Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Opal - Kremnica

Vykupminci.cz
Numisargo

Opal - Kremnica

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojte borci,
neviete mi poradit, kde sa da najst opal v blizkosti Kremnice? Nieco som o tom cital, ale ked chce najst clovek nieco brusitelne, ako tu, tak to nie je sranda: https://sites.google.com/site/slovakiaminerals/opaly-kremnickych-vrchov

Nemate niekto skusenosti, kde kutat, ako kutat, ci radsej v potoku ryzovat...

Dik vopred.
Registrovaný uživatel
nuž opal žltý a drevný sa nachádza hned nad Jastrabou ,pod tou železničnou zákrutou,vytvára tvar U smer Ihráč a dole k Ihráčskemu potoku a v podstate aj v ihráčskom potoku.občas stačí rozhrnať krtince a ked nájdeš kúsok,môžeš začať kopať. malé kúsky som našiel aj na tej lesnej ceste pod traťou. vystupuje tam na povrch vrstva čierneho SiO2 ,vyzerá to ako skamenelé drevo a v tom sa nachádzajú aj priesvitné vrstvy,ale chce to kladivo,sekáče,krompáč pajser,ináč ked je sucho dá sa tam výsť od Jastrabej autom. ja som to zvládol s Cmax a ten má nízky podvozok,ale bral som to viac po lúke,lebo kolaje boli velmi hlboké. ináč prešiel som aj tie zalesnené rokliny,ale tam prdlajz. v jednej je aj kopané v stene,ale našiel som len malinky úlomok. škoda že sa tie lúky už neorú. chalani mi hovorili že našli pekné kusy aj dole ako je odbočka z Jastrabej na Ihráč. je tam taký starý barák a polná cesta,tak po nej treba ísť,našli na okraji cesty
Registrovaný uživatel
Prajem pekný deň.Kto má skúsenosti z oblasti Hodruša Hámre.Raz do roka sa tam pár dní túlam , tak by som rád niaky pekný kamienok našiel.
Registrovaný uživatel
@Caco, myslis tu kde je to modre oznacenie Jastraba?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) minusko v 9. 1. 2018, 17:26. »
Registrovaný uživatel
starky3 napsal
Prajem pekný deň.Kto má skúsenosti z oblasti Hodruša Hámre.Raz do roka sa tam pár dní túlam , tak by som rád niaky pekný kamienok našiel.


Pokiaľ máte viac dní volna skúste sa opýtať na bani v Hodruši čo dovolia , alebo isť na staré haldy ku Štiavnici .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
minusko napsal
@Caco, myslis tu kde je to modre oznacenie Jastraba?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


