Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » otoMimořádná stříbrná 10 000 Kč mince ke 100. výročí založení Velké Prahy

Vykupminci.cz
Numisargo

otoMimořádná stříbrná 10 000 Kč mince ke 100. výročí založení Velké Prahy

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Chci se zeptat, co říkáte na dnešní - 30/11/2021 vydání této mince :

pro info -

Složení, hmotnost, průměr a síla 999Ag 1 000g 100mm a 14mm

v BK vyraženo - 2.300ks
v PP leštěná - 5.800ks
ceny ČNB pro prodejce :
v BK - 29.610Kč
v PP - 31.140Kč

Podle toho jak je o to na Aukru zájem, tak myslím, že o minci bude enormní zájem, je to první kilovka Ag emitovaná ČNB. Co na to zkušení numismatici :-)))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
foto - ČNB
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 30. 11. 2021, 20:48. »
Moderátor
Osobně se mi nelíbí, na místo té nevzhledné mapy, mohl být třeba lev, nebo jen erby v jiném provedení... I ten nápis Velká Praha, stačilo jen Praha... Kilová mince, medaile spíš někde jako dekorace, třeba do kanclu a né do sbírky.. Také docela velký náklad na tak metrologicky nestandardní rozměry..
Celkově hodnocení maximálně, cena kovu..

Mimochodem Charone takový věci třeba do kecarny o numismatické problematice, nebo je zde i vlákno k novým mincím, je škoda zakladat nové vlákno..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 30. 11. 2021, 21:16. »
Moderátor
barbar - tak sorry to jsem nevěděl, tak prosím admina o přesun. Já jsem pouze chtěl, aby to bylo pouze k této minci, ale rozumím - příště se polepším :-))))
Moderátor
Jo, jakési Prágl ... ;)
Moderátor
Pavel _III - To víš Brno to není :-))))))
Moderátor
Charon napsal
barbar - tak sorry to jsem nevěděl, tak prosím admina o přesun. Já jsem pouze chtěl, aby to bylo pouze k této minci, ale rozumím - příště se polepším :-))))


Charone karárání to nebylo, spíš přátelské doporučení.. Chápej, kdyby to dělal každý, byl by tady jen nepřehledný bordel..
Věz, že na tohle téma zde padne jen pár příspěvků, škoda vlákna... :)
Moderátor
barbar - v poho, rozumím. Bohužel už to nemohu to vlákno zrušit - to může pouze admin. Tak příště :-))). Abych nezapomněl barbare - zítra bude tabulka (snad tedy?? - víš čeho :-)))) )
Moderátor
barbar napsal
I ten nápis Velká Praha, stačilo jen Praha...

Ale to je mince ke 100 letum Velke Prahy, viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_Praha
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jo, jakési Prágl ... ;)

Brnen bude trojkilový. :)
-s-
Moderátor
stani napsal
Pavel_III napsal
Jo, jakési Prágl ... ;)

Brnen bude trojkilový. :)
-s-

To by Pozsony muselo být pětikilové a to nejde. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Brnen. Najstarší názov Brna? Tak som čítal.
-s-
Moderátor
Sledoval jsem na Aukru nekolik aukci s touto minci, ktere byly zruseny. Proc?
Registrovaný uživatel
Mincovna napsala mail, že je budou vydávat postupně až do března, tak asi proto.
Moderátor
rektor: diky
Moderátor
rektor napsal
Mincovna napsala mail, že je budou vydávat postupně až do března, tak asi proto.

Důvodů zrušení aukce, může být více, nevím přesně o které se jednalo, jeslti aukce již skončily nebo v průběhu. Už jsem také viděl aukci, kde to byl jakoby předprodej a mince vyšla za 3-4 měsíce. Může být i třeba nízká cena apod.
Moderátor
Charon: jednalo se napr. o nabidky viz nize.
Zrejme jak pise rektor prodejci nabizeli zbozi, ktere jeste nemaji na sklade.
I kdyz i v aukcich, ktere dobehly, ctu:
"Mince bude dodaná ihned po doručení emise od ČNB"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
numismat - díky za info, ale pokud tam dal prodejce - "Mince bude dodaná ihned po doručení emise od ČNB" tak kupující ví, že až to prodávající bude mít tak minci pošle
Registrovaný uživatel
pro Pavel III
Brno už bylo.
https://zlataky.cz/stribrna-kilova-investicni-medaile-statutarni-mesto-brno-2016-standard
Moderátor
taho napsal
pro Pavel III
Brno už bylo.
https://zlataky.cz/stribrna-kilova-investicni-medaile-statutarni-mesto-brno-2016-standard

Není mince.

Ačkoliv, ta pražská mince je taky mince jen podle jména. Nikdo nikdy s ní platit nebude.
Registrovaný uživatel
Pravdu díš :-).
Jednalo se mi jen o váhu a teoreticky někdo s touto mincí zaplatit může, ale platit nebude.
Tu brněnskou někdo chce prodat za 80 t. a tu minci za cca 52 t. (cca přepočet z €).
Registrovaný uživatel
Stříbrné 10.000 Kč Velká Praha měly být podle emisního plánu skutečně koncem listopadu, ale ČM ohlásila, že je bude kvůli potížím ve výrobě dodávat průběžně od ledna do března 22.
Moderátor
Tak kdo si koupil tuto minci, tak určitě neprohloupil, jelikož ted se na Aukru prodává většinou přes 60.000Kč což je pěkné - z pohledu prodejní ceny ČNB - BK 29.610Kč a PP - 31.140Kč.
Moderátor
Charon napsal
Tak kdo si koupil tuto minci, tak určitě neprohloupil, jelikož ted se na Aukru prodává většinou přes 60.000Kč což je pěkné - z pohledu prodejní ceny ČNB - BK 29.610Kč a PP - 31.140Kč.

Domnivam se, ze mince si rozebrali obchodni partneri CNB a bezny sberatel zatim nemel moznost. Kilo stribra za 60 000 je totalni nesmysl, zvlaste kdyz se nejedna o nijak atraktivni motiv. Tohle uz nema se sberatelstvim nic spolecneho. Jen na tom vydelaji prekupnici a spekulanti. S temi prodeji na Aukru bude jeste dohra, pokud prodejci mince dosud nemaji.
Moderátor
numismat - a proč bude dohra, už jsem to tady psal, pokud prodejce napíše, že minci pošle po emisi resp. dodání od ČNB tak je vše v poho, např. na ebay tj běžné, že si kupuješ minci, která by měla vyjít např. za měsíc
Registrovaný uživatel
Celý ten prodej mincí z ČNB je jak na Klondiku. Borci přisátí na ČNB na tom sedí a prodávají si to postupně na Aukru a šponujou cenu. Krásně to jde vidět na mincích Cheb a Jihlava, kdy pár měsíců po emisi stojí o 70% víc, což naznačuje, že trhu nejsou ještě všechny mince a že na tom sedí spekulanti (versus např. mince Bečov a Buchlov z ještě normálního roku 2020). Těžko říct jestli to rovnou objednávají u ČNB bez svých rezervací, nebo jen pak stačí vymluvit se na pokrácené objednávky, ale je to krásný byznys. U Velké Prahy ještě navíc fyzicky všechny mince nejsou k dispozici a tak to nadržení sběratelé přeplácejí takto hned na startu. Nechápu, že distribuce mincí nemůže jít transparentně přímo lidem jako například na Slovensku. Ale zřejmě to u nás každému kompetentnímu takto vyhovuje.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » otoMimořádná stříbrná 10 000 Kč mince ke 100. výročí založení Velké Prahy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1