Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » ocenení obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

ocenení obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:shock: Tak to moc děkuji za podporu, čekala jsem spíše názory, jak je to amatérské... a už vůbec ne, že by se tu projevil zájem, takže děkuji!
tenzor- nevím jak se vyjádří Numizmat, byl první, ale jinak neboj, teď mám obrovskou chuť na jeden obrázek, námětem budou rybáři, třeba se ti zalíbí on a pokud ne, ve svém volnu maluji, takže i do budoucna jistě něco vznikne...
PS: Poseidona by jsi nechtěl? Ale ten je zatím také ještě na výstavě :mrgreen:
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
obrázek je pěkný, ale mám raději nějaké v teplejších odstínech barev...
;)

P.S. To bude asi tou ohnivou dračí náturou... :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 14. 8. 2011, 13:00. »
Moderátor
Korunko, jsi tedy pěkná "deprésistka". :P Temné žaly a chmury ovládají tvou mysl... Představené obrazy mají dle mého názoru silně klesající úroveň. První z nich o třídu vede a bez znalosti věci bych ho považoval za velmi dobré dílko nějakého "profíka". Žel ty dva další již prozrazují "amatéra" silně ovlivněného fantasy literaturou. Druhý z obrazů mi vzdáleně připomíná Chiricovy metafyzické kompozice, kde místo jeho sošných panduláků umístuješ na jeho proslulý horizont jakousi kořenovou obludku z Mrazíka, která ovšem absolvovala odtučňovací kůru :D Co to tam trůní za vykuleného medvídka či sovu v těch kořenech? ;) Třetí z obrazů již je dle mého názoru již jen soudobý fantasy kýč...
Moderátor
Korunka: asi ne, i kdyz kycem bych ho nenazval, neco mi tam chybi, nevim.
Wjem ma asi neco proti fantasy :D
Registrovaný uživatel
Asi jo :-)) Možná když byl malý, pouštěli mu to jako večerníček :mrgreen:
V tom popisu jsi hodně vedle. Nejsem ovlivněna ani fantasy literaturu opravdů nééé a fantasy filmy také nééé. Ty opravdu nemusím. Nejsem ani nikým ovlivněna, ničí technikou, protože dílka jiných výtvarníků nestuduji a nekopíruji. Tohle jsou jen mé fantazie a představy a určitě bych něčí fantazie neurazila větou: ...jakousi kořenovou obludku z Mrazíka, která ovšem absolvovala odtučňovací kůru :D Co to tam trůní za vykuleného medvídka či sovu v těch kořenech?
Tvůj komentář svědčí o tom, že opravdu ti asi fantazie nic neříká. Od svých přátel vím, že jeden má rád krajinky, jiný fantazy, další geometrii, jiný nezvyklé barvy, každý něco a namalovat obraz, který by pochopil každý, to nelze.. :mrgreen: Stejné je to v hudbě- jeden muluje country, druhý heavy metal, třetí dechovku... a vzájemně se nechápou, jak ten druhý to vůbec může poslouchat... a o tom to je.
Takže už víme, že Wjem nemá rád fantazy :mrgreen:
PS: ta "dáma v dešti" je jeden z mých posledních obrazů, pokud tě to uklidní ;)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 14. 8. 2011, 19:28. »
Registrovaný uživatel
obrazům nerozumím , ale ten s lampou se mi fakt líbí , sem tam si něco koupím , ale autory neřeším . Mimochodem , nekupuji na aukcích , ale v bazarech :mrgreen:
Moderátor
To mám za svou neuvěřitelnou dobrotu a mimořádně vlídné ocenění Korunčina uměleckého snažení :P

Korunka, tos tomu nasadila korunku :D Inu, není se co divit, kamarádíš se s podivnými lidmi, kteřížto netolerantně a jednostraně adorují jen určitý výtvarný či hudební směr. Polepši se!!!

Vem si příklad z nás, osvícených, v pravdě renesančních jedinců, kteří s chutí vyslechnou nabušenou Metallicu, depresivní Depechechecheche mode, brilantní Vídeňské filharmoniky, dojemné dechovkářské Omaha Czech Brasss Brand i imaginativního folkového Karla Plíhala či countryovsky poctivého Michala Tučného...

