Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz po tatovi , s razitkem vystaveno v Manesu

Vykupminci.cz
Numisargo

Obraz po tatovi , s razitkem vystaveno v Manesu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Už se to tu zmiňovalo několikrát a naprosto souhlasím s tvrzením, že pokud by lidé kupovali obrazy jednoduše podle toho, zda se jim buď líbí či nelíbí a nikoliv podle toho, kdo je tam podepsán, ušetřilo by se spousta problémů...
Registrovaný uživatel
Zde se Hampl zamýšlí nad tím, proč se vyrábí a nekritizují všemožné matlaniny. Několik vět je tam inspiračních.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-proc-vitezi-cmaranice-nad-poctivym-umenim/
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Moc hezký a 100% Justitz.
Registrovaný uživatel
Tak možná by to Justitz mohl být.
Zde je podobná matlanina:

https://www.arthousehejtmanek.cz/cs/vystavy-a-aukce/aukce-2013-1/seznam-del/krajina-se-stromy-2950/

Nicméně se mi to nezdá.
To razítko vypadá čerstvě, jako když by tam bylo dáno včera.
Já bych teda do koupi rozhodně nešel, i kdy bych na to ty finanční prostředky měl.

A u těchto obrazů těžkých vah je pro určení pravosti důležitá i jejich provenience, kde/od koho se ten obraz podařilo získat, kdo byl předchozím vlastníkem atd.
« Poslední úpravu provedl(a) PetrPal v 20. 3. 2020, 13:43. »
Registrovaný uživatel
Alfréd Justitz už je v aukci : https://baggira.aukceobrazu.eu/obrazy/?page=1&categorie_id=47&state=normal&_fid=jim9

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá na zatím nejlepší objev tohoto fóra. Z "půdy" a neopečovávaného stavu zpět k uměleckému životu. Nebo někdo zaregistroval aukčně úspěšnější obraz rozpoznaný zde na fóru?
Registrovaný uživatel
Pravost obrazu potvrdil prof. Zemina. Rad bych se zeptal tech, kteri pravost obrazu zde zpochybnovali, zda zmenili nazor, ci nikoliv. Nemyslim to nijak posmesne (a chapal jsem vasi obezretnost), skutecne me zajima vas nazor.
Registrovaný uživatel
Já jsem se k tomu nevyjadřovala, ale shoduju se s "Fanda333". Jak opakuju zde přečasto: posuzovat obraz na základě špatné fotky může být náběh na vidle. Navíc, je-li obraz ve stavu před opravou a nenalakovaný.
Co se týká potvrzení prof. Zeminy, tak bych si ho ráda přečetla. Při vší úctě je panu profesorovi už 90 let. I dříve občas střelil od boku. Tady ovšem, pokud je zde v náhledu už opravený obraz, tak je to kvalitní malba (i když mému serdci nikterak blízká).Justitz by to mohl klidně být.
Ostatně předpokládám, že se restaurátor při opravě zaměřil i na detailní znaky, které by mohly svědčit ve prospěch (i v neprospěch) díla a vypracoval příslušnou objektivní restaurátorskou zprávu.
Registrovaný uživatel
Pokud vím, tak v diskusi nikdo pravost obrazu kategoricky nevyloučil. Justitz měl své "Derainovské" období. Komentovaný byl špatný stav obrazu a tomu neodpovídající mimořádná zachovalost otisku Mánesáckého razítka. Taky okamžité zveřejnění nabídek aukčních společností muselo vést k ostražitosti. Já osobně, pokud bych o tento obraz stál, tak vyjdu právě z onoho razítka. V archivu SVU Mánes musí být dohledatelný seznam Justitzových obrazů vystavených v r. 1934.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Pokud vím, tak v diskusi nikdo pravost obrazu kategoricky nevyloučil. Justitz měl své "Derainovské" období. Komentovaný byl špatný stav obrazu a tomu neodpovídající mimořádná zachovalost otisku Mánesáckého razítka. Taky okamžité zveřejnění nabídek aukčních společností muselo vést k ostražitosti. Já osobně, pokud bych o tento obraz stál, tak vyjdu právě z onoho razítka. V archivu SVU Mánes musí být dohledatelný seznam Justitzových obrazů vystavených v r. 1934.


