Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Opravdu z půdy.

Vykupminci.cz
Numisargo

Opravdu z půdy.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Při menším úklidu táta našel na půdě ruličku a v ní toto pláténko v e špatném stavu
Jako pravidelný divák televize Prima je přesvědčen že je to ten jeho poklad.
Nafoceno v nálezovém stavu pouze bylo asi dva týdny mezi dvěma deskami aby se srovnalo. Rozměr cca 40 x 50 cm.Řekne mi někdo jestli JE TO TEN POKLAD??
DĚKUJI.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu že plátno nebylo z blintrámu sejmuto ale vyříznuto, jedná se nejspíš o krádež z kostela :roll:
Registrovaný uživatel
To s tou krádeží z kostela je pouhá teorie pana moderátora. Mohlo to být úplně jinak, třeba to někdo schoval před nacisty za války. Každopádně Vás původ té nádhery teď už nemusí zajímat. Církvi bych to nevracel, myslím že si teď při "restitucích" nakradla dost. :roll:
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
To s tou krádeží z kostela je pouhá teorie pana moderátora. ,

Ano, proto jsem napsal "nespíš" ;)
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
Každopádně Vás původ té nádhery teď už nemusí zajímat. ,

A to se velice mýlíš. Pokud byl obraz ukraden /netvrdím že byl/ a je na nějakém seznamu ukradených cenných předmětů, bude mu s největší pravděpodobností zabaven.
Registrovaný uživatel
Děkuji za diskuzi ale něco konkrétnějšího by jste tam neměli?
Přibližně stáří. možný autor popř. cenu.
Registrovaný uživatel
Tady je každá rada drahá .Celkem hezká malba , která se tváří barevně i jinak jako barokní věc , ale v místech s vypadanou barvou není vidět podkladová barva , výraz madony se mi také zdá spíše mladší ,může to být věc ze XVII. – XVIII. století , nebo věc ze XVII. – XVIII. století opravovaná a mírně přemalovaná v XIX. Století… a nebo věc ze století XIX.V NG by vám určitě fundovaně poradili .Obrázek se asi nedohledá , takovýchto věcí zmizelo z kostelů a kaplí spoustu a ne všechny krádeží a jestli byl na půdě desetiletí , tak ani záznamy neexistují a důležité je to , že jestli ho někdo odněkud vzal , tak vy určitě ne :-) .Být vámi obrátil bych se na Národní Galerii.Tady se to vyřešit nedá :- )
Registrovaný uživatel
Možná zbytečná poznámka ale pro jistotu:
V žádném případě se to nepokoušejte podomácku opravit, vyžehlit nebo na něco nalepit ;)
Případně dejte vědět jak jste v NG dopadl.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi. NG bych si nedovolil obtěžovat Máte nějaký odkaz kam poslat?
Registrovaný uživatel
pamen52 napsal
Děkuji za odpovědi. NG bych si nedovolil obtěžovat Máte nějaký odkaz kam poslat?

A proč ne? Od toho tu jsou.
Registrovaný uživatel
Řekla bych průměrná Madonka. Majlant v tom určitě nebude, ale na vyhození to taky není. Do NG s tím chodit nemusíte, ale nějaký restaurátor by to vidět měl. Ostatně jenom on vám z toho zase udělá obraz.
Bohužel, není vyloučeno, že jenom jeho práce se vám při prodeji obrazu ani nemusí "vrátit".
To je realita dnešního trhu s uměním.
(PS: já v tom v těchto podmínkách vidím spíš max. 19. století)
Registrovaný uživatel
.. církev při restitucích nic neukradla ,bylo jí vráceno to co jí ukradli komouši, nicméně vracet něco po 60 ti letech je holt trochu komplikované..
Registrovaný uživatel
Komouši pouze okradli monstr zloděje který kradl celá staletí předtím. Asi neznáte historii. Přečtěte si např. něco o církevních procesech proti čarodějnictví kdy byl obětem těchto procesů zabavován majetek, který si církev takto přivlastnila. Takže je to asi takto: Malý zloděj (komouši) okradli velkého zloděje (církev) a super zloděj (Kalousek) jim to zase vrátil.
Moderátor
pepegonzales napsal
Komouši pouze okradli monstr zloděje který kradl celá staletí předtím. Asi neznáte historii. Přečtěte si např. něco o církevních procesech proti čarodějnictví kdy byl obětem těchto procesů zabavován majetek, který si církev takto přivlastnila. Takže je to asi takto: Malý zloděj (komouši) okradli velkého zloděje (církev) a super zloděj (Kalousek) jim to zase vrátil.

Jasně soudruhu. Dobře máte naštudovaného Lenina i Stalina.
Registrovaný uživatel
Soudruhem jsem nikdy nebyl a s tímhle nemá Lenin ani Stalin nic společného (viz. níže), to je citace z historických pramenů.
Podle historických pramenů na Jesenicku zahynuly v plamenech zejména v druhé polovině sedmnáctého století stovky lidí. Upálení více než 250 lidí, kterému předcházelo kruté mučení, měl mít na svědomí inkvizitor Jindřich František Boblig z Edelstadtu. Bylo zde upáleno několik set čarodějnic a čarodějníků a jejich majetek následně připadl katolické církvi.
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
Soudruhem jsem nikdy nebyl a s tímhle nemá Lenin ani Stalin nic společného (viz. níže), to je citace z historických pramenů.
Podle historických pramenů na Jesenicku zahynuly v plamenech zejména v druhé polovině sedmnáctého století stovky lidí. Upálení více než 250 lidí, kterému předcházelo kruté mučení, měl mít na svědomí inkvizitor Jindřich František Boblig z Edelstadtu. Bylo zde upáleno několik set čarodějnic a čarodějníků a jejich majetek následně připadl katolické církvi.

:) Chování církví u mne vyvolávalo averzi...a taky jsem nebyl soudruh.
Registrovaný uživatel
Za komunistů jsem byl na straně církve protože trpěla stejně jako já.
Pak jsem žil v zemích kde církvi nikdo neubližoval a zjistil co je to za pakáž.
Na jejich obranu lze uvést snad jen záchranu kulturních památek :roll:
Registrovaný uživatel
Citovat
Bylo zde upáleno několik set čarodějnic a čarodějníků a jejich majetek následně připadl katolické církvi.


A na tom jste byl kde? Většinu majetku si rozdělilo panstvo (a samozřejmě Boblig). Inkviziční tribunál spadal pod jurisdikci Apelačního soudu v Praze. Nechci se tvářit, že s tím církev nic neměla, ale zdá se mi, že by jste si o tom mohl alespoň něco seriózního přečíst a ne se ohánět svými dojmy, které vykládáte za fakta.

To stejné platí o vašich dalších výkřicích do tmy ala "velkozloděj" a podobně. Hleďte si raději tématu diskuze....
Registrovaný uživatel
Záchranu kulturních památek asi ano, ale to ostatní? Máme chalupu v Jižních Čechách a nepřál bych Vám vidět jak se církev stará o lesy, které jí byly vráceny v rámci restitucí. Na jedné straně cesty, ve státním, relativní pořádek a na druhé straně cesty v církevním bordel, kůrovec a zase bordel :roll:
turtleoverhead napsal
Za komunistů jsem byl na straně církve protože trpěla stejně jako já.
Pak jsem žil v zemích kde církvi nikdo neubližoval a zjistil co je to za pakáž.
Na jejich obranu lze uvést snad jen záchranu kulturních památek :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Opravdu z půdy.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1