Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ocenění více mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

ocenění více mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den

Chtěl poprosit o doporučení na někoho pro ocenění mincí, které nám zůstaly po dědovi. Je jich několik desítek kusů. Určitě nemám problém za tuto službu zaplatit.
Nejde mi tak ani o to jak na tom vydělat, ale spíše jestli má cenu si nějaké nechat jako sběratelské kousky a zbytek nechat buď roztavit nebo prodat.

Předem moc děkuji Všem za jakoukoliv odpověď.
Registrovaný uživatel
Skúste sem vystaviť fotky - tak 4-8 mincí na jedno foto alebo fotku jednotlivých stránok v albume. Myslím si, že podľa obdobia/krajiny sa tu vždy nejaký odborník nájde. Rovnako by bolo dobré uviesť odkiaľ ste (aspoň najbližšie väčšie mesto), aby sa prípadný záujemca o ocenenie alebo kúpu vedel ozvať a nebol ste z opačnej strany republiky.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
MartinJ7: Nebo mi poslete mail na numismat@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Možná by nebylo od věci napsat ve kterém městě bydlíte.
Moderátor
numismat napsal
MartinJ7: Nebo mi poslete mail na numismat@seznam.cz


Nebo mi pošlete na email milan.heczko@yahoo.com ;)
Registrovaný uživatel
Jsem od Nymburku, ale není problém vše dovézt do Prahy, kde pracuji. Praha Východ (Horní Počernice, Černý most a kolem.) Děkuji za připomínku.
Registrovaný uživatel
Martine, můžete nám to 16/1 dovézt na ústředí čs. numismatické společnosti ve Vršovicích a na místě vám to zdarma oceníme. můžete mi napsat petr1596@seznam.cz
Moderátor
barbar napsal
numismat napsal
MartinJ7: Nebo mi poslete mail na numismat@seznam.cz


Nebo mi pošlete na email milan.heczko@yahoo.com ;)


Martine doporučuji vám nejdřív kontaktujte numismata na jeho email, než povezete mince někde do Vršovic ,ať máte nějaký přehled..
Registrovaný uživatel
Samozřejmě nám stačí i fotky, ale naživo se s numismatickým materiálem pracuje vždy lépe. Navíc tam máme odborníky a znalce i s razítkem, když je potřeba, což ruku na srdce, Milane...ty zrovna nejsi. Jinak ti ale v tvé badatelské činnosti držím všechny palce.
Moderátor
petr1596 napsal
Samozřejmě nám stačí i fotky, ale naživo se s numismatickým materiálem pracuje vždy lépe. Navíc tam máme odborníky a znalce i s razítkem, když je potřeba, což ruku na srdce, Milane...ty zrovna nejsi. Jinak ti ale v tvé badatelské činnosti držím všechny palce.


Odborníky na ceny mincí jako seš ty Petře?... Nepopírám, že v určování, rozlišení bádání máš, ale aktuální ceny a problematiku kopii, falz značně pokulhaváš.Doba se mění a vše se vyvíjí a mění s dobou..
Ma reakce, byla myslím zcela jasná a adekvátní ať pan neveze mince do Vršovic nadarmo, či bez nějakého cenového přehledu DRUHYCH ..
Registrovaný uživatel
Možná by opravdu bylo dobré vědět o co se zhruba jedná, občas "mince po dědečkovi" jsou prostě mince co děda vysypal z kapsy když se večer vrátil z hospody :D ;)
Registrovaný uživatel
No, vzhledem k tomu že jsem právě dopsal 800 položek do aukce od středověku ado FJI. a v minulé aukci jsem měl u položek co jsem zpracovával prodejnost přes 80 % tak se zase za úplného lidového umělce nepovažuji, ale ve vedení spolku máme samozřejmě lidí, kteří vědí, více a dokonce tento obor i studovali. Jinak díky za konstruktivní kritiku, člověk má aspoň snahu se vzdělávat. I tvůj písemný projev se poslední dobou zlepšil, včetně gramatiky.
Registrovaný uživatel
Děda mince sbíral, ale některé kupoval za draho u skvělých společností na které jsou všichni upozorňovány :'(

