Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Odhalení překupníka

Vykupminci.cz
Numisargo

Odhalení překupníka

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rozuzlenie - mincu vydražil záujemca s písomným limitom.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pridám ešte moju skúsenosť s užívateľom "caligator". Čo však úplne nechápem je to, prečo sa niekto začína nazývať priekupníkomm je tu za toto navyše verejne "odhalený" a „ukrižovaný“. To či je niekto priekupník alebo nie, je podľa mňa irelevantné a úplne nerozumiem tomu, prečo sa začína priekupníctvo nejakým spôsobom "kriminalizovať". Priekupník je človek, ktorý kupuje tovar za účelom jeho ďalšieho predaja so ziskom. Koľkí z Vás nikdy nekúpili nejakú bankovku presne s týmto zámerom? Je pravdou, že toto pomenovanie dostalo v poslednom období negatívne vnímanie, ale nebolo tomu tak vždy. Stačí si zo zaujímavosti prelistovať staré slovníky (cca. 40 rokov a viac). Ja nad tým osobne nevidím nič negatívne. Začína sa tu kategorizovať ľudí na tých "správnych zberateľov“ a ostatných: investorov, obchodníkov, priekupníkov a neviem koho ďalšieho... Prečo by napríklad aj caligator nemohol byť "pravý zberateľ“. Ale to nie, pretože je to priekupník. Čo je to za prízemné hodnotenie? Každý si na svoju zbierku zarába inak, každý má iné možnosti.
Ale späť k mojej skúsenosti s týmto užívateľom. Žiaľ nie je pozitívna. Je úplne jedno do ktorej "Vašej" skupiny podľa Vás spadá, dôležité je či niekto s týmto človekom jednal, či ho pozná a aké ma reálne skúsenosti. Ja som s ním mal jeden obchod, kedy som vyhral jemne vzácnejšiu bankovku v kúpnej cene cca. 2000,-, zberateľsky hodnotovo o niekoľko tisíc vzácnejšej (cca. 5000,-). Žiaľ tento predajca, vedomý si pre neho nízkej dosiahnutej ceny v aukcii, začal hrať taktiku, že je odcestovaný a nevie kedy sa vráti. Toto sa opakovalo asi 2 mesiace v 3 - 4 emailoch, stále s tou istou výhovorkou. Potom som na to už aj zabudol (žiaľ aj na udelenie negatívu - nakoľko som naivne veril, že je ozaj odcestovaný). Ale o predajcovy som si urobil vlastný názor. Takže moja skúsenosť s týmto predajcom je negatívna a osobne by som od neho nič viac nekúpil - nedražil, pretože sa zachoval veľmi neseriózne a to stačí. Niekedy Vám stačí si s takýmto človekom len vymeniť zopár emailov, pozrieť na štýl vystavených aukcií, popisy, aby ste si urobili obraz s kým jednáte. Žiaľ zápalení zberatelia túžiaci po vysnívanom kúsku niekedy prehliadajú tieto prvotné varovania. Podotýkam, že sa jedná len o mojú skúsenosť, ale o serióznosti tohto predajcu mám ja jasné. Nechcem si predstaviť, ak by som kupoval bankovku v rádoch desiatok tisíc a čo všetko by sa mohlo stať ak by došlo k nejakému "zádrhelu". Takto to bola celkom bezbolestná skúsenosť.
Apropos, nedávno som zablúdil na stránky jedného člena tohto fóra a prikladám odkaz na celkom zaujímavý „Etický kódex zberateľa v notafílii". Mne osobne by stačilo, aby sa ľudia zaujímajúci o notafíliiu delili do skupín, tí ktorí sa riadia týmto kódexom a tí ktorým tento kódex nič nehovorí.
Registrovaný uživatel
To je hezké co jsi napsal, ale potvrzuješ, co je v tom kodexu. Už z popisu jeho aukcí je lež, že jsou to bankovky z jeho sbírky, když se u něj neohřejí ani týden. Co mají říkat sběratelé, kterým v aukci toužená bankovka utekla, ale mají 2.pokus na tutéž bankovku na aukru, že se prodá levněji, než na sálové aukci? Když to tak dopadne(levněji), tak jsi sám zjistil, že ji nekoupíš, protože se přeci musí prodat za vyšší cenu, jinak prodejce je "odcestovaný" a prodej nebude!!! Mě je jedno, kdo mi prodává bankovku, ať je to investor, sběratel, překupník, ale jedině rozhoduje cena, za kterou ji kupuji! Investorem jsem i já, i když sbírám bankovky, protože ukládám volné prostředky do bankovek, které časem prodám se ziskem, abych měl na nákup dalších chybějících bankovek. Ale překupník je dle mého názoru správné slovo pro tyto "sběratele", kteří se snaží v co nejkratší době prodat bankovky, s co nejvyšším ziskem!
Když to vezmu absurdum, tak investorem jsme vlastně všichni sběratelé čehokoliv, protože nikdo z nás neví, co se stane s jeho sbírkou po smrti, jestli zůstane v rodině, nebo půjde do aukce, kde ji vykoupí třeba ti "sběratelé"!!!
Registrovaný uživatel
Souhlasím s kodexem. Překupníkem nazývám tyto "obchodníky" ,protože jezdí po aukcích, skupují dražené předměty za účelem zisku. Mění řetězec: prodávající - obchodník - kupující na prodávající - obchodník - překupník (1 - 2 - několik) - kupující. Sběratel pak buď ustoupí od dosažené ceny, protože je nad jeho chápání a nebo podlehne, protože ten kousek chce, byť za něj zaplatí "nesmyslnou cenu". V obou dvou případech je na tom bytej sběratel. Pokud byste četli celou diskuzi, tak hlavním důvodem tohoto vlákna bylo poukázání na falešnost tvrzení v popisku aukce, kde dotyčný uváděl, že se jedná o prodej z jeho sbírky. Pak tedy měl tuto bankovku původně ve své sbírce, nezdála se mu vydražená cena v sálové aukci, sám si na ni přihodil, uhradil poplatek za prodávajícího i kupujícího, aby ji dráž prodal na aukru - nesmysl, že? A nebo jeho sbírka má vždy trvání od vydražení do doby, než ji stihne nafotit a vystavit na druhou aukci. Dotyčný se možná cítí jako sběratel, já mu říkám překupník.
A ještě mají jednu výhodu proti sběratelům. Sběratel si chce něco pořídit, tak jde do aukce s tím, že ty peníze, který si vydělal, dá za něco, co mu udělá radost, pořídí si kousek, dva v rámci svých finančních možností. Nebude tedy soutěžit v příhozech s překupníkem, kterej jde do té aukce třeba s větším obnosem, ale s vědomím, že peníze bude mít nejpozději za měsíc dva zpět a se ziskem. Sběratel jde utrácet, překupník vydělávat. Platí pro všechny sběratele, nejen notafiliky. 8)
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
To je hezké co jsi napsal, ale potvrzuješ, co je v tom kodexu. Už z popisu jeho aukcí je lež, že jsou to bankovky z jeho sbírky, když se u něj neohřejí ani týden. Co mají říkat sběratelé, kterým v aukci toužená bankovka utekla, ale mají 2.pokus na tutéž bankovku na aukru, že se prodá levněji, než na sálové aukci? Když to tak dopadne(levněji), tak jsi sám zjistil, že ji nekoupíš, protože se přeci musí prodat za vyšší cenu, jinak prodejce je "odcestovaný" a prodej nebude!!! Mě je jedno, kdo mi prodává bankovku, ať je to investor, sběratel, překupník, ale jedině rozhoduje cena, za kterou ji kupuji! Investorem jsem i já, i když sbírám bankovky, protože ukládám volné prostředky do bankovek, které časem prodám se ziskem, abych měl na nákup dalších chybějících bankovek. Ale překupník je dle mého názoru správné slovo pro tyto "sběratele", kteří se snaží v co nejkratší době prodat bankovky, s co nejvyšším ziskem!
Když to vezmu absurdum, tak investorem jsme vlastně všichni sběratelé čehokoliv, protože nikdo z nás neví, co se stane s jeho sbírkou po smrti, jestli zůstane v rodině, nebo půjde do aukce, kde ji vykoupí třeba ti "sběratelé"!!!


