Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » otázočka

Vykupminci.cz
Numisargo

otázočka

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci. Mám dilemu, čo robiť s aršíkmi na albumových listoch. Havidky sú dosť drahé a neviem, či vôbec existujú také rozmery. Doteraz som používal fotorožky ale obavam sa, že sa aršíky rokmi na papier prilepia. Ale k veci: myslíte si, že je hlúpsť zalievať aršíky do laminovacích fólií? Majú tie fólie nepriaznivý vplyv na známky alebo nie? Ďakujem všetkým za všetky postrehy a skúsenosti
Moderátor
pusho nerozumiem co chces ist do papiernictva a zasklit do laminovacej folie kazdy harcek? myslis to ako for alebo vazne???
_______________
Moderátor
pusho napsal
Ahoj všetci. Mám dilemu, čo robiť s aršíkmi na albumových listoch. Havidky sú dosť drahé a neviem, či vôbec existujú také rozmery. Doteraz som používal fotorožky ale obavam sa, že sa aršíky rokmi na papier prilepia. Ale k veci: myslíte si, že je hlúpsť zalievať aršíky do laminovacích fólií? Majú tie fólie nepriaznivý vplyv na známky alebo nie? Ďakujem všetkým za všetky postrehy a skúsenosti


Evidentná hlúposť. Existuje aj umafan, alebo ako sa to volá. A keď už sa človek rozhodol zbierať čisté známky, tak musí rátať s výšenými nárokmi na ich "uskladnenie" tak aby sa nepoškodili.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Zaskliť si to vieš predsa aj doma a tie fólie nie sú vôbec drahé. Chcel som len vedieť, či nepoškodzujú známky, to je všetko. Umafán samozrejme poznám ale aj pod ním sa známka dotýka papiera
Moderátor
tak zasklenie do laminovacej folie mozes tak kancelarsky papier nie znamky,
umafan sa pouzival na albumove listy, pod to sa to zakladalo a znamke sa nic nestalo akurat ze to nevyzera pekne - podla mna
neviem aku mas hodnotnu zbierku a co zbieras, ale pokial zbieras v kvalite ** tak ti doporucim Vario listy od Leuchturmu je to balenie po 5 listov a balik stoji 3,5,- eura. inaksie na jeden list ti vojdu 4 harceky... takto to mam ulozene ja.
_______________
Moderátor
Velké hawidky na aršíky a TL se dají samozřejmě také sehnat, třeba:
http://eshop.infofila.cz/10-ks-pomfila-baleni-hawidky-cerne-210-x-170-mm-677
http://eshop.infofila.cz/10-ks-pomfila-baleni-hawidky-cerne-270-x-91-mm-678
http://eshop.infofila.cz/10-ks-pomfila-baleni-hawidky-cerne-300-x-120-mm-676
a mnoho dalších.
Registrovaný uživatel
tak já tento problém vyřeši tak , že dávám jednu havidku z hora a druhou dolu, nebo z leva a prava , podle aršíku. Funguje mi to spolehlivě a nevypadá to špatně. Folie jsou fajn , ale mám strach z používaných lepidel , Zlomená tlapa za tu investici stojí
Registrovaný uživatel
Ja proste hľadám niečo lacnejšie pre aršíky a štvorbloky ako sú havidky. Som si vedomý hodnoty každej známky, ktorú mám a vážim si rovnako bezvadný košický aršík ako aj "zlomenú tlapu". Pýtal som sa, či laminovacie fólie majú nejaký vplyv na kvalitu známok a nie či som odhodlaný ísť s každou známkou do papiernictva. Ak môžem ušetriť pár korún a zároveň to má zmysel, tak ÁNO!!! Pôjdem tam s každou známkou! Skúsme sa súdiť podľa toho, čo nás spája... Zdar
Registrovaný uživatel
kvalitní havidky jsou nejlevnější možnost s jistotou nepoškození známky či aršíku včetně jejich lepu...
neuraž se, ale pokud jsou tyto náklady pro Tebe vysoké, tak sbírej jen ražené známky(nebo nálepky od banánů...) :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
OK, od teraz zbieram len nálepky z banánov. Je lepšie ponechať si celý banán alebo nálepku odlepiť? Pýtam sa len preto, lebo môj herbár má určité hranice.
Registrovaný uživatel
pusho napsal
Majú tie fólie nepriaznivý vplyv na známky alebo nie?

Pravděpodobně ano. Laminovací fólie většinou obsahují kromě základního plastu i různé příměsi (například na ochranu před ultrafialovým zářením), které by mohly známky poškodit. Já bych to neriskoval.
Registrovaný uživatel
pusho napsal
OK, od teraz zbieram len nálepky z banánov. Je lepšie ponechať si celý banán alebo nálepku odlepiť? Pýtam sa len preto, lebo môj herbár má určité hranice.

Banánové celistvosti mají samozřejmě větší hodnotu než samotná nálepka. Musíte je ale uchovávat v chladničce, jinak hrozí biologická degradace!
Registrovaný uživatel
Dědek, ďakujem za vecnú odpoveď!!! Nech sa darí...
Moderátor
Ono to chce sbírat harčeky / aršíky minimálně od 50 Kč (2Euro) za kus a to samo Tě už donutí, aby ses o ně řádně postaral a zbytečně neškudlil na nesprávném místě...
Moderátor
Dávat aršíky do havidek, tak jako radí Dráček, je pěkná pitomost. Listy se 100 havidkami na stejném místě budou silné ca. 10 cm. Nejlepší je zasklít umafánem, pro aršíky ze tří stran.
Moderátor
Zatímco listy ze 100 aršíky zaskenými umafánem na stejném místě budou silné pouze cca 8,7 cm. Opravdu podstatný rozdíl.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Dávat aršíky do havidek, tak jako radí Dráček, je pěkná pitomost. Listy se 100 havidkami na stejném místě budou silné ca. 10 cm. Nejlepší je zasklít umafánem, pro aršíky ze tří stran.


Já bych řekl zase, že píšeš pěknou pitomost Ty:
1/ v kterém sbírce běžného sběratele máš běžně 100 listů v jednom šanonu(asi nikde) - jak napsal dejvy rozdíl jak Brno...
2/ měl jsem v ruce už hodně sbírek, kde byly velmi často čisté známky či aršíky pod umafánem přilepené k podkladu(a tedy zničené), u lesklých havidek toto nehrozí :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
umafan je podla mna prekonany, lepsia je hawidka, pripadne plastove listy...
_______________
Registrovaný uživatel
já jednoznačně preferuji havidky - na tloušťce více listů mi nezáleží - jednoduše koupím nové desky. A je pravda , že jsem dostal sbírku zabalenou v umafanu , víceméně torzo - protože 75 procent známek bylo přilepeno . Na známky s lepem bych to nikdy nepoužil . Ale je to jen můj osobní postoj
Moderátor
Pitomost tady Dráčku meleš Ty. Mám v šanonu běžně 200 - 250 listů. Při síle umafánu 0.08 mm na 100 listech nabyde o 8 mm, při síle 0,05 mm nabyde mm 5. Změř si 100 kusů havidek a pak něco plácej.
Moderátor
Je tato žabomyší válka nutná? Jenom pro doplnění:
- 100 ks hawidek má tloušťku 15 mm
- při použití umafánu je nutno počítat i s vrstvou lepidla, která je minimálně 0,1 mm
Podtrženo, sečteno - v obou případech nabude šanon naprosto stejně.
Registrovaný uživatel
nechcem vedieť ako by vyzeral môj šanón s laminovacími fóliami:)
Registrovaný uživatel
pusho napsal
nechcem vedieť ako by vyzeral môj šanón s laminovacími fóliami:)
tak velký jak chceš Ty ... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
a zabudol som na banánové celistvosti...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » otázočka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1