Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Olověný projektil

Vykupminci.cz
Numisargo

Olověný projektil

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, prosim pomohl by mi někdo s časovým zařazením uvedeného projektilu a určením typu zbraně, pro které mohl byt užíván? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Píšťala z husitských válek.
Ale třeba úplně něco jiného. ;)
Moderátor
endy80

musel by jste napsat podrobněji. Rozepsat Lidově to na kulku či střelu nevypadá, lidově na patronu také ne. zatím to beru jako legrácku.
_______________
Registrovaný uživatel
To je hodně velký brok.
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako střela z náboje,který se nabíjel do brokovnice a umožňoval lovit zvěř na kterou nebyly určeny broky, ale kule. U nás byly tyto náboje hodně oblíbené v 1. polovině 20. století. Myslivec - lovec měl pouze brokovnici, ale občas chtěl třeba ulovit srnčí a tak si koupil speciální náboj umožňující z brokovnice střelbu tímto typem střely. Říkávalo se tomu brenek, podle typu náboje brenneke.
Váš náboj zřejmě nebyl vystřelen, ale ztracen, papír časem zmizel a zůstala pouze olověná střela. Výrobců těchto nábojů u nás bylo několik, a někteří lovci si tyto střely odlévali i sami.
Adalbert
Moderátor
Tak to jsem také nevěděl, děkuji. Trochu se divím, že to broková hlaveň vydržela.
Střílel jsem hodně do terče, ale na zvířátko bych nevystřelil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Enem na lidi...
Moderátor
Na lidi nevím, byl jsem u spojařů a potom jsem rád kreslil mapy. Dal jste otázku a tak já také. Vy by jste se jen díval jak se střílí Vaše rodina? Pokud by se na mně řítil černoch s mačetou tak s velkou rozkoší bych mu vystřelil mozek, ale pro jistotu první rána do břicha, již nejsem takový střelec. Vy co si myslíte, že by se ten arab či černoch metr od Vás zastavil a řekl jen dobrý den pane, tak nestřílejte.
_______________
Registrovaný uživatel
Preco hned arab a cernoch? Mavate o nich aj sny? Ublizili vam nejako? Poznate vobec nejakeho? Nemusite mi pisat odpovede, staci, ze by ste im vystrelili mozok s velkou rozkosou. Treba sa dat liecit.
Moderátor
Musíte si to pořádně pročíst, píši:
..... Pokud by se na mně řítil černoch s mačetou tak s velkou rozkoší bych mu vystřelil mozek. Vy snad ne? V tom případě jste sebevrah.
_______________
Moderátor
Altmann napsal
Musíte si to pořádně pročíst, píši:
..... Pokud by se na mně řítil černoch s mačetou tak s velkou rozkoší bych mu vystřelil mozek. Vy snad ne? V tom případě jste sebevrah.

To by se nestihlo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Olověný projektil

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1