Když tak něco sem vložím, ale až večer až to nafotím.



turtleoverhead napsal
Možná by opravdu bylo dobré vědět o co se zhruba jedná, občas "mince po dědečkovi" jsou prostě mince co děda vysypal z kapsy když se večer vrátil z hospody :D ;)
Moderátor
petr1596 napsal
No, vzhledem k tomu že jsem právě dopsal 800 položek do aukce od středověku ado FJI. a v minulé aukci jsem měl u položek co jsem zpracovával prodejnost přes 80 % tak se zase za úplného lidového umělce nepovažuji, ale ve vedení spolku máme samozřejmě lidí, kteří vědí, více a dokonce tento obor i studovali. Jinak díky za konstruktivní kritiku, člověk má aspoň snahu se vzdělávat. I tvůj písemný projev se poslední dobou zlepšil, včetně gramatiky.


No vidíš Petře nejsi sám kdo tohle dělá. Nejen, že pomáhá s určovanim a oceněním ve svém volném čase soukromým osobám , ale také aukčním sínim např. spolupráce s určovanim a rozlišením falz..
Myslím, že mnozí z nás aktivních sběratelů se nějak angažuje, ale naštěstí nemáme neustálou tendenci se chvástat.. No a všichni nemůžeme sedět ve výboru, ikdyž někteří by mohli dát příležitost druhým,třeba mladším a zkušenějšim.. ;)
Registrovaný uživatel
Dobré, tak to bude přesně pro Barbara...
Registrovaný uživatel
Barbare, v tom výboru jsem nejmladší, koho bys tam chtěl dát? Také mladší a zkušenější, to se těžko kombinuje, možná tam někde u vás to jde, ale na sbírání mincí a studium kolem nich mají čas a peníze většinou pánové po čtyřicítce....ty mě vždycky překvapíš nějakou hlubokou myšlenkou!
Registrovaný uživatel
MartinJ4: no jestli děda kupoval predražené cetky z narodní pokladnice a u podobných šmejdů, tak tam hodnota není žádná. Hoďte sem fotku, ať víte, jestli má vůbec cenu vážit někam cestu
Moderátor
none-m napsal
MartinJ4: no jestli děda kupoval predražené cetky z narodní pokladnice a u podobných šmejdů, tak tam hodnota není žádná. Hoďte sem fotku, ať víte, jestli má vůbec cenu vážit někam cestu

Zalezi, co kupoval. Tyhle firmy prodavaji i mince a medaile ze stribra a zlata, i kdyz draho. Pak by ztrata byla o neco mensi. Bez fotky vic neporadime.
Registrovaný uživatel
Zdravím omlouvám se za delší odmlku, vkládám aspoň kousek z toho všeho. Ještě tam mám spoustu mincí ze světa i z čech, ale ty musím nějak rozumně nafotit děda je měl v milionech pytlíčkách :D
Jak píše NUMISMAT jsou tam mince těhlech společností, ale mají jsou třeba celé zlaté podle popisu co k tomu je, ale nejsem odborník. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První certifikát informuje, jde pouze o kopii - repliku mince vyraženou ze stříbra a pouze pozlacenou.
Hodnota kovu je v tomto případě poměrně nízká a sběratelská cena se blíží nule.
Druhá ražba, v tomto případě skutečně mince, byla vyražena ze zlata a má pravděpodobně pouze hodnotu použitého zlata, což je kolem 1 000 Kč, přesnou výkupní cenu zlata teď neznám.
Sběratele o tyto ražby nemají moc zájem, možná je koupí nějaký začátečník, nebo je někdo vykoupí jako investici do drahých kovů.
Hodně štěstí
Adalbert

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ocenění více mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1