Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Vykupminci.cz
Numisargo

Odběrné poukazy TUZEX

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť akú hodnotu môžu mať tieto poukazy?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
50 TKčs - 150€
10 TKčs - 120€
Pokiaľ by boli na predaj, napíšte mi na fidzi_@post.sk (áno, je to s podčiarovníkom). Ďakujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám tento poukaz s razítkem srpen 1968, poradí někdo s cenou, tuto variantu nemůžu nikde najít...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V. emisia 50 TKčs 1965 - v tomto prípade sa cena nedá presne stanoviť. Je to cena záľuby. Niekto dá viac a niekto menej.
Pokiaľ by bol na predaj, napíšte mi na fidzi_@post.sk (áno, je to s podčiarovníkom). Ďakujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. Že je to V. emise jsem věděl. Jen jsem nikde nedohledal, že by se 50 TKčs této emise někdy dražila a proto si neumím udělat představu o ceně. Takže asi nejlépe ji dát do aukce. Ještě jednou díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
svt napsal
Děkuji za odpověď. Že je to V. emise jsem věděl. Jen jsem nikde nedohledal, že by se 50 TKčs této emise někdy dražila a proto si neumím udělat představu o ceně. Takže asi nejlépe ji dát do aukce. Ještě jednou díky za odpověď.

https://aukro.cz/50-t-kcs-typ-v-1a-rok-1963-datumove-razitko-vzacnost-rrrr-6987726791
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 6. 4. 2022, 9:42. »
Registrovaný uživatel
S přihlédnutím k tomu, že poukaz na Aukru je s růžicí, což ho podle všeho dělá vzácnější. Do jaké míry, neumím říct.
Registrovaný uživatel
Zeptám se, vůbec tomu nerozumím, našel jsem u táty v šuplíku, má to nějakou cenu ještě dnes?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určitě má, dejte to na Aukro a bude na dovolenou pro tátu.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Což o to, asi dám, ale nerad dávám od koruny, aspoň nějaké minimum kdybych znal. Umřel loni, pořád procházím hromady věcí po něm, zíral jsem, že to nechal propadnout. Tak nevím, jestli to bude na dovolenou ve smyslu víkend u Mácháče nebo měsíc na Seychelách. :-)
Registrovaný uživatel
Klidně to dejte od koruny, cena doleze dost vysoko (např. 2.500 a 5.500), samozřejmě i více, níž určitě ne!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
Což o to, asi dám, ale nerad dávám od koruny, aspoň nějaké minimum kdybych znal... Tak nevím, jestli to bude na dovolenou ve smyslu víkend u Mácháče nebo měsíc na Seychelách. :-)

Mischel13 ti to povedal. Minimum je 1 koruna. Tie bony sú pokrčené, natrhnuté, tá 100 TKčs pravý dolný roh je poliata alebo je to tieň? 50 TKčs 1981 sa myslím objavuje aj UNC z ukradnutého balíčku, takže tento stav nie je tak atraktívny a cena sa určuje ťažko. Je to proste kto koľko v daný moment prihodí.
Alebo daj volačku 50 TKčs od 1.250 Kč a 100 TKčs od 2.500 Kč a ono si to svoju cenu určite nájde. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Děkuju moc za radu, ještě to lépe ofotím,vpravo dole na stovce je jen stín. Asi začnu na tom, co píše mischel13. :-) Brácha to chtěl vyhodit do papíru, že je to bezcenné, ale nakonec je to možná jedna z lepších tátových investic. :-)
Registrovaný uživatel
mischel13 je slepej, omlouvám se! Mám tzv. pracovní slepotu, časem pochopíte! Obě dohromady udělají min 10 tisíc, za tím si stojím! Až je prodáte, tak můžete bráchovi ukázat, že málem letělo do koše 10 tisíc!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 10. 7. 2022, 9:39. »
Registrovaný uživatel
Tak tady víc fotek. Na světle ty nedokonalosti víc vyniknou. Tak nevím co z toho bude...
https://vicefotek.cz/gallery/008639465-.html
https://vicefotek.cz/gallery/008639459-.html
Registrovaný uživatel
Dejte je do knihy, aby se narovnaly a za cenami si stále stojím!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Co to proboha je??? :roll:

https://aukro.cz/50-korun-tuzex-bony-rok-vydani-2022-varianta-1-budweiser-banknot-7016761338
https://aukro.cz/50-korun-tuzex-bony-rok-vydani-2022-varianta-2-budweiser-banknot-7016761536

