Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz hodnota zda má obraz nějakou hodnotu jedná se o akvarel na papíře dekuji Jana

Vykupminci.cz
Numisargo

Obraz hodnota zda má obraz nějakou hodnotu jedná se o akvarel na papíře dekuji Jana

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o radu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dřímal ?
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Ano a, nevíte jestli to má nějakou hodnotu Dřímal ?
Registrovaný uživatel
To vám neporadím,
na obraze mně udivuje, že jeden sedlák za pluhem má před sebou tři koně,
když pominu skutečnost, že mi jejich nohy přijdou jak zchromlé,
přijde mi to lidovka,
není to na zbohatnutí,
se domnívám.
Registrovaný uživatel
filomena napsal
To vám neporadím,
na obraze mně udivuje, že jeden sedlák za pluhem má před sebou tři koně,
když pominu skutečnost, že mi jejich nohy přijdou jak zchromlé,
přijde mi to lidovka,
není to na zbohatnutí,
se domnívám.


asi těžká ornice ;)
Registrovaný uživatel
;) Děvčata,koupil jsem industriálního Karla Součka-Bora...trochu mušinců a prachu..cca 1950-57.Malba neporušena.Když nebudu ,,cibulovat"a to nebudu.Prosím o radu zdarma...umýt jarovou vodou a vatou a čím zjasnit celou malbu.?Myslím,že bych tohle dílo mohl zafixovat sám.Děkuji a zdravím. ;)
Registrovaný uživatel
jaran napsal
;) Děvčata,koupil jsem industriálního Karla Součka-Bora...trochu mušinců a prachu..cca 1950-57.Malba neporušena.Když nebudu ,,cibulovat"a to nebudu.Prosím o radu zdarma...umýt jarovou vodou a vatou a čím zjasnit celou malbu.?Myslím,že bych tohle dílo mohl zafixovat sám.Děkuji a zdravím. ;)

Je to olej na plátně.
Registrovaný uživatel
jaran napsal
jaran napsal
;) Děvčata,koupil jsem industriálního Karla Součka-Bora...trochu mušinců a prachu..cca 1950-57.Malba neporušena.Když nebudu ,,cibulovat"a to nebudu.Prosím o radu zdarma...umýt jarovou vodou a vatou a čím zjasnit celou malbu.?Myslím,že bych tohle dílo mohl zafixovat sám.Děkuji a zdravím. ;)

Je to olej na plátně.


Paní Kolemjdoucí vám poradí, to si pište,
a zdarma
Registrovaný uživatel
jaran napsal
;) Děvčata,koupil jsem industriálního Karla Součka-Bora...trochu mušinců a prachu..cca 1950-57.Malba neporušena.Když nebudu ,,cibulovat"a to nebudu.Prosím o radu zdarma...umýt jarovou vodou a vatou a čím zjasnit celou malbu.?Myslím,že bych tohle dílo mohl zafixovat sám.Děkuji a zdravím. ;)


Dobrý den, předem upozorňuji že nejsem odborník a zcela jistě se tu do mě pustí např. paní Kolemjdoucí :mrgreen: , ale já to dělám takto a zatím jsem nic nezničil.
1. vyčistím opatrně, pomocí tampónů a vatových tyčinek, mýdlovým roztokem. Pokud je obraz pouze špinavý tak to většinou stačí.
2. pokud je zašlý (zažloutlý) krycí lak, tak je opět velmi opatrně odstraním směsí terpentýnu do kterého někdy přidávám i toluen.
3. nakonec ošetřím závěrečným lakem. Používám hedvábný lesk ve spreji. Je to snazší než lak nanášet štětcem.
Registrovaný uživatel
Pouštím se na hodně tenký led, protože na to, abych radila po internetu, na to jsem zažila už moc amatérsky poničených obrazů. Jsme tady ale samí dospělí lidé ;) , takže každý snad dokáže zhodnotit, jak velké je riziko poničení malby, a tedy jaká škoda by mohla nastat.
V případě, že jde o malbu stabilní, nepopraskanou a nijak výrazně cennou, tak by se to přibližně dalo udělat tak, jak napsal pepegonzales v bodě 1. Spíš než vatovými tyčinkami bych to udělala malým štětečkem, jehož chlupy jsou měkčí, než je tyčinka, a dala bych si pozor na působení vlhkosti. Je třeba mít na zřeteli další věci - jestli je podklad olejový, jak vypadá plátno atd... vlhkost může na obraze nadělat hodně škody. Co se týká laku, tak tam už to je trošku o ústa. Samotný terpentinový olej starý lak neodstraní (naopak se používá na zamývání, tudíž na neutralizaci). A používání rozpouštědel, to už by mohlo být pro malbu nebezpečné, zvláště pro malbu nepříliš starou. Mušinec neodstraníte ani chemicky a pokud ho odloupnete, tak i s barevnou vrstvou pod ním. Tak zvažte, jestli nebude lepší lak na obraze nechat. Co se týká lakování, tak obraz daleko více projasní natíraný lak. Lak ve spreji udělá na povrchu takovou nehezkou krupičku. Ale pochopitelně, lakovat štětcem se musí umět.

