Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Numizmatický kabinet v Hlohovci (SK)

Vykupminci.cz
Numisargo

Numizmatický kabinet v Hlohovci (SK)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak ideme z kamošom direktorom múzea v Hlohovci chystať otvorenie kabinetu mincí u nás v múzeu. Veľmi sa teším, hlavne že som bol prizvaný na realizáciu. Aspoň na chvíľu som si pripadal "veľký". :) Tak nám držte palce, aby to bolo na úrovni. Keď to bude pripravené (nepotrvá to dlho), dám echo. Bude to pekné, tak hádam prídu nielen čoboláci ale aj pepíci, vyrazíte si kráááásnu vlastnú mincu. 8) Ale uvažujeme nad motívom, kým dáme vyrobiť razidlá. Kto poradí? Keby sme boli v Kremnici, nebolo by o čom, ale Hlohovec nikdy mince nerazil. :? Tak poraďte...
Registrovaný uživatel
Ahoj drzim palce dojdem kuknut. Mohlo by byt raz.s portretomJana Holleho,alebo zobranie muzea?
Moderátor
Ja som skôr myslel nejaký starší motív. Niečo akože "originálne". Vidím že sa vyznáš, Hollý by tam mohol byť, fungoval u nás. Múzeum tam dávať nechceme, to je príliš moderné. Vy v Kremnici máte dosť originálnych motívov, možno vám nakoniec niečo šlohneme. :) Karola Róberta, alebo dukáty, ale asi skôr nie. Ešte uvidíme, ale ďakujem za návrh. Bola by bomba, keby sa ešte niekto zapojil. Inak originálny bol včera môj kamoš, hovorí: vy ste predsa boli obsadení Turkami a to dosť dlho, boli ste hranica. Tak razte akče!" Dobrý, Nie? ;)
Registrovaný uživatel
:D
Registrovaný uživatel
když máte moderní muzeum tak to udělejte trochu future a ražte slovenské jüany a český dongy
Moderátor
Čo tak Ladislav IV., ktorý v r. 1275 vo svojej listine uvádza dve trhoviska mesta, po tom čo v roku 1242 bolo mesto zničené Tatarmi?
Alebo Ludovit I., ktorý v r. 1362 udeľuje mestské privilégia: výsadu trhu a mestskej samosprávy?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No v súvislosti s Hlohovcom mi napadne jedine Slovakofarma. Tabletka penicilínu by bol motív jak hrom...:-)
Registrovaný uživatel
Golguz bol osídlený už v mladšej dobe kamenej preto navrhujem na jednu stranu otlačok strelky s pazúrnika prípadne obsidiánu...? :roll: :roll: :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
vyrazte si mince s otvorom uprostred ..ako symboliku ,ze Hlohovec je díra :twisted:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Babulik napsal
No v súvislosti s Hlohovcom mi napadne jedine Slovakofarma. Tabletka penicilínu by bol motív jak hrom...:-)


nebo tu "novou Viagru" :mrgreen:
Moderátor
Tak tá výstava čo som ju spomínal sa uskutoční 18.5.2010 pod názvom Klenotnica dávnoveku - Otvorenie novej archeologickej expozície vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci budova kláštora. Bude to archeologická expozícia, ale s vystavenými mincami ktoré má v zbierkovom fonde VMH a všetky nálezy. Aj pražské groše z Prašníka ktoré som spracovával a ktoré mi sevci daroval, aby sme ich zachránili - ešte raz ĎAKUJEM!!! Presný čas ešte oznámim, ak budete mať niekto čas a chuť, príďte pozrieť. Škoda že to direktor dal na utorok, tešil som sa že si potom spolu vyrazíme... :|
Registrovaný uživatel
Dátum je na 100%?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Dátum je na 100%.
Registrovaný uživatel
To Archy: Jestli budu mít čas tak si myslím že se přijedu podívat. Škoda jen že to je úterý - to je den kdy nejvíc pracuju 8)
Registrovaný uživatel
Btw: Co ten motiv mince - už jste ho realizovali?
Moderátor
Ešte nie a asi razenie pamätnej mince do otvorenia nestihneme. Nie mojou vinou. :? Budem rád, keď sa do budúcna splní aspoň časť toho čo sme si predsavzali, ja som si to celé predstavoval trochu inak. Ale asi som snílek a nerobím s peniazmi pridelenými múzeu, tak som rád že to bude aspoň tak, ako to bude. Inak na otvorenie sa chystá aj Marek Budaj a zrejme aj Jano Hunka, to by bolo super.
Moderátor
Archypov napsal
Tak tá výstava čo som ju spomínal sa uskutoční 18.5.2010 pod názvom Klenotnica dávnoveku - Otvorenie novej archeologickej expozície vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci budova kláštora. Bude to archeologická expozícia, ale s vystavenými mincami ktoré má v zbierkovom fonde VMH a všetky nálezy. Aj pražské groše z Prašníka ktoré som spracovával a ktoré mi sevci daroval, aby sme ich zachránili - ešte raz ĎAKUJEM!!! Presný čas ešte oznámim, ak budete mať niekto čas a chuť, príďte pozrieť. Škoda že to direktor dal na utorok, tešil som sa že si potom spolu vyrazíme... :|


a výstava potrvá dokedy?? snad nebude len v útorok? :x
Registrovaný uživatel
Citovat
zrejme aj Jano Hunka,


Janka naložím do auta to nie je problém. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
facctory napsal
Archypov napsal
Tak tá výstava čo som ju spomínal sa uskutoční 18.5.2010 pod názvom Klenotnica dávnoveku - Otvorenie novej archeologickej expozície vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci budova kláštora. Bude to archeologická expozícia, ale s vystavenými mincami ktoré má v zbierkovom fonde VMH a všetky nálezy. Aj pražské groše z Prašníka ktoré som spracovával a ktoré mi sevci daroval, aby sme ich zachránili - ešte raz ĎAKUJEM!!! Presný čas ešte oznámim, ak budete mať niekto čas a chuť, príďte pozrieť. Škoda že to direktor dal na utorok, tešil som sa že si potom spolu vyrazíme... :|


a výstava potrvá dokedy?? snad nebude len v útorok? :x


Bude to stála expozícia.
Moderátor
Archy..dík za odpoveď, zrejme sa uvidíme :D
Moderátor
Archypov napsal
Tak tá výstava čo som ju spomínal sa uskutoční 18.5.2010 pod názvom Klenotnica dávnoveku - Otvorenie novej archeologickej expozície vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci budova kláštora. Bude to archeologická expozícia, ale s vystavenými mincami ktoré má v zbierkovom fonde VMH a všetky nálezy. Aj pražské groše z Prašníka ktoré som spracovával a ktoré mi sevci daroval, aby sme ich zachránili - ešte raz ĎAKUJEM!!! Presný čas ešte oznámim, ak budete mať niekto čas a chuť, príďte pozrieť. Škoda že to direktor dal na utorok, tešil som sa že si potom spolu vyrazíme... :|


Tak jak to dopadlo ?
Otevřeli jste včera novou expozici ?
Moderátor
Čau, zabudol som dať vedieť, nová expozícia sa otvára až v septembri, z dôvodu zaneprázdnenia pána riaditeľa. Ospravedlňujem sa že som nedal vedieť skôr, myslel som že som tak urobil.
Chcel som sa v celej záležitosti angažovať viac, bohužiaľ na tom nie som s časom tiež dobre. Určite dám vedieť keď bude čokoľvek nové...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Numizmatický kabinet v Hlohovci (SK)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1