Psal jsem, ze pravost obrazu byla zpochybnovana, nikoliv, ze byla kategoricky vyloucena.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Pokud vím, tak v diskusi nikdo pravost obrazu kategoricky nevyloučil. Justitz měl své "Derainovské" období. Komentovaný byl špatný stav obrazu a tomu neodpovídající mimořádná zachovalost otisku Mánesáckého razítka. Taky okamžité zveřejnění nabídek aukčních společností muselo vést k ostražitosti. Já osobně, pokud bych o tento obraz stál, tak vyjdu právě z onoho razítka. V archivu SVU Mánes musí být dohledatelný seznam Justitzových obrazů vystavených v r. 1934.


Tak pokud ma někdo čas, tak není problém projít.

https://ng.kpsys.cz/documents/52299?back=https%3A%2F%2Fng.kpsys.cz%2Frecords%2F3d91cb44-2759-4445-8ae4-1d625c37e48e&group=1873,64972,81076,74648,71146,85505,95841,52299,97243,61753

Osobně jsem i přes posudek skeptický.
Registrovaný uživatel
160 000 ,takže asi spokojnost.
_______________
Registrovaný uživatel
Já bych jako sběratel Justitze spokojený nebyl, stav a kvalita obrazu je nízká. To už raději něco takového:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ignac napsal
Pravost obrazu potvrdil prof. Zemina. Rad bych se zeptal tech, kteri pravost obrazu zde zpochybnovali, zda zmenili nazor, ci nikoliv. Nemyslim to nijak posmesne (a chapal jsem vasi obezretnost), skutecne me zajima vas nazor.


Pokud je ta pravost ze strany prof. Zeminy potvrzena jen "per huba", bez vypracovaného písemného odborného posudku, tak má naprosto nulovou hodnotu. Asi takovou jako ústní "odborná" hodnocení PhDr. Zachaře...
Registrovaný uživatel
Podařilo se mi ten informační katalog k výstavě si obstarat a obraz tam na 99 procent uveden je.

Číslo 83 - Cesta v lese - rozměr, značení i technika odpovídají.

https://baggira.aukceobrazu.eu/obrazy/detail/6462/?page=1&state=normal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PetrPal: vřelé díky za dohledání. Teď máme jasno. Ale ostražitost u náhodně objevených obrazů s Mánesáckým razítkem je namístě. V roce 1928 už Justitz končil s krajinou a maloval převážně zátiší. Pouze v Alšově jihočeské galerii je krajinomalba z r. 1928 s názvem Cesta lesem (viz registr sbírek ProMus). Možná je zde uvedená Cesta v lese studie k onomu obrazu na Hluboké. Bohužel, AJČG nemá své sbírky přístupné on-line a ani prostřednictvím Web umenia.
Registrovaný uživatel
PetrPal mám prosbu. Mohl by jste se podívat zda je v soupisu obraz Alfreda Justitze rovněž s razítkem z roku 1934 . Motiv: Dívka u Máchova jezera, přesný název nevím, rozměry 53 x 65 cm olej na plátně. Původ: sbírka Maxmiliána Schwarze. Moc děkuji
Registrovaný uživatel
Je tam strasně moc obrazů a jsem líný v tom hledat :D
Dávám to sem komplet k náhlednutí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc dík, jste skvělí.
« Poslední úpravu provedl(a) Jenis v 18. 11. 2020, 18:16. »
Registrovaný uživatel
Takze asi dobra zprava pro vydrazitele, prodejce i aukcni sin.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Podařilo se mi ten informační katalog k výstavě si obstarat a obraz tam na 99 procent uveden je.