Poznámka pod čarou- všimli jste si, jak dneska smrdí terpentinový olej? Kdysi krásně voněl, prostě pryskyřice z borovice. Dneska se vozí z Číny a strašně smrdí. Pokrok halt nezastavíš.
Registrovaný uživatel
Paní Kolemjdoucí,
já se hned přidám, už proto, že na vaše příspěvky se vždycky těším,
nejen proto, že jsou fundované, ale jste i vtipná,
mám taky svou paní restaurátorku a přiznám se, že tak dlouho, pokud to cítím, čichám od ní opravené obrazy,
až mi to přijde dětinské, nebo možná úchylné, nevím,
protože úžasně voní.
tak hezký den přeji ze Slovácka,
f.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc pí.Kolemjdoucí,pí.Filomeně a Pepegonzalesovi za rady,porady postřehy. :D

A k tomu terpentýnovému oleji...sice nemaluji , :'( vůbec neumím ale od 10 let jsem doma vždy terpentýn a barvy měl.Vždycky jsem něco naplácal na plátno a těšil se tou vůní :P Samozřejmě,že barvy,štětce a terpentýnový olej mám i ted.A opravdu si myslím,že ten olej spíše smrdí a nevoní. :'(
Registrovaný uživatel
filomena napsal
jaran napsal
[quote=jaran]
;) Děvčata,koupil jsem industriálního Karla Součka-Bora...trochu mušinců a prachu..cca 1950-57.Malba neporušena.Když nebudu ,,cibulovat"a to nebudu.Prosím o radu zdarma...umýt jarovou vodou a vatou a čím zjasnit celou malbu.?Myslím,že bych tohle dílo mohl zafixovat sám.Děkuji a zdravím. ;)

Je to olej na plátně.


Paní Kolemjdoucí vám poradí, to si pište,
a zdarma
:P :P :P :P[/quote=filomena]
Registrovaný uživatel
Jen ještě poznámku k tomu závěrečnému laku. Paní Kolemjdoucí psala že dělá krupičku a že je lepší použít štětec. Nechci to nijak rozporovat protože tomu určitě rozumí mnohem víc jak já. A nechci tu ani nikomu dělat reklamu, ale já osobně mám mnohaleté velice dobré zkušenosti s tímto anglickým lakem. Je sice dražší, ale ještě nikdy mne nezklamal. Krupičky jsem si u něj nikdy nevšimnul, ale to neznamená že tam není, pouze nejsem takový odborník abych ji vnímal :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Paní Kolemjdoucí,
já se hned přidám, už proto, že na vaše příspěvky se vždycky těším,
nejen proto, že jsou fundované, ale jste i vtipná,
mám taky svou paní restaurátorku a přiznám se, že tak dlouho, pokud to cítím, čichám od ní opravené obrazy,
až mi to přijde dětinské, nebo možná úchylné, nevím,
protože úžasně voní.
tak hezký den přeji ze Slovácka,
f.


Paní filomeno,děkuji za milá slova.
Musím je opětovat, fakt si vás nesmírně cením (a dost bych chtěla vědět, kdo jste, protože vaše znalosti jsou filomenální, pardon, fenomenální!).