Pořiď si někde v antikvariátu "Umění nové doby" z edice Umění a lidstvo Larousse, ať získáš ucelený přehled o moderním malířství a zbytečně netápeš při objevování Ameriky. ;) Tohle "opovrhování" cizími vzory a podněty Tě moc nešlechtí... I takový Jan Zrzavý vyrazil v mládí na "čumendu" do Itálie za renesančními mistry, anebo Salvador Dalí do Paříže za díly Pabla Picassa. A na jejich tvorbě je to samozřejmě znát...
Registrovaný uživatel
Nojo, jenže to má i svou druhou stránku- domnívám se, že pokud člověk bude sledovat díla mistrů nebo dnes uznávaných umělců, ovlivní tě to. V umění si ale osobně hodně vážím osobitého projevu, protože pokud bude člověk ovlivněn, pak se to bude projevovat i v jeho technice a to nechci. Chci mít osobitý styl, neovlivněný. V podstatě maluji teprve něco málo přes dva roky, takže jsem na úplném začátku a vím, že než se malovat naučím a najdu techniku, která mi vyhovuje, bude to tvŕvat jéééště dlouho, a k tomu, aby moje dílka byla osobitá, musím jít svou cestou.
Co se týká techniky- tam je hódně co se učit. .. a tematicky- to je o tom, jak to výtvarník cítí. Já se snažím malovat pocity. Jen tak mimochodem melancholici jsou velmi citliví lidé, takže v podstatě depresisti :lol: :lol: Ale jinak ve skutečnosti ty obrazy nemají působit depresivně, ale spíše přimnět pozorovatele k zamyšlení, co tím chtěl říct. Proto mám ráda fantazie, protože lidé, stejně naložení se při pohledu na obraz zamyslí. Průšvih je, že třeba ten Poseidon tady nahoře ti třeba připadá jako kýč, ale možná, kdyby jsi stál před obrazem, že by na tebe působil, což fotka nedokáže a začal by jsi nad ním přemýšlet. (i když možná přeci jen zapůsobil, když ti připadá depresivní, no a o to přeci v umění jde, aby působily na diváka) Při pohledu třeba právě na něj to v člověku může vzbuzovat spousty myšlenek- Poseidon, bůh moře, symbol přírody, jak je nevyzpytatelná, zrádná, někdy přívětivá, jindy nebezpečná,.. moře symbol hloubky, nejistoty, síly,.... loď nejistota, ale také cesta za něčím novým,.. a ptáci nahoře- naděje, protože ptáci mohou znamenat, že je blízko ostrov, tedy naděje, záchrana, cíl ...
Pro mne slovo kýč znamená obraz bez ducha a myšlenky...
A takto to vidím já. (jen tak mimochodem samozřejmě že něco málo vím o stylech jako kubismus, impresionismu, surealismus a já nevím co ještě, ale prostě nechci být tímto ovlivněna, protože pak člověk snadno začne přejímat a kopírovat něčí styl)
Prostě můj pohled na umění :mrgreen:
Registrovaný uživatel
...ale na druho stranu, ta kniha by mohla být zajímavá :mrgreen: Je tam všeobecný přehled moderního malířství? Pokud tu knihu vlastníš, mohla bych tě poprosit o oscanovanou stranu s obsahem?
Registrovaný uživatel
Packa02 napsal
obrazům nerozumím , ale ten s lampou se mi fakt líbí , sem tam si něco koupím , ale autory neřeším . Mimochodem , nekupuji na aukcích , ale v bazarech :mrgreen:

Také mám takové tendence, ale manžel mi to zakázal, protože nemáme kam pověsit mé obrazy, natož cizí :lol:
Moderátor
korunka napsal
...ale na druho stranu, ta kniha by mohla být zajímavá :mrgreen: Je tam všeobecný přehled moderního malířství? Pokud tu knihu vlastníš, mohla bych tě poprosit o oscanovanou stranu s obsahem?


