Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz po tatovi , s razitkem vystaveno v Manesu

Vykupminci.cz
Numisargo

Obraz po tatovi , s razitkem vystaveno v Manesu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,
Prosim o pomoc s urcenim autora.
Obraz je namalovan na preklizce.Vzadu rozitko vystaven v Manesu 1934. Myslite ze je razitko prave a neco znamena ?
Stav obrazu nic moc, bez ramu a je praskly.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, pokud by byl obraz na prodej mám o něj vážný zájem. Pravděpodobně se jedná o Alfreda Justitze. V případě že by jste chtěl obraz prodat nebo zrestaurovat, napište na favoos@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ještě co se týká razítka, v tomto roce byly v Mánesu jeho obrazy vystaveny a tak zřejmě bude pravé. Bližší informace na mobilu 739073099
Registrovaný uživatel
že by tak.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

váš obraz rádi přijmeme do aukčního prodeje (restaurování zdarma).
V případě zájmu nás prosím kontaktujte: www.aukceobrazu.eu

galerie@aukceobrazu.eu
607797737
« Poslední úpravu provedl(a) Aukce obrazu v 7. 3. 2020, 11:22. »
Registrovaný uživatel
Teda, jestlis je to origo. Což si myslím, je to pecka.
Registrovaný uživatel
Diky vsem za komentare.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
na Váš obraz bychom dali vyvolávací cenu okolo 100 000 Kč a podotýkám bezplatné restaurování, což zajisté zvýší cenu samotného díla.

www.aukceobrazu.eu
galerie@aukceobrazu.eu
607797737
Registrovaný uživatel
Ona je to krása nesmírná, až člověk bádá, co by to mohlo být.
Registrovaný uživatel
Boží, obrazek.
stepe napsal
Ona je to krása nesmírná, až člověk bádá, co by to mohlo být.
Registrovaný uživatel
Koukám, jak jsou všichni zdrženliví v obdivu k obrazu, nekritizují, aby se "neztrapnili", tak začnu já. A kdyby mi někdo namítal, že tomu nerozumím, tak má pravdu. Z MÉHO POHLEDU je obraz neskutečný paskvil bez umělecké a estetické hodnoty. Není mi vůbec jasné, proč bych se měl tvářit, jako že je to něco extra (za těch 100.000) a celkem je mi jedno, zda měl malíř "rozervanou duši nevyslyšenou láskou", nebo zda "byl zmítán nočními běsy v kombinaci s těžkým dětstvím a domácí destilací kořalky", ale obraz je nesrozumitelný, mdlý, mizerný a pokud bych uplatnil definici umění jako pokusu o vytváření forem působících estetické potěšení - žádné necítím, spíše (určitě) opak. Krása se většinou udávala jako hlavní cíl umění, avšak zde se narazí na problémem individuálního cítění krásy. Já nevidím krásu, ani umění, vidím jen paskvil.
Registrovaný uživatel
https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/zivotni-pribeh-malir-zednar-alfred-justitz-z-nove-cerekve.A170224_104459_jihlava-zpravy_mv
Moderátor
filomena napsal
https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/zivotni-pribeh-malir-zednar-alfred-justitz-z-nove-cerekve.A170224_104459_jihlava-zpravy_mv


Vždy je nutno vzít do souvislosti, kdy dané dílo vzniklo a kdo ho vytvořil...
Kdyby to "namastil" dnes nějaký amatér či čerstvý absolvent AVU/UMPRUM (apod.) bude (z)hodnocení jiné...
Registrovaný uživatel
:(
Justitzovy obrazy se mi líbí, ale toto tady je vážně ubohé.
Registrovaný uživatel
Už jsem těch falešný Justitzů s falešným razítkem pár viděl. Podle té fotky se to ale nepozná.
Registrovaný uživatel
Hemisi, dejte sem detail fotky toho razítka, nezdají se mi tam ty číslice - mezery. Třeba se ještě něco ukáže jiného. Takovouhle mazaninu přece nemohl nikdo nikde vystavovat, dokonce i naprostý začátečník by se za to styděl.
Registrovaný uživatel
Razitko zde.
Jinak my netvrdime nic , my neurcili ani sign.
A pravost a nabidka od aukcni sine nam prijde jako sci-fi. :-)
Mezery jsem si take vsim ale tady je taky.

https://www.galeriekodl.cz/cz/galerie/detail.html?id_galerie=1260
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) hemis v 9. 3. 2020, 21:45. »
Registrovaný uživatel
No není to charakteristická malba od Alfreda Justitze a to ani s ohledem na to , že se jedná spíše o skicu..Ale úplně se autorství vyloučit nedá , spíše však s ohleden na to , co obraz provází a pokuď půjde podle výstavy dohledat , tak si svého kupce najde...
Registrovaný uživatel
Jak známo, razítka se vyrábějí i fotocestou, razítko se vyfotí, upraví se v PC na rozměry, zkoriguje a následný přístroj ho vyplivne hotové. Vždy ale jako vše i razítka procházejí výstupní kontrolou a každá nepřesnost se odstraňuje už z principu, že by zákazník výrobek odmítl a zhotovitel by se za zmetek styděl. Ten odstup č. 4 je podivný. ---- Jak známo Justitz byl někdy od roku 1930 vážně nemocný a v srpnu 1932 odjel na zotavenou na Slovensko. Zde ale dostal tyfus + další nemoci, údajně nemaloval a v únoru 1934 na Slovensku zemřel. "Obraz" výše nenese žádný znak jeho tvorby + úrovně a ve smyslu slova obrazem může být i těžko nazýván. V Pacově v muzeu mají jeho skicář z určitého období a možná by bylo dobré poptat se, zda skici podepisoval - což je nezvyklé. Nezvyklé a vlastně i nesmyslné by bylo podepisovat rozpracovaný obraz. Je tady mnoho otazníků, ale není problém pro PhDr. Zachaře vše vyřešit.
Registrovaný uživatel
Možná by k otázce pravosti /či případného padělku/ přispěl i (samozřejmě pravdivý) příběh, jak a kde k tomuto obrazu hemis přišel.
Registrovaný uživatel
No to zase bude historka - poklad z půdy. To si počteme.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Jak známo, razítka se vyrábějí i fotocestou, razítko se vyfotí, upraví se v PC na rozměry, zkoriguje a následný přístroj ho vyplivne hotové.


Takovéto razítko si dnes vyrobím během pár minut sám doma. Už v roce 1991 mi byl známý v Trodatu ochoten vyrobit prakticky jakékoli razítko na přání - za tisícovku klidně i nějaké oficiální s českým lvem. Tehdy se nikdo na nic neptal..
Registrovaný uživatel
Patrikkik napsal
No to zase bude historka - poklad z půdy. To si počteme.


Samozřejmě předpokládám, že majitel obrazu, který opravdu neví, lhát nebude.
Z příběhu se dá mnohdy celkem lehce odhalit, zda je historka pravděpodobná či spíše vymyšlená..
Registrovaný uživatel
Aby bylo jasno, tak to razítko "Mánes" se mi (z několika důvodů) vůbec nelíbí.
« Poslední úpravu provedl(a) pee55 v 10. 3. 2020, 11:16. »
Registrovaný uživatel
Tak to razítko vypadá rozhodně lépe než ta malba. Jak "důvěryhodností", tak zachovalostí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz po tatovi , s razitkem vystaveno v Manesu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1