Zpátky na šachovnici: až to příště bude v ateliéru vaší paní restaurátorky podivně smrdět, tak vězte, že dobrala voňavé zásoby. Já s tím novým terpentínem ani nejsem schopná dlouhodobě pracovat, takže kupuju extraterpentín z Německa (nemám iluze, že není z Číny, ale smrdí o pár pohlavků míň. Je ovšem cca 11x dražší.)
Člověk by řekl, že terpentinový olej musí ze samé podstaty věci vzniknout destilací pryskyřice z borovice, ale čínští soudruzi asi našli jinou cestu....
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
filomena napsal
Paní Kolemjdoucí,
já se hned přidám, už proto, že na vaše příspěvky se vždycky těším,
nejen proto, že jsou fundované, ale jste i vtipná,
mám taky svou paní restaurátorku a přiznám se, že tak dlouho, pokud to cítím, čichám od ní opravené obrazy,
až mi to přijde dětinské, nebo možná úchylné, nevím,
protože úžasně voní.
tak hezký den přeji ze Slovácka,
f.


Paní filomeno,děkuji za milá slova.
Musím je opětovat, fakt si vás nesmírně cením (a dost bych chtěla vědět, kdo jste, protože vaše znalosti jsou filomenální, pardon, fenomenální!).

Zpátky na šachovnici: až to příště bude v ateliéru vaší paní restaurátorky podivně smrdět, tak vězte, že dobrala voňavé zásoby. Já s tím novým terpentínem ani nejsem schopná dlouhodobě pracovat, takže kupuju extraterpentín z Německa (nemám iluze, že není z Číny, ale smrdí o pár pohlavků míň. Je ovšem cca 11x dražší.)
Člověk by řekl, že terpentinový olej musí ze samé podstaty věci vzniknout destilací pryskyřice z borovice, ale čínští soudruzi asi našli jinou cestu....


Dobrá ráno přeji,
napište , mám mailovou adresu ve Sběrateli,
ráda bych s vámi poseděla
f.
Registrovaný uživatel
Dobry den, chcem sa opytat na akvarel Thomasa Endera, preco je podpis na pasparte a nie na obraze. Je to tlac, alebo moze sa jednat o original? Dakujem za informacie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Překvapivě toto https://www.balshop.cz/baltech-terpentynovy-olej-450-g/ je dobrý terpentýn a ještě stále vonící.

Kolemjdouci napsal
filomena napsal
Paní Kolemjdoucí,
já se hned přidám, už proto, že na vaše příspěvky se vždycky těším,
nejen proto, že jsou fundované, ale jste i vtipná,
mám taky svou paní restaurátorku a přiznám se, že tak dlouho, pokud to cítím, čichám od ní opravené obrazy,
až mi to přijde dětinské, nebo možná úchylné, nevím,
protože úžasně voní.
tak hezký den přeji ze Slovácka,
f.


Paní filomeno,děkuji za milá slova.
Musím je opětovat, fakt si vás nesmírně cením (a dost bych chtěla vědět, kdo jste, protože vaše znalosti jsou filomenální, pardon, fenomenální!).

Zpátky na šachovnici: až to příště bude v ateliéru vaší paní restaurátorky podivně smrdět, tak vězte, že dobrala voňavé zásoby. Já s tím novým terpentínem ani nejsem schopná dlouhodobě pracovat, takže kupuju extraterpentín z Německa (nemám iluze, že není z Číny, ale smrdí o pár pohlavků míň. Je ovšem cca 11x dražší.)
Člověk by řekl, že terpentinový olej musí ze samé podstaty věci vzniknout destilací pryskyřice z borovice, ale čínští soudruzi asi našli jinou cestu....
Registrovaný uživatel
Artman napsal
Překvapivě toto https://www.balshop.cz/baltech-terpentynovy-olej-450-g/ je dobrý terpentýn a ještě stále vonící.

Kolemjdouci napsal
filomena napsal
Paní Kolemjdoucí,
já se hned přidám, už proto, že na vaše příspěvky se vždycky těším,
nejen proto, že jsou fundované, ale jste i vtipná,
mám taky svou paní restaurátorku a přiznám se, že tak dlouho, pokud to cítím, čichám od ní opravené obrazy,
až mi to přijde dětinské, nebo možná úchylné, nevím,
protože úžasně voní.
tak hezký den přeji ze Slovácka,
f.


