Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » OLOMOUC z dob RU

Vykupminci.cz
Numisargo

OLOMOUC z dob RU

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sběratelé pohlednic Olomouce jsou tyto dvě pohlednice sběratelsky zajímavé ? Pokud ano, tak prosím o odhad, pak bych zde dal pevnou cenu na odkup. Známý, kdysi říkal, že jsou vzácné , ale to je cca 10 let. V tuto dobu dlí v nebíčku a já se ho už nemohu zeptat čím je způsobena ta vzácnost, takže se ptám Vás jestli tedy jde o vzácnost, díky :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 15. 2. 2015, 9:42. »
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za vyčerpávající odpovědi :mrgreen: :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
:) Hodnocení ceny pohlednic je velmi subjektivní. Pohlednice mohl tisknout každý kdo na to měl peníze. Vyšší ceny jsou zpravidla u pohlednic kdy jde většinou o nějaké nebvyklé motivy, neexistující místa, vesnice a pod. a ovlivňuje ji mnoho dalších faktorů. Pohlednice z velkých či větších měst (celkové pohledy na město) obecně vzácné nejsou. Hodnota dle mého názoru byla u daného člověka spíš pocitová, než finanční. Neshledávám na nich nic vzácného či neobvyklého. Cena tržní podle mě může být cca. 60,- až 150,- Kč za kus.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
:) Hodnocení ceny pohlednic je velmi subjektivní. Pohlednice mohl tisknout každý kdo na to měl peníze. Vyšší ceny jsou zpravidla u pohlednic kdy jde většinou o nějaké nebvyklé motivy, neexistující místa, vesnice a pod. a ovlivňuje ji mnoho dalších faktorů. Pohlednice z velkých či větších měst (celkové pohledy na město) obecně vzácné nejsou. Hodnota dle mého názoru byla u daného člověka spíš pocitová, než finanční. Neshledávám na nich nic vzácného či neobvyklého. Cena tržní podle mě může být cca. 60,- až 150,- Kč za kus.
Moc děkuji, že jste se alespoň Vy ozval. Co si matně pamatuji, tak a teď nevím, která z těch dvou je raritní tím, že jich je málo a tuším ještě razítkem na známce. nebo snad tím vojenským razítkem. Už se ho nemohu zeptat, jak jsem již říkal, tak teď si probírá sbírky s andělíčky tam nahoře. Ale děkuji za odpověď :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 18. 2. 2015, 19:04. »
Registrovaný uživatel
běžná razítka...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ještě dodám, že by možná mohlo jít o tu barevnou pohlednici s tím razítkem K.U.K . Připadá mi to , jako OBYČEJNÝ pohled na Olomouc , ale možná ta budova (bílá) jsou kasárna a já nevím možná spekuluji, ale třeba jich bylo vydáno jen pár a pak se to stáhlo z oběhu z důvodu utajení těch kasáren. Fakt spekuluji, ale ten kamarád ji na mne tenkrát dost loudil a říkal, že jich je málo a nemá ji .... Chtěl jsem ji s ním tenkrát vyměnit za věc mého zájmu, ale nic z mého oboru tenkrát na výměnu neměl .... já to po letech vyštrachal, tak proto se zde ptám.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 18. 2. 2015, 19:33. »
Registrovaný uživatel
Teď jsem si ji znovu prohlížel a možná jde o HRADISKO v Olomouci ....
Registrovaný uživatel
Já jsem ochotný utratit nadstandardní částky za něco, co se mi extrémně líbí, má to unikátní grafiku, nebo pro mě nějaký osobní význam. Do té doby všechno ostatní vnímám jako standardní zboží na trhu, kterého jsou mraky. Pokud nenajdeš někoho pro koho to bude mít speciální význam (třeba jako ten známý), platí ta cena co jsem tam uvedl, protože nic vzácného samo o sobě na nich opravdu není :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Asi o nic vzácného nejde a mělo to cenu jen pro kamaráda, který ji neměl, takže děkuji všem, co jste mi odpověděli. Ještě skromný dotaz je tady sběratel zaměřený na pohledy staré Prahy asi z dob Rakouska - Uherska dle známek ? Mám jich 55 kusů. Pokud by jste měl někdo zájem, tak sem dejte mail a poslal bych foto, cenu nedokážu určit, takže ji zde dát nemohu, abych dostál pravidlům, tak se omlouvám.
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Já jsem ochotný utratit nadstandardní částky za něco, co se mi extrémně líbí, má to unikátní grafiku, nebo pro mě nějaký osobní význam. Do té doby všechno ostatní vnímám jako standardní zboží na trhu, kterého jsou mraky. Pokud nenajdeš někoho pro koho to bude mít speciální význam (třeba jako ten známý), platí ta cena co jsem tam uvedl, protože nic vzácného samo o sobě na nich opravdu není :)
Robie díky moc za čas a rady :D