Moje slova, byls rychlejš :lol: í
Registrovaný uživatel
Mabrak napsal
Pokud byste četli celou diskuzi, tak hlavním důvodem tohoto vlákna bylo poukázání na falešnost tvrzení v popisku aukce, kde dotyčný uváděl, že se jedná o prodej z jeho sbírky.

Toto je hlavní myšlenka celé diskuze!!! Ale že se rozšířila je jen dobře! ;)
Registrovaný uživatel
no, vsak uvidime kolik udela ten LEGIONAR 500/1923, v aukci KLIM za 98000+9800=107800, takze se musi minimalne prodat za 110000,- ... a jeste provize aukru, takze spis za 120000,- aby prodejce vydelal.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
no, vsak uvidime kolik udela ten LEGIONAR 500/1923, v aukci KLIM za 98000+9800=107800, takze se musi minimalne prodat za 110000,- ... a jeste provize aukru, takze spis za 120000,- aby prodejce vydelal.

Tak snad nepřeleze těch 100litrů! ;)
Registrovaný uživatel
reakce na jirku: ... a výsledkem bude dojem, že za 100.000 je v tomto stavu levný. Takže někdo další ho vytáhne a bude ho nabízet např. za 95. Možná někomu po mailu, možná ho dá do aukce - a tam ho zase někdo koupí a kolo se bude točit dál. A z těchto prodejů bude max. 10% lidem, kteří si bankovku nechají delší dobu (= dva, pět, deset a více let). Ten zbytek si ji nechá nejvýše cca rok, aby neprodával hned v další sálové aukci, protože to by bylo moc okaté (přece jen aukční katalogy mají větší trvanlivost než je veřejná přístupnost záznamů Aukra). Caligator spěchá - po týdnu na Aukro. Takže tady je pohádka nutná.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 12. 5. 2014, 19:15. »
Registrovaný uživatel
ale ma peknou reklamu ten Caligator :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
wtf :O
http://staticpics2.allegrostatic.pl/showcase/sh_90352

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Odhalení překupníka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1