnost v Hradci Králové) 1977, s.
21–38
Moderátor
zkusim jeste neco pohledat, zajimavy je i tento zdroj:

http://ulrychova-archeolog.webnode.cz/news/soupis-nalezu-minci-na-jicinsku/
Moderátor
Pokud je mi známo tak hradecký nález v poslední době velmi podrobně zpracovával Dr.L.Polanský z NM. Myslím že to má již dokončené a tak se určitě vydání dočkáme.
Moderátor
prave to sem chci dat, zda o tom neco nevite - v edicnim planu NM pro rok 2014 je toto:

Luboš Polanský: Hradec Králové 1970. Nález denárů velkého střížku

http://www.nm.cz/Publikace/Edicni-rada-Narodniho-muzea/
Moderátor
kauto_star napsal
Netusite nekdo o jake publikace se jedna, co jsou na fotografii na stole? Je v nejake literature popsan hradecky nalez? http://www.muzeumhk.cz/kalendar-prednaska-kvystave-kralovehradecky-poklad.html

Zpracování hradeckého denárového nálezu z r.1970 je poměrně dobře známá historie. Takže odpověď je, že nález dosud souborně publikován nebyl.
Jediný a v zásadě pro základní účel stále použitelný je Cachův soupis v dodatcích jeho Nejstarších českých mincí z r.1982. Jinak existují jen dílčí studie Šůlovy a Háskové, týkající se jednotlivých mincí. To, co je na fotce nahoře, jsou fotky z Šůlova článku ve sborníku Denárová měna na Moravě z r.1986, kde psal od denárech Cach 135 se jménem Adiva. Co je na dolní fotce mě nesepíná, ale bude to něco ze stejné doby.
Moderátor
Kucera napsal
Pokud je mi známo tak hradecký nález v poslední době velmi podrobně zpracovával Dr.L.Polanský z NM. Myslím že to má již dokončené a tak se určitě vydání dočkáme.

Držme mu (i sobě) palce, ať je to pravda.
Moderátor
v jeho rigorozni praci (2009) jsem nasel tuto zminku, ktera potvrzuje, co pise jv64 (o jehoz prehledu je ale zbytecne pochybovat), tj. ze to publikovano nebylo. jen je mi lito se nepochlubit tim, co jsem vypatral :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na stránkách nm.cz píšou, že už to vyšlo v roce 2014. Asi nějakej malej náklad, že se na nikoho nedostalo :-) Jinak pro rok 2015-2016 tam má Polanský naplánovanou Chaurovu sbírku - denáry velkého střížku. Na to se taky těším.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak aspon nejake pozitivni zpravy. Nebyl by nekdo tak laskav a nehodil by mi sem scan Cachova soupisu hradeckeho nalezu? Nejak mi dodatky stale unikaji.. Typologie by me nejspis namotivovala k navsteve Hradeckeho muzea, ktera se snad brzo podari :)
Registrovaný uživatel
Prodávám tyto publikace jako set:
Nechanický - Matyáš Korvín a jeho mincovnictví v zemích Koruny české (příloha Sběratelských zpráv č. 78 )
NM, Tvůrci medailí Národního muzea v Praze (katalog výstavy)
Numismatické listy 2013: 1-2, 3-4
Numismatický časopis 1,2-2014
ducaton@seznam.cz
Moderátor
Ducaton napsal
Prodávám tyto publikace jako set:
Nechanický - Matyáš Korvín a jeho mincovnictví v zemích Koruny české (příloha Sběratelských zpráv č. 78 )
NM, Tvůrci medailí Národního muzea v Praze (katalog výstavy)
Numismatické listy 2013: 1-2, 3-4
Numismatický časopis 1,2-2014
ducaton@seznam.cz


A cena? Viď bod 7 pravidiel.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
EDIT #1214: 210 Kč včetně poštovného po ČR (pro SR rozdílová taxa).
ducaton@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mám prosbu sháním Corpus Nummorum Austriacorum 1994. Nikde jsem nic nedohledal k určování vídenských feiků. Neměl by jste ho někdo na prodej v jakekoliv podobě. Díky.
Registrovaný uživatel
Ak by si chcel, reprint sa dá kúpiť, neviem sice za koľko, ale budúci týždeň idem do Budapesti a tam ich majú.
Registrovaný uživatel
Díky za nabídku dula77.Zájem mam. Poslal jsem ti email :)
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám prosbu v mém výtisku knihy Jiří Sejbal - Moravská mince doby husitské (1965) mi chybí několik stran - 50-51, 54-55, 58-59, 62-63. Zrovna ty o Joštových mincích... Nemohl by mi je někdo nafotit nebo naskenovat. Byl bych mu velmi vděčný. Díky.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem v knize našel lístek "chybí mapa na str. 24" - jí tam stranu 24 mám a je na ní text (půl strany). Tak ještě prosím o info, co tam máte vy :-) dík
Registrovaný uživatel
Jotapianus: Vedle strany 24 je mapka nálezů mincí z let 1375-1419 na Moravě.
Sehnal jsi ty strany?
Můžu ti je nafotit.
Registrovaný uživatel
Neporadí někdo, nebo nemá někdo něco k žetonům (hlavně s loděmi) - Norimberk, Anglie atd . Dík
Registrovaný uživatel
OLroman
Můžu se zeptat - zajímáš se jen o žetony, nebo i o lodě?
Registrovaný uživatel
Filozof:sbírám i mince s loděmi, ty žetony mě zaujaly jako taková rarita a rád bych se o nich něco dozvěděl.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1