Do roka a do dne přijde Radegast Banknotes, varianta 158? :roll:
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady, pánové, tak už tam visí.

https://aukro.cz/tuzexovy-100-bon-z-xii-1982-7025079110
https://aukro.cz/tuzexovy-50-bon-z-i-1983-7025079261
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat na hodnotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim. Vie mi niekto poradit ako urcit hodnotu bonov? Su nejake zakladne pravidla? Nejaka dostupna literatura? Mam napr. bony (vid dole obrazok), na prednej strane rozny datum vytlaceny, na zadnej rozne Razitka npr. New York, Goteborg, Amsterdam atd. Vsetko stavy UNC.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jednoducho.
Do googla napíšete "100 bonov 1982 aukro" a máte možnosť porovnať svoju poukážku s tou v aukcii na aukre. Je to samozrejme orientačné.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Jednoducho.
Do googla napíšete "100 bonov 1982 aukro" a máte možnosť porovnať svoju poukážku s tou v aukcii na aukre. Je to samozrejme orientačné.


Dakujem, to som samozrejme davno spravil. Ale rad by som tomu aj rozumel, mam tych bonov kapanek viac. Venujem sa skor bankovkam.
Registrovaný uživatel
rado2023 napsal
Zdravim. Vie mi niekto poradit ako urcit hodnotu bonov? Su nejake zakladne pravidla? Nejaka dostupna literatura? Mam napr. bony (vid dole obrazok), na prednej strane rozny datum vytlaceny, na zadnej rozne Razitka npr. New York, Goteborg, Amsterdam atd. Vsetko stavy UNC.

Odporúčam knihu Michal Pelikán / Michal Novák Darexové a tuzexové poukazy - součást historie Československa. Alebo mi napíšte na Fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom) a rád sa na tie poukážky pozriem prípadne vysvetlím.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
rado2023 napsal
Zdravim. Vie mi niekto poradit ako urcit hodnotu bonov? Su nejake zakladne pravidla? Nejaka dostupna literatura? Mam napr. bony (vid dole obrazok), na prednej strane rozny datum vytlaceny, na zadnej rozne Razitka npr. New York, Goteborg, Amsterdam atd. Vsetko stavy UNC.

Odporúčam knihu Michal Pelikán / Michal Novák Darexové a tuzexové poukazy - součást historie Československa. Alebo mi napíšte na Fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom) a rád sa na tie poukážky pozriem prípadne vysvetlím.


Dakujem velmi pekne za radu. Ciste nahodou som spolu s bonmi zdedil aj uvedenu knizku, tak zacnem tam.
Registrovaný uživatel
rado2023 napsal
Zdravim. Vie mi niekto poradit ako urcit hodnotu bonov? Su nejake zakladne pravidla? Nejaka dostupna literatura? Mam napr. bony (vid dole obrazok), na prednej strane rozny datum vytlaceny, na zadnej rozne Razitka npr. New York, Goteborg, Amsterdam atd. Vsetko stavy UNC.

Dakujem velmi pekne za radu. Ciste nahodou som spolu s bonmi zdedil aj uvedenu knizku, tak zacnem tam.

A po té první knize můžete přejít na katalog tuzexových poukazů s průměrnými cenami na trhu. Tu už jste asi nezdědil? ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 16. 5. 2023, 15:31. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Odběrné poukazy TUZEX

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1