Mně se to nechce skenovat... :) Prostě je to přehled vývoje umění od r. 1800 do cca 1965, od klasicismu až po abstrakci (Pollock, Rothko). Důraz je na výtvarné umění a architekturu (nechybí ani literatura, hudba, divadlo, film...), ale vždy v souvislostech s dobovou filosofií, politikou, náboženstvím a hospodářstvím, takže je krásně pochopitelné, jak z těchto vlivů vyplynuly umělecké slohy a styly. Bohatost obrazových příloh, názorných příkladů a zasvěceného vysvětlování tajů vnímání krásna ;)

Viděl jsem teď pár svazků na Aukru za velmi rozumnou cenu... http://aukro.cz/umeni-nove-doby-edice-umeni-a-lidstvo-i1763801834.html
Registrovaný uživatel
Super, děkuji ;-)
Registrovaný uživatel
wjem- už je snad na cestě domů...
...a zde nejnovější megadílo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 27. 8. 2011, 8:22. »
Moderátor
Korunka: Ježíííšmarjá... co to je? :shock: Já zprvu mysle, že je to ilustrace k některému z románů Jindřicha Šimona Baara :P :P :P
Zaplaťpánbůh, že v podobě "Umění nové doby" dostanete do rukou skutečného průvodce moderním uměním... ;)
Registrovaný uživatel
..trocha fantazie a atmosféry, asi už jsem taková :lol: :lol:
Na knihu jsem zvědavá, ale nemohu odpřísáhnout, že se nebudu tomu svému věnovat :D
Moderátor
Korunka: rozum do hrsti :D Musíš být něčím originální... Koukni třeba Salvador Dalí... skoro v každém obrazu figuruje kobylka (tedy luční brouk), anebo motýl... Implantuj do svých výtvarných počinů vždycky nějakou minci a staň se zakladatelkou výtvarného směru "numismatismus" :P To tu ještě nebylo... ;)
Registrovaný uživatel
..a to zase není tak špatný nápad :lol:
Registrovaný uživatel
...tak zase jedna expresivní náladovka... to jsem fakt zvědavá, co bude za koment u tohoto :lol:
wjem: ..tak knížku už mám doma, teď ještě najít čas, kterého je bohužel málo, ale co jsem tak koukala, je to dobrý přehled uměleckými směry...
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sánka dolu :shock: korunka, fakt pekne obrazky ;)
Registrovaný uživatel
Wjem- já vím, tohle pro tebe nebude :mrgreen: Původně tento obraz vznikl při těžké depresi, (asi jsem fakt deprésistka, jak jsi psal :lol: , což u melancholiků je naprosto normální, ale řezat ucho si zatím nebudu :lol: :lol: ) ale malování mi šlo od ruky. Druhý den, už jsem depku neměla a tak jsem celý obraz úplně přemalovala :lol: Jinými slovy, z depky vznikla na první pohled mírumilovná "pohádka" s hlubokou myšlenkou :lol: :lol: :lol:
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 24. 10. 2011, 9:49. »
Registrovaný uživatel
Korunka Poseidon má radosť s Teba.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
korunka napsal
...tak zase jedna expresivní náladovka... to jsem fakt zvědavá, co bude za koment u tohoto :lol:
wjem: ..tak knížku už mám doma, teď ještě najít čas, kterého je bohužel málo, ale co jsem tak koukala, je to dobrý přehled uměleckými směry...
Obrázek vložený uživatelem


Pěkné, vysloveně dle mého gusta ;)
Moderátor
korunka napsal
Wjem- já vím, tohle pro tebe nebude :mrgreen: Původně tento obraz vznikl při těžké depresi, (asi jsem fakt deprésistka, jak jsi psal :lol: , což u melancholiků je naprosto normální, ale řezat ucho si zatím nebudu :lol: :lol: ) ale malování mi šlo od ruky. Druhý den, už jsem depku neměla a tak jsem celý obraz úplně přemalovala :lol: Jinými slovy, z depky vznikla na první pohled mírumilovná "pohádka" s hlubokou myšlenkou :lol: :lol: :lol:
Obrázek vložený uživatelem


Je to dle mého názoru o třídu lepší než ten původní Poseidon. Hádám, že až navíc nastuduješ a vstřebáš expresionismus, kubismus a futurismus, vznikne skutečně modernistická perla ku oslavě vládce oceánů :)
Registrovaný uživatel
Nevite nahodou ci je obrazy s tucnacimi?
Byl jsem v Luhocovicich, to bylo ale umeni!
Registrovaný uživatel
Dento asi ještě zcela neukončil Silvestra:-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » ocenení obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1