Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Olejomaľba na plátne - autor?

Vykupminci.cz
Numisargo

Olejomaľba na plátne - autor?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Olejomaľba na plátne 52 x 38 cm. Zdedené po predkoch. Tí tvrdili, že obraz v roku 1958 namaľoval nejaký český maliar, ktorý vtedy nejaký čas pôsobil na Slovensku. Poradí niekto o koho ide? Ďakujem za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
[quote=j5002]
Olejomaľba na plátne 52 x 38 cm. Zdedené po predkoch. Tí tvrdili, že obraz v roku 1958 namaľoval nejaký český maliar, ktorý vtedy nejaký čas pôsobil na Slovensku. Poradí niekto o koho ide? Ďakujem za radu.


tady máte hodně podobný podpis (ale já jsem pouhý amatér)

https://www.sbazar.cz/matysumava/detail/11597715-jaroslav-pavlis-nazev-dila-z-vysociny-temperarok[/quote=j5002]
Registrovaný uživatel
Ďakujem za odpoveď. Podľa signatúry by to mohol byť Jaroslav Pavliš. Keď som to ale porovnával s jeho podpismi na iných obrazoch, tak sa trošku od seba líšili. Snáď to niekto z tunajších odborníkov potvrdí, alebo vyvráti, či tento obraz maľoval J. Pavliš. Budem povďačný za každý názor.
Registrovaný uživatel
j5002-tebe sa ten odkaz otvoril?
Asi áno,preto si sympaticky poďakoval ;).Ja tam mám psa. :roll: :mrgreen:
Pre J.Pavliša by čiste teoreticky mohla hrať "práca špachtľou",ak bola táto technika na tvojom obraze použitá.
-s-
Registrovaný uživatel
Myslím si, že to vůbec není výtvarný styl Jaroslava Pavliše,
ani podpis mu neodpovídá, najděte si pár jeho krajin a uvidíte,
f.
Registrovaný uživatel
Podle mne je to kýč na vánoční pohlednice. :x
Registrovaný uživatel
Ďakujem za názory, ktoré potvrdzujú moju domnienku, že to nie je obraz od Jaroslava Pavliša. Preto som ani v prvom príspevku neuviedol jeho meno a v druhom príspevku som vyslovil pochybnosti.
Registrovaný uživatel
Pátranie po autorovi olejomaľby zimnej krajinky bude zrejme pokračovať. V širšej rodine sa totiž objavila olejomaľba letnej krajinky s úplne rovnakým podpisom. Jej terajší vlastníci ju tiež zdedili. Od svojich predkov majú informáciu, že to okolo roku 1958 maľoval český maliar. A od nich je „zaujímavá“ informácia, že ho maľoval v nápravnovýchovnom ústave, kde si ako väzeň odpykával trest odňatia slobody za nejaký menší delikt. Tvrdia tiež, že autor svoj podpis pozmenil a že ich predkovia kúpili obraz od suseda, ktorý bol "bachárom".
Všetko to do seba zapadá, lebo práve v tom období žili aj naši predkovia v meste, kde bol a je nápravnovýchovný ústav. A tam ako „bachár“ pracoval aj jeden z ich susedov.
Registrovaný uživatel
Je to krásný příběh, mnohem hezčí než ten obraz.
Registrovaný uživatel
Možná bych měl nějaké info. Potřebuji informace, např. ve kterém městě byla zmíněna věznice. Možná jde o mého pradědečka.
libor371@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Olejomaľba na plátne - autor?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1