Registrovaný uživatel
Robie možná jsem na to přišel, když se podíváš na obě pohlednice, tak jde o záběr stejného místa, ale asi každá bude z jiné doby ......
Registrovaný uživatel
To není nic neobvyklého :) Známé pohledy na pěkná místa se vždy fotily ze stejných panoramat. Ano, to že je to stejné místo těmto dvou pohlednicím dohromady přidává na zajímavosti, ale to je tak vše.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pred a po postaveni kasarni. Uz len doplnit sucasny stav :-)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
To není nic neobvyklého :) Známé pohledy na pěkná místa se vždy fotily ze stejných panoramat. Ano, to že je to stejné místo těmto dvou pohlednicím dohromady přidává na zajímavosti, ale to je tak vše.
Jasně asi mu tenkrát šlo jen o to , že jednu z nich nemá, Takže velké Ď , jinak ta stará Praha , co jsem psal ta asi taky nebude zajímavá, že ? Pohledů z Prahy z dob RU jsou mraky předpokládám.
Registrovaný uživatel
Pohledů je strašná spousta. Jenom na aukru je přes 137.000 aktuálně vystavených aukcí. Z toho si odvodíš, že asi ne :) Musel bys mít nějaký pohled, který zobrazuje něco skutečně unikátního a specifického, kterého se dochovalo minimální množství a zároveň aby byl dostatečně starý a pěkný a v perfektním stavu, aby stálo za to bavit se o nějaké ceně.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Pohledů je strašná spousta. Jenom na aukru je přes 137.000 aktuálně vystavených aukcí. Z toho si odvodíš, že asi ne :) Musel bys mít nějaký pohled, který zobrazuje něco skutečně unikátního a specifického, kterého se dochovalo minimální množství a zároveň aby byl dostatečně starý a pěkný a v perfektním stavu, aby stálo za to bavit se o nějaké ceně.
Jo, jo .... Tak ještě jednou velké Ď Tobě a všem, co se mi věnovall :D
Registrovaný uživatel
Nejlépe by to mohl posoudit sběratel z Olomouce.Nikdo tu?Cenu snižuje poněkud i to ,že se jedná o pohled z dálky.A ten jeden není moc hezky popsaný.I když,pokud bych ho neměl ve sbírce,tak bych ho vzal,ani bych nemrkl.Na druhou stranu,ta budova může být skutečně zajímavá.A i kasárna mají své sběratele.Jinak Robbie to napsal naprosto přesně.Pouze bych dodal,že i velká a větší města mají pohledy,které jsou vzácnější a dražší.Většinou se jedná o detailní záběry ne moc často focených ulic,,živáky",tedy pohlednice s lidmi,auty,kočáry apod.Také některých budov-většinou těch ,co už nestojí,nebo vypadají jinak.Samostatné specifikum jsou pak zaniklé osady.Též pak pohledy akční-stavby ,požáry,nástup Wehrmachtu,příchod US Army,no prostě pohledy pro Novu!
A cena pohlednic se skutečně řídí TC,nebo jak říkají sousedé,což se mně zdá výstižnější-Liebhaberpreis.Mincáci znají jistě též tento termín,ale u mincí jsou katalogy!Pohledy se určují velmi špatně.Nemohu určovat pohled Olomouce,když o něm nic nevím.Jak často se vyskytuje,kolik lidí ho chce(kolik sběratelů sbírá Olomouc).Je to hádání z koule.Proto se vždy musím pousmát dotazu na cenu pohlednice.I když některé ceny jsou již předběžně určené jako třeba pohledy tzv.budoucnosti,motýli,pošťáci,koláže,litografie,Vorläufer apod.Ale v současné době jsou i tyto ,,pevné"ceny v poklesu,což není jen můj dojem,ale mám to potvrzeno od mnoha sběratelů.Akorát se mně zdá,že pohledů,které já chci ,se pokles nějak netýká!Ale pravda,,běhavky"mám a pokud něco chci,je to již méně vídaná věc,a proto i dražší a krom toho nerad platím špičkové ceny,obzvláště ty,které mně určil někdo jiný a kde já to vidím jinak.Ale pokud se na ceně shodneme a moc to chci,respektuji i tu cenu nemanželskou.Ta je totiž vždy vyšší,než se nahlásí manželce!Někdy pro klid v domácnosti a nejen prý při zahýbání(nemyslím autem),je nutno zatloukat a zatloukat!
Registrovaný uživatel
A co Praha o tu má někdo zájem ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Třeba , když si rozkliknete čtvrtou fotografii od spodu, tak tam je Vyšehrad. Jsou naprosto stejné s tím rozdílem, že na jedné je nápis na líci a na druhé to není. Jsou na foto nad sebou pokud se na to chcete podívat.
Registrovaný uživatel
vzhledem k tomu, že je většina jen malovaných, tak sběratelsky málo zajímavé...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Třeba , když si rozkliknete čtvrtou fotografii od spodu, tak tam je Vyšehrad. Jsou naprosto stejné s tím rozdílem, že na jedné je nápis na líci a na druhé to není. Jsou na foto nad sebou pokud se na to chcete podívat.


