Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Odznak 1938 opevnění - ŘOP

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznak 1938 opevnění - ŘOP

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Měl by někdo nějaké bližší pojednání o odznaku za výstavbu opevnění, kromě knihy KRUBL ? A dále by mne zajímala hodnota tohoto odznaku a také zda-li se vyrábějí kopie, které by se mohly zaměnit s originálem ... Foto jsme si vypůjčil ze serveru valka.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To co jsem na "valku" napsal platí. Origo odznak je vzácný a hodně drahý. Logicky když jste zaplatil za moderní odznaky tolik peněz, kolik si myslíte, že by stál origo tohoto odznaku? Musíte být opatrný, značení, váha atd to vše musí být OK.
Registrovaný uživatel
Měl jsem možnost mít v ruce dnes ten na jehlici, ale nemám žádné srovnání, je v etui, ale neumím posoudit zda-li je originál- . Pán k tomu má i miniaturu na matici, ale ta není značená Karnet Kyselý.. Vypadá to vše velmi věrohodně. Pán je starší dlouholetý sběratel od kterého jsem získal již dost věcí. Ale popravdě s tímto typem odznaku se člověk tak často nesetkává takže neumím posoudit..
Registrovaný uživatel
90% těchto odznaků jsou kopie
Moderátor
Pokus se o lepší foto z větším rozlišením a každý odznak zvlášt..
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=93&t=32

Je tam odkaz na pana Lusika, poradí Vám.


http://www.lusik.com/index.php?prehled=2&kat=15
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 18. 1. 2020, 19:33. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Pokus se o lepší foto z větším rozlišením a každý odznak zvlášt..


Foto jsem dával ilustrační. Až budu mít možnost tak foto udělám toho nabízeného odznaku.
Moderátor
Rozumím, přehled jsem to v příspěvku..
Sám jsem zvědavy, co se ti nabízí.. ;)
Registrovaný uživatel
Tak foto odznaku ŘOP .... já myslím, že to originál bude.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Porovnat to můžete s panem Lusíkem. Nedá se porovnat jen dle aversu. Já osobně bych k odznaku na jehlici byl skeptický, je to hodně peněz a tak je nutno být opatrný.
Moderátor
Tak nato si sám počkám onen posudek, od pohledu nádherný včetně etue..
Registrovaný uživatel
Tak přidávám fotografie odznaku ŘOP a můžete každý přidat svůj názor....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Odznaky na sponě, pokud jste si pročetl článek SFS jsou odznaky udělené po roce 1945 -nepotvrzeno!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Odznaky na sponě, pokud jste si pročetl článek SFS jsou odznaky udělené po roce 1945 -nepotvrzeno!


Pan lusík se mi vyjádřil již k odznaku velmi kladně..... ted prý jen dobře koupit...
Moderátor
ANO,já jsem ve sbírce měl také oba typy. Určitě si jej do sbírky kupte. Ražba vypadá moc pěkně.
Moderátor
Odznak jako,, kráva,, nádherná poctivá práce... Pošli cenu na kolik jste se dohodli, ať mám-e přehled, také jeho váhu a průměr.. .nebo soukromě na můj email.. Díky
milan.heczko@yahoo.com
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Odznak jako,, kráva,, nádherná poctivá práce... Pošli cenu na kolik jste se dohodli, ať mám-e přehled, také jeho váhu a průměr.. .nebo soukromě na můj email.. Díky
milan.heczko@yahoo.com


Ještě jsem nekoupil cena je vážně vysoká, ale přál bych si ten odznak ve sbírce....
Registrovaný uživatel
Rád bych navázal na původní diskusi. Koupil někdo v poslední době tento odznak v etui? Zajímala by mne totiž reálná cena. Ne z Aukra nebo Sbazaru, kde ty ceny jsou vesměs nesmyslné, ale skutečně reálná cena, za kterou někdo koupil. Kolega má nabídku ke koupi a samotného mne zajímá ta cena. Sám jsem ho před léty měl ve sbírce a to jsem ho vydražil na aukci za 1400 + provize :), ale to je již hodně dávno. Děkuji za případné info.
Moderátor
Samozřejmě záleží na stavu, komplet odznak s etui a miniaturou za budování československého opevnění, zlacený a stříbřený bronz,upevnění na jehlu se cena může pohybovat v rozmezí od 15000 až 20000kč..
Například..
Odznak Za budování československého opevnění, zlacený a stříbřený bronz, značeny na matce KARNET-KYSELÝ PRAHA, s miniatura odznaku, zlacený a stříbřený bronz, na matce také značeny KARNET-KYSELÝ PRAHA se prodal 2017 za 38000 bez aukční přirážky..
Samozřejmě záleží na dohodě při soukromém prodeji, či výsledcích reálné aukce množstvích zájemců..
Faktem je, že výskyt na aukcích (mimo aukro) je docela ojedinělý..
Proto i má podobná otázka ke konkrétnímu odznaku viz v předešlých příspěvcích..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 13. 6. 2020, 13:03. »
Registrovaný uživatel
Ano, máte pravdu, že mimo aukro je výskyt těchto odznaků relativně ojedinělý, nicméně se občas objeví. Šlo mi o cenu varianty na jehlu. U varianty na šroub je ta cena opravdu markantně vyšší. Omlouvám se, že jsem v dotazu zapomněl uvést variantu uchycení. Navazoval jsem právě na předchozí příspěvek, ve kterém je i foto kompletu odznaku ŘOP. Ten stav odpovídá stejnému kompletu jako je na foto.
Moderátor
Pokud je tak, za mne 15000kč je adekvátní cena, ale jak jsem psal vše je o dohodě a cena by mohla být i o něco vyšší..
Registrovaný uživatel
Děkuji za názor, nějak podobně jsem po i predikoval :)
Registrovaný uživatel
V rámci diskuze k tomuto odznaku bych se rád zeptal,
odkud pochází (údajně nepotvrzená) informace, že odznaky s jehlicí
na rubu jsou vyrobené po květnu 1945? Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
V publikaci Kounovský - Staněk: Dekorace a odznaky v období ohrožení Československa 1935-1939 (ČNS Praha 2007) autoři uvádějí, že Ředitelství tyto odznaky objednalo přes nastrčenou firmu u firmy Karnet-Kyselý.
Odznaky nebyly nijak signovány a ani nenesly žádnou státní symboliku.
Přitom firma K-K své výrobky vždy značila. Výjimku představuje snad jen protektorátní Svatováclavská orlice, kterou asi (?) firma vyrobila.
Tedy podle mne jakoby firma K-K chtěla zůstat v anonymitě. To by pak spíše ukazovalo na výrobu až v období tzv. Druhé republiky, tedy po ztrátě pohraničí a samotných pevností.
Proč by pak ale firma K-K na první várku odznaků dávala šroub s matici s nápisem firmy?
Nemohly by tedy těmi prvními odznaky být právě odznaky se zapínací jehlicí na rubu?
No ale to se už zřejmě nikdy nedovíme, pohybujeme se zde jen v oblasti „jedna paní povídala“ bez jakéhokoliv důkazu.
Moderátor
Nemohly by tedy těmi prvními odznaky být právě odznaky se zapínací jehlicí na rubu?
No ale to se už zřejmě nikdy nedovíme, pohybujeme se zde jen v oblasti „jedna paní povídala“ bez jakéhokoliv důkazu.

Jak píše Roman, klidně tyto odznaky mohly být pro civilní techniky a ten šroub byl zase vojenská záležitost. Snad hlavní je to, že oba odznaky považujeme za originální ražby

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Odznak 1938 opevnění - ŘOP

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1