Číslo 83 - Cesta v lese - rozměr, značení i technika odpovídají.


Smekám, jak jste všechno tímto elegantně a rychle vyřešil ! A je to velmi poučné ;) Díky
Registrovaný uživatel
Po delsi odmlce zdravim zdejsi navstevniky a dekuji vsem za komenty zvaste pak Jenis(prni urceni sign.) a PetrPal(katalog) a Aukcni sini za zprostredkovani prodeje a s tim souvisejici sluzby s vysledkem nad nase ocekavani. Jen pro info i v Loos galerie byli ochotni se obrazku venovat ale zbraslav byla flexibilnejsi a vstricnejsi.
Registrovaný uživatel
Dobrý den/večer pane "hemis", zcela náhodně jsem se proklikem při hledání odkazů na Alfreda Justitze ocitl na této diskuzní platformě. Shodou okolností jsem se stal vydražitelem zde citovaného obrazu, mimochodem je to kvalitní malba s podobou velmi nápadnou s obrazem ve sbírce Kooperativy, rok 1928, který je také uveden v katalogu z Mánesu 1934-5 pod č. 94, název Úvoz v lese u St. Splavů. Z toho se dá usuzovat, že obraz Justitz maloval u Máchova jezera nebo podle vlastní předlohy z tohoto místa. Pokud by Vám to nebylo zcela proti mysli a to bez osobních informací, zašlete mi prosím podrobnosti z provenience obrazu Alfréda Justitze (pokud je znáte), který jste prodával na zbraslavské aukci. Děkuji mikpal@seznam.cz.
Moderátor
mikpal napsal
Dobrý den/večer pane "hemis", zcela náhodně jsem se proklikem při hledání odkazů na Alfreda Justitze ocitl na této diskuzní platformě. Shodou okolností jsem se stal vydražitelem zde citovaného obrazu, mimochodem je to kvalitní malba s podobou velmi nápadnou s obrazem ve sbírce Kooperativy, rok 1928, který je také uveden v katalogu z Mánesu 1934-5 pod č. 94, název Úvoz v lese u St. Splavů. Z toho se dá usuzovat, že obraz Justitz maloval u Máchova jezera nebo podle vlastní předlohy z tohoto místa. Pokud by Vám to nebylo zcela proti mysli a to bez osobních informací, zašlete mi prosím podrobnosti z provenience obrazu Alfréda Justitze (pokud je znáte), který jste prodával na zbraslavské aukci. Děkuji mikpal@seznam.cz.


BTW Dostal jste k tomu vydraženému dílu i nějaký písemný posudek od prof. Zeminy, anebo tam to jeho "dobrozdání" uvedla ta zbraslavská galerie jen tak říkajíc "per huba" ?
Registrovaný uživatel
mikpal napsal
Dobrý den/večer pane "hemis", zcela náhodně jsem se proklikem při hledání odkazů na Alfreda Justitze ocitl na této diskuzní platformě. Shodou okolností jsem se stal vydražitelem zde citovaného obrazu, mimochodem je to kvalitní malba s podobou velmi nápadnou s obrazem ve sbírce Kooperativy, rok 1928, který je také uveden v katalogu z Mánesu 1934-5 pod č. 94, název Úvoz v lese u St. Splavů. Z toho se dá usuzovat, že obraz Justitz maloval u Máchova jezera nebo podle vlastní předlohy z tohoto místa. Pokud by Vám to nebylo zcela proti mysli a to bez osobních informací, zašlete mi prosím podrobnosti z provenience obrazu Alfréda Justitze (pokud je znáte), který jste prodával na zbraslavské aukci. Děkuji mikpal@seznam.cz.


Jistě se věnujete se tvorbě A.Justitze delší dobu, co Vás prosím na tomto obraze tak zaujalo ? Je pro Vás A.Justitz velké téma nebo obraz máte jako investici ?
Děkuji ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz po tatovi , s razitkem vystaveno v Manesu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1