Opět normální jev. Nápisy psané česky, nápisy psané německy, nebo zcela bez nápisu, takových je opět hromada u totožných pohledů. Kopírovaly se nejen obrázky, ale dokonce i celké prvky a koláže.

Kdyby to byla bankovka a například tam chybělo sériové číslo, tak by to byla bomba. Když je to pohlednice a chybí tam nápis, no tak tam chybí no :) Je to tím, že nejde o žádné oficiální tisky. Opět - pohlednice mohl tisknout každý, kdo na to měl peníze v jakémkoliv množství.

Já mám třeba fotografickou pohlednici ze své vesnice, která vyobrazuje dřevěný most který dnes již neexistuje, k památce k otevření sokolovny z r. 1923, koupil jsem ji za 180,- Kč. Ale viděl jsem ji i za 500,-. Nicméně někdo, komu to nic neříká by za to nedal ani 20,- Kč. To je prostě ta subjektivita oceňování pohlednic. Není to jako mince a bankovky, že by to mělo nějakou pevnou tržní cenu.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Kto chce mat zbierku kompletnu, musi v nej mat rovnaky pohled aj s napisom , bez napisu, s inym napisom atd... A o kombinacach zadnej strany ani nehovorim :-D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jasné... se známkou, bez známky, popsanou, nepopsanou, líbesbríf, nebo s nadávkama, či sprostýma slovama :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Alebo rozny vydavatelia, roky alebo ine mutacie, podla ktorych sa da urobit chronologia vydania pohladnice s rovnakym nametom. Nieje nic nezvycajne ked sa ten isty namet tlacil aj 20 rokov a mal aj 6 roznych vydavatelov :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano to je právě ten případ toho Vyšehradu. No já se trošku usmívám pod fousy, protože nejsem zas až tak neználek všeho sběratelského a to všech oborů napříč za ty roky (hodiny, obrazy, militarie atd.atd,). Sice pánové nesbírají ani Olomouc ani Prahu, ale bez ceny ty pohlednice určitě nejsou pro toho , kdo je z tohoto města a nějakou z nich nemá. Pokud by se tady zeptal někdo, kdo o tom nemá vůbec páru na ty samé pohlednice a přečetl si tady některé odpovědi, tak by šel k první popelnici a hodil by je tam, dle posouzení některých zde a nebudu jmenovat, to nemá cenu. Nebo by majitel pohlednic někomu zaplatil, aby si je od něj vzal zadarmo a on se jich zbavil :D. Pánové jen ta pohlednice, kterou jsem tam dal , jakoby mimoděk a to je to výstaviště Praha se prodala dle skončených aukcí za 360 Kč sice jiná varianta, ale šla za tolik.Takže pokud tady je olomoučák, nebo pražák a má o pohlednice zájem , tak se ozvěte....Nechci miliony, to opravdu ne, ale 10 Kč za kus ano a jen vše naráz , tedy 550 Kč ....mimo olomouce , tam se domluvíme.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » OLOMOUC z dob RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1