https://sk.mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=18.9419932&y=48.6417217&z=15&base=ophoto&ut=tu%20som%20parkoval&ut=tu%20niekde%20som%20na%20ceste%20kopcoval&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9rt2lxQk3YgcggpKgangQ5VGQGVgMIQ0F3f1gD7PGCOflnfhKh-93.Q2nIC&ud=48%C2%B038%2726.982%22N%2C%2018%C2%B056%277.538%22E&ud=48%C2%B038%2734.894%22N%2C%2018%C2%B056%2718.546%22E&ud=48%C2%B038%2738.084%22N%2C%2018%C2%B056%2728.974%22E&ud=48%C2%B038%2738.722%22N%2C%2018%C2%B056%2732.103%22E&ud=48%C2%B038%2738.594%22N%2C%2018%C2%B056%2735.386%22E&ud=48%C2%B038%2737.293%22N%2C%2018%C2%B056%2736.622%22E&ud=48%C2%B038%2735.557%22N%2C%2018%C2%B056%2726.927%22E&ud=48%C2%B038%2733.592%22N%2C%2018%C2%B056%2727.893%22E&ud=48%C2%B038%2730.070%22N%2C%2018%C2%B056%2722.563%22E&ud=48%C2%B038%2710.188%22N%2C%2018%C2%B056%2752.187%22E&ud=48%C2%B038%279.423%22N%2C%2018%C2%B056%2749.020%22E
Registrovaný uživatel
caco dakujem, cenne info
Registrovaný uživatel
Práve dal aj správny kľúč ku dverám , kopať budete musieť sám. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mne sa podarilo nájsť fakt krásne kusy drevného opálu na mieste, kde je krížik. Je to lesný remízek hneď za domami, drevný opál bol krásne vyfarbený (tmavo-svetlé pásiky) a jeden kus mal aj dobrú veľkosť, nad 25 cm.
V mieste okolo Ihráčskeho potoka, kde je krúžok som nachádzala kúsky drevného opálu, resp. skamenelého dreva bez zopalizovania. Ale kvalitou sa nevyrovnali tomu opálu na mieste krížika.
Čo sa týka tej suroviny "ohnivého" oranžového opálu, našla sa len na jednom mieste a myslím, že sa aj všetka vykopala. boli to len uzučké plátky v pár vrstvách. Myslím ten opál, čo si pridal link Opály kremnických vrchov. Podarilo sa mi nejaké kúsky kúpiť aj s ukážkou suroviny, je to kvalitka a ani po rokoch surovina nepraská. Škoda, že toho bolo tak málo.
Ešte jedno miesto poznám, ako sa ide smerom z Jastrabej do Bartošovej Lehôtky, je tam po pravej strane malá vodárnička a mostík cez potok. Tam sa dajú zbierať žlté opály (ale po vybrúsení nič moc) a aj celé kusy tmavých opálov.
Foto dodám, keď prídem domov:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahojte este raz. Dakujem za mapky, urcite sa vyberiem "pokutat", az zide sneh a bude sa dat kopat/ ryzovat. Som na jednom inom fore, ktore je zamerane na auta znacky Lancia, je tam jedno nove vlakno, ktore sa vola Predstavenie novych clenov. Tu som take nenasiel, tak to skusim tu a mam aj niekolko otazok.
Takze, som Milan, mam lahko cez 30 rokov a zaujimaju ma brusitelne kamienky. Celkom sa na to pozeram cez investiciu (aj ked NEMENEJ dolezite je aj to, ze sa mi pacia a fascinuju ma). Zbieram australske opaly, mam jedneho znameho zo Zapadnych Ciech, myslim ze predava kvalitne veci, ktore mozu byt chapane ako investicia. Obcas navstivim nejaku burzu (naposledy v Brne), ak sa mi podari nieco objavit, kupim a ked sa podari predat, predam. Naposledy naozaj krasny cierny opal s plnou brilanciou, vyse 3 karaty. Predany za 5 nasobok kupnej ceny (na fotke ten v strede). Bohuzial, nemam velke vedomosti o mineraloch, dal som sa na drahu ekonoma, ale nejaky konicek treba mat.
Tolko o mne. Otazky:
Zaobera sa tu niekto australskymi opalmi?
Obcas citam, ze Rubelity z Ruska su investicny artikel. Je to naozaj pravda?
Viete odporucit dobru burzu mineralov v SR alebo CR, kde sa da kupit z investicneho pohladu nieco zaujimave? Par burz, ktore som navstivil boli skor hobby typu, to znamena par tromlovanych kamenov a kristalov.

Pekny den prajem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Milan alias Minusko vítam Ťa na fóre minerály.
Naše fórum existuje nepretržite od roku 2005 čo je celkom slušná doba má široké zameranie , prvý ,druhý možno aj v treťom roku vzniku sme hodnotili koľko tém a príspevkov vzniklo za tú dobu ,ale nikdy nebolo potrebné sa predstaviť hoci tu veľa členov sa pozná osobne občas sa aj navštevujú ... nakoniec je to aj dlhá doba fungovania vebu.

Pokiaľ má niekto záujem napísať o sebe viac , v profile môže zverejniť vek, záľuby , mesto žitia , umožniť poslať správu atď. Ty nemáš aktivované tieto možnosti ako som pozrel. Verím postupne si osvojíš možnosti fóra .

Ohľadne mineralogických búrz , zaujímavá burza je Tišnov , v lete Francúzko vlani sme tam robili zájazd nakoľko sa tam zíde celý svet , Mníchov, to sú burzy kde sa najviac dá kúpiť austrálsky opál a podobné veci , nehovorím , že ešte neexistujú iné... ;)

Pokiaľ môžem poradiť nakupovať ako investíciu surovinu , začneme : rubín , zafír, padparadča, alexandrit, turmalín paraiba ,rubelit , smaragd, diamantoid , farbomenitelné granáty, tsavorit , čierne a biele opály , jadeit.

Celkom dostatočný sortiment na úvod .
Pokiaľ to chceš mať ako skutočnú investíciu kameň po vybrúsení by mal mať minimálne 4 ct. a viac.

Domnievam sa dostatočne na úvod napísané ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
rubelit a je jedno s kade moc investičný nie je, ešte tak paraiba a indicolit a zelené turmalíny. samozrejme červené a ružové rubelity sú žiadané,ale kvôli množstvu inklúzií nepatria do investičných kamenov.
Registrovaný uživatel
Grofik dakujem, vidis, ten Tišnov by som ani netipoval, dobre vediet.
S tymi 4 karatmi, to sa mi zda celkom dost. Napriklad pri opale su 4 karaty bruseneho kamena velmi tazko predajne, ideal je okolo 1 karatu, samozrejme, ze zavisi od druhu, napriklad 4 karatovy diamant... :)
Apropo Rubelit, myslis ze je jedno ci Rusko alebo Brazilia? Cital som napriklad knizku od Marcela Vaneka, chvali ruske rubelity. Ruske rubelity su dostupne (a teraz neviem, ci neporusim pravidla fora) na stranke topminerals.cz Mate skusenosti s obchodom? Niektore polozky mi pridu hodne drahe, jasne, s ebayom sa neda porovnavat, ale aj tak, napriklad niektore topazy alebo zahnedy...

Nie je tu teda nikto, kto sa specializuje na australsky opal?
A este mi neda nespytat sa, v Cechach vychadza casopis Mineral. Vyzera zaujimavo zo zverejneneho obsahu. Bohuzial, nedistribuuje sa na Slovensko. Stoji naozaj za to?

A aby bol prispevok pekny, prikladam jeden opal, ktory sa mi podarilo ziskat, je zrovna v tej knizke od pana Vaneka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
UKF vydáva Gemologický spravodaj štyri krát do roka , ako je to teraz vôbec netuším. :roll: nejako tri roky sa nezaujímam ...

Ty si chcel vedieť niečo o hodnotných investičných kameňoch . :D pokiaľ zvažuješ predaj po SK to je niečo iné... apropo diamant nie je najdrahší kameň - myslím bezfarebný diamant. farebné diamanty je niečo iné.

Kvalitné rubelity sú aj v Namíbii , Barme , občas je to o šťastí prípadne mať slušný kontakt.
Osobne pokiaľ môžem doporučiť zameraj sa na takú surovinu kde máš dobrý kontakt a veríš , inak stratíš hodne ...
Nakoniec celkove je cca 260 druhov drahokamov + hodne variant , vôbec som nespomenul ešte niekoľko super drahých , ale to chce vlastnú výpravu a mať šťastie nálezu... prípadne hodne zaujímavé konto v Banke. ;)
Držím palce.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 22. 1. 2018, 19:28. »
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=aQBGfSgAsME

https://www.youtube.com/watch?v=lu5O3L6aHqI&sns=em
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=F5aPOf8mRsI
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No, niektore tie mineraly tam museli doviest na tatrovke zrejme...

Fajn chlapi, dakujem za reakcie, nakoniec som usudil, ze bude dobre sa drzat opalov, tym aspon trochu rozumiem. Na druhej strane, ked pridem na burzu, je to take smutne, ze tam vacsinou nikto australske nema. Preto si chcem rozsirit zaber, z toho co ste pisali, a z toho, ake su moje moznosti, nechcem viac vediet o alexandrite ani nic podobne, zaujali ma ale elbaity, ktore spominate, a to konkretne turmaliny, najma verdelit. Ono je to vlastne zlozite, ze je to elbait, turmalin, verdelit, ale hadam sa nemylim.
Kolko stoji gram kamena, ktory je vhodny na brusenie a velkostou a cistotou sa s nim da stretnut na burze?
Na tomto kameni sa mi paci to, ze je dost dobre rozoznatelny vzhladom na svoju strukturu pozdlznych ryh a ukoncenia, preto ma zaujima. A cena melonoveho turmalinu je asi vyssia ci?

A este ma zaujal aj tsavorit, tam mam rovnaku otazku.

A co sa tyka verdelitu a tsavoritu, robia sa aj pri tychto kamenoch upravy teplom?

No a uz posledna otazka, ten predajca topminerals cele zle ci ako?
Registrovaný uživatel
Tepelná úprava neznižuje cenu kameňa , nebezpečná je chemická úprava pre kupujúceho surovinu .

Na poslednú otázku neviem odpovedať , nespolupracoval som , možno niekto iný...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Myslim ze som sa docital ze aj tepelna uprava zavazi, ale nechcem sa sporit. A k tej prijatelnej cene verdelitu a tsavoritu nevies dat info? Aspon ramcovo, pripadne od-do.
Registrovaný uživatel
verdelit ma nejako nezaujíma , tsavorit je top kameň ,
pýtaš na cenu suroviny ,alebo cenu opracovaného kameňa ?
Ja cenu rozlišujem ešte medzi súkromnými osobami , firma & firma atd...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zaujima ma cena suroviny. A k tomu rozliseniu ceny: ide o nakup na burze. Kupijuci-sukromna osoba, predavajuci- to je otazne...
Registrovaný uživatel
Myslíš burzu pre obchodníkov na drahé kamene ?

Univerzálna cena neexistuje , podľa momentálnej kvality , existujú priemerné ceny dosiahnuté na jednotlivých aukciách dosiahnuté za karát ktoré sa zverejnia v týždenom, mesačnom hodnotení.

Pardon klamem , existuje cena suroviny ,ale nie na všetky druhy drahokamov .

Na podobné akcie už chodia ľudia ktorý to ovládajú .

Osobne pokiaľ môžem doporučiť ,nájdi si svojho 100% dodávateľa na komoditu kde si myslíš , že uspeješ odberateľsky .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Trochu reálne budem oponovať pri našej diskusii ohľadne tepelnej úpravy,
nepočúvaj našich "odborníkov "
Cenu podľa č. cert. si môžeš dohľadať za karát. ;)

Date: January 24, 2018 IDENTIFICATION REPORT
Report No: 10004450
Product Name: Paraiba Tourmaline
Number of gems examined: 1
Weight (cts): 1.15
Dimensions L x W x D (mm): 6.35 x 5.99 x 4.34
Shape: Cushion
Color: Neon Blue/Green
Clarity : SI
Treatment(s): Heat
Origin: Paraiba, Brazil
Hardness: 7.5

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tie ceny su brutalne, otazne je, ci je to predajne :)
http://www.paraibainternational.com/products.php?category=3

Grofik a da sa najst nejaka slusna surovina na beznych burzach, napriklad v Brne alebo v Prahe? Napriklad verdelit, paraiba, tsavorit?

Ak ano, v akych cenach za karat?
Registrovaný uživatel
Suroviny čo sa pýtaš v kvalitnej forme ti prinesú na zakázku ,
znovu ;ťažká otázka ohľadne karátovej ceny...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Minerály » Opal - Kremnica

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1