Paní filomeno,děkuji za milá slova.
Musím je opětovat, fakt si vás nesmírně cením (a dost bych chtěla vědět, kdo jste, protože vaše znalosti jsou filomenální, pardon, fenomenální!).

Zpátky na šachovnici: až to příště bude v ateliéru vaší paní restaurátorky podivně smrdět, tak vězte, že dobrala voňavé zásoby. Já s tím novým terpentínem ani nejsem schopná dlouhodobě pracovat, takže kupuju extraterpentín z Německa (nemám iluze, že není z Číny, ale smrdí o pár pohlavků míň. Je ovšem cca 11x dražší.)
Člověk by řekl, že terpentinový olej musí ze samé podstaty věci vzniknout destilací pryskyřice z borovice, ale čínští soudruzi asi našli jinou cestu....


Díky, vyzkouším....
Registrovaný uživatel
:P Přátelé...předevčírem jsem vyčistil olejovou malbu na plátně 85x65 od Karla Součka -Bora.Použil jsem nejdříve ,,Jelenové mýdelko"ale jen trošku,,zašpiněnou"vodu.....pak jsem ,,topováním terpentýnovým olejem malbu zdůraznil cca.o 30%.Příští týden upravím povrch saténovým lakem Winsor.Již ted je to skvělé.Děkuji všem kteří mi pomáhali....pomáhají stále. :P Pomohu při renovaci všech kostelů,případně klášterů :P
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Kolemjdouci napsal
filomena napsal
Paní Kolemjdoucí,
já se hned přidám, už proto, že na vaše příspěvky se vždycky těším,
nejen proto, že jsou fundované, ale jste i vtipná,
mám taky svou paní restaurátorku a přiznám se, že tak dlouho, pokud to cítím, čichám od ní opravené obrazy,
až mi to přijde dětinské, nebo možná úchylné, nevím,
protože úžasně voní.
tak hezký den přeji ze Slovácka,
f.


Paní filomeno,děkuji za milá slova.
Musím je opětovat, fakt si vás nesmírně cením (a dost bych chtěla vědět, kdo jste, protože vaše znalosti jsou filomenální, pardon, fenomenální!).

Zpátky na šachovnici: až to příště bude v ateliéru vaší paní restaurátorky podivně smrdět, tak vězte, že dobrala voňavé zásoby. Já s tím novým terpentínem ani nejsem schopná dlouhodobě pracovat, takže kupuju extraterpentín z Německa (nemám iluze, že není z Číny, ale smrdí o pár pohlavků míň. Je ovšem cca 11x dražší.)
Člověk by řekl, že terpentinový olej musí ze samé podstaty věci vzniknout destilací pryskyřice z borovice, ale čínští soudruzi asi našli jinou cestu....


Dobrá ráno přeji,
napište , mám mailovou adresu ve Sběrateli,
ráda bych s vámi poseděla
f.


Milá paní filomeno, musím vymyslet způsob, jak se s vámi spojit mimo Sběratele (bohužel asi v rámci GDPR nám tady všem zmizely emajlová spojení )....
Tuším, že bydlíme každá úplně jinde v rámci našich širých lánů, ale aspoň virtuálně by to pro začátek bylo super ;)))))
Registrovaný uživatel
Jezdím min. 3x do měsíce do Prahy, na pár dnů,
možná i to by byla cesta, někde bychom se potkaly, časově vázaná nejsem,
f.
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Jezdím min. 3x do měsíce do Prahy, na pár dnů,
možná i to by byla cesta, někde bychom se potkaly, časově vázaná nejsem,
f.


Paní filomeno, dobrý večer,
po dovče v Dalmácii a po protrpění druhého očkování jsem našla sílu k založení našeho společného emajlíku ;)...

kolemjdouci-filomena@seznam.cz

Na posloupnosti nezáleží, takhle mi to jenom přišlo češtinsky hladší.
Budu se těšit, že nakonec se nějako sejdeme ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz hodnota zda má obraz nějakou hodnotu jedná se o akvarel na papíře dekuji Jana

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1