Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » opasková zápona?

Vykupminci.cz
Numisargo

opasková zápona?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosil bych o názor, je toto středověká opasková zápona? Šla by zadatovat blíž?Děkuji. Velikost cca 3 cm
děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, klasicka stredoveka opaskova zapona, respektive jeji prostredni cast. S tim datovanim si nejsem jisty, to mi nebyli schopni presne rici ani archeologove, par jsem jich uz odevzdaval. Asi nejake 14-15 stoleti. Nekde mam hezky dokument o opaskovych sponach, jenze je tusim anglicky, takze trochu neco jineho nez u nas. Jen nevim kde. Da se stahnout na inetu.
Registrovaný uživatel
Tovy dík, já to odevzdám, co doma s tím. Jen jsem to chtěl potvrdit abych ze sebe neudělal vola že tam nesu nějakej nesmysl.
Registrovaný uživatel
Ona je velka sance, ze to od tebe nebudou chtit. Kdyz mluvivam s hledaci, tak ti odevzdavaji archeologum jen opravdove archeo. Ode me ale berou vsechno mozne vcetne tehletech veci ale i novejsich zapon, kresadla, knofliky (alespon starsi), proste fakt vse mozne.
Registrovaný uživatel
Ta knizka se jmenuje asi Buckles 1250-1800 od Ross Whitehead. Tyhlety tam ale nejsou, jen jine s podobnym zdobenim, ktere datuje 1300-1500.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
...Ode me ale berou vsechno mozne vcetne tehletech veci ale i novejsich zapon, kresadla, knofliky (alespon starsi), proste fakt vse mozne.


neříkej mi, že si od Tebe berou archeologové šutráky (křesadla), tomu nevěřím :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Nechytej me za slova! :) myslel jsem kresadlo jako celek, samozrejme si berou ocilky vcetne tech zvirecich, co sbiras.
Registrovaný uživatel
:D křesadlo jako celek je jen kus šutru :D pravděpodobně jsi měl na mysli křesací výbavu? ;) tu ale sotva najdeš pohromadě, takže jsme zpátky pouze u ocílky na rozdělávání ohně nebo jejího držadla :D
Registrovaný uživatel
Opakuji, ze jsem myslel kresadlo jako celek obrazne, coz znamena v praxi pouze ocilky ci jejich drzadel. Priste napisu nacini k zapaleni ohne. Ale vzhledem k obsahu me odpovedi je to irelevantni.
Registrovaný uživatel
nečerti se, dal jsem do svého příspěvku dostatečné množství smajlíků, aby bylo vidět, že je to myšleno s nadsázkou. nicméně již několik let se snažím o to, aby se používala v této oblasti správná terminologie, čili šutr je křesadlo a plátek oceli je ocílka. proto má reakce ...
Registrovaný uživatel
Tovy jooo tuhle knížku mám vytištěnou, určuju podle toho botovky...jsem tak blbej že mě nenapadlo se do ní podívat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » opasková zápona?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1