Obraciam sa na zberateľskú obec s trochu zvláštnou prosbou o pomoc...Jedna sa o posúdenie originality alebo neoriginality odznaku rýchlej divízie značeného L.VRŤO a dvojkrížom, ďalej už len vrto...Tento odznak už dlhšiu dobu víri zberateľskú hladinu a rad by som prišiel tomu na kĺb veci...odznak sa objavuje sporadicky už zhruba 15-20 rokov,na aukre,na ebay,na bazoši atd...Jedna časť zberateľov sa vyslovuje za originalitu, druha za repliku a sú aj taký ktorý nezavrhujú ani jednu možnosť...Prakticky navlas podobný odznak ale bez značenia medzi zberateľmi nazývaný dotojnícka varianta existuje a tam pochybnosť nie je...Nechcem týmto rozprúdiť debatu kde bude každý pišať svoje názory že prečo sa mu zdá odznak originálny alebo neoriginálny...také debaty už prebehli a neviedli k ničomu...Bol by som rád keby ma kontaktoval:
1-ten čo odznak sám našiel niekde na povaly alebo v zemi...
2-ten čo ma presne tento typ odznaku po príbuznom...
3-ten čo presne takýto odznak kúpil/dostal priamo od rodiny nositeľa...
4-ak je to replika-tak výrobca týchto odznakov-zrejme vyrobil určitú sériu a ta už je v obehu-zaručujem absolútnu diskrétnosť, ide mi čisto len o pravdu ohľadne tohto odznaku......
5-niekto kto pozná výrobcu týchto odznakov-zase zaručujem absolútnu diskrétnosť..
6-niekto kto má iné relevantné informácie...
Napísat može na moj mail: milosj@atlas.sk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem