Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Ocenění neznáme protektorátní bankovky 1942

Vykupminci.cz
Numisargo

Ocenění neznáme protektorátní bankovky 1942

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má tato bankovka nějakou cenu. Popřípadě pokud k ni máte nějaké info protože ja nemohla nic najít. Jedná se o protektoratní bankovku s hodnotou jeden tisíc korun, vydala ji Národní banka pro Čechy a Moravu vPraze dne 24 října 1942. Je vydána podle zákonů ze dne 14.4.1920 č.102 sb a podle vládního nařízení ze dne 31.1 platí. Text je na ní vždy nejdříve napsán německý a poté český. Bankovka je z obou stran stejná a nemá žádné čísla ani ochrané prvky krom malého napisu - padělání se trestá. Podle pradědečka který mi bankovku daroval, se s ni normálně platilo, ale jen chvilinku.Mockát děkuji za případné odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejedná sa o bankovku. Možno filmovú repliku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Bankovka to opravdu není. Co to je, čert ví - "asi nějaká blbost". Ale pošlete mi prosím fotku líce a rubu na mnovak55@volny.cz. Asi bych měl zájem, protože sám už několik let z neznámého zdroje mám něco podobného (a taky nevím, co s tím).
Moderátor
Albrecht z Valdštejna...
Registrovaný uživatel
O tom bezesporu není sporu! ;)
Registrovaný uživatel
Že by jedna z prvních gábrišovek? :-)
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Že by jedna z prvních gábrišovek? :-)


Když jsem ji sehnal , to snad ještě kolega Gabriš nebyl na světě :-)
Moderátor
Já bych jí vzal, kdyby byla k mání..
Ve své sbírce k Valdštejnovi mám, mince, medaile (stolní), ale tohle ještě né.... Popřípadě napište domluvíme se diky..
milan.heczko@yahoo.com
Registrovaný uživatel
Takže výsledek je ten, že je to blbost, ale všichni ji chtějí koupit. Tady se asi pán cenu nedoví.....
Registrovaný uživatel
Však je to docela jasné: pradědečkovy vzpomínky již byly dost zamlženy věkem, neb se s touto "bankovkou" nikdy neplatilo. Cena=cena záliby. Pokud je někdo ochotný dát 20, 50, 100, 200, milion, berte to všema deseti. Z hlediska notafilie je to bezpředmětné, prostě to neni bankovka, ale pivní tácek, záložka do knihy, ubrousek...
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Takže výsledek je ten, že je to blbost, ale všichni ji chtějí koupit. Tady se asi pán cenu nedoví.....

Já jsem psal, že ji chci, kvůli tomuto:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/sranda-8662
(přijde mi to jako blbost ze stejného hnízda). Mám-li nabídnout cenu, koupím za stovku + obyčejný dopis.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » Ocenění neznáme protektorátní bankovky 1942

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1