Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělaná nebo jen poškozená mince 20 Kč??

Vykupminci.cz
Numisargo

Padělaná nebo jen poškozená mince 20 Kč??

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslíte, že takhle může dopadnout dvacetikoruna z roku 1993? Nebo je to nějaký poškozený padělek? Nechci s tím zbytečně otravovat policajty.. :-D .. Děkuji za odpovědi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zrejme prava zkorodovana 20koruna - byla dlouho nekde ve vode ci vlhku, vnitrek je zelezny a pak to takhle dopada.
Registrovaný uživatel
Jak píše numismat, české mince mají ocelové jádro plátované mědí a mosazí, nižší nominály jsou pokovené galvanicky. K technologii výroby s řadou podrobností např. Surga J. (2012): České bankovky a mince 1993-2012. - MS ČNB et JEROME s.r.o., Praha. Důvod proč reaguji..nedá mi si nepostesknout. Takový šmejd (rozuměj materiálově) sme tu měli snad jen za protektorátu. V zemi to nevydrží ani 3 roky, a už jsou mince na šrot. Holt taková je doba
« Poslední úpravu provedl(a) chalko v 12. 5. 2018, 0:11. »
Registrovaný uživatel
A proč by to mělo v zemi vydržet?? 😁
Registrovaný uživatel
:)
Moderátor
Tak dokud lidé věří, že to má tu cenu, tak je to ok, i kdyby to bylo s prominutím hovno...
Registrovaný uživatel
Super, moc díky
Registrovaný uživatel
Vládní mince je odjakživa považována za jeden ze státních symbolů, ono je taky vidět jak si toho jinde hledí (Británie, USA etc). U nás to šmidlí jablonecký cirkus ,,na kolečkách" s podtitulem bižuterie, tož co jiného než šmuk. ad ferovyobchodnik: pokud vám nevadí že po vás zůstane jenom to hovno jak píše tenzor tak je vše ok :)
Moderátor
prosim, nekde jsem kdysi stahl foto tohoto falza, bohuzel jsem si nepoznacil zdroj a foto je navic nekvalitni. docela by se mi hodila lepsi fotka a navic i svoleni k jejimu pouziti. nemel by prosim nekdo k tomu nejake info? predem diky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mimo otázku. ..
Od pohledu mi dvacka přijde jako odlevaná práce nějakého domácího kutila.Nejspiš s olova. ..
Registrovaný uživatel
Pravděpodobně práce asi nějakého mladého, bláznivého studenta co si neuvědomuje , že za podobnou činnost , víceméně skoro bez výdělku by mohl získat několik let v lochu.....
Moderátor
no dyt. ale to je jedno, proste to hledam a nebo neco podobneho. je mi jedno kdo to delal.
Moderátor
oliver napsal
no dyt. ale to je jedno, proste to hledam a nebo neco podobneho. je mi jedno kdo to delal.

Mel bych autenticky padelek cs. 5koruny odlity z olova, muzu nafotit.
Moderátor
urcite budu rad, muze se zase nekdy hodit (doprezentace apod.), ale pak bych mel radeji k tomu i souhlas, ze to muzu pouzit. dekuju.
Moderátor
Je to hodne primitivni falzum a spatne se foti. Hmotnost je cca 9 g, tedy tezsi nez original. Pripojuji nalezove okolnosti. Souhlas k pouziti fotek davam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Aktualne jedno falzum 20 Kč zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/20-kc-rv-2020-chyborazba-46230
Moderátor
diky moc!
Registrovaný uživatel
oliver napsal
diky moc!

Olivere, nedaří se mi sem vložit fotky, ale už jsem dával na sběratele 20kč 2020 padělek s prasklým razidlem. Jestli je chcete pošlu vám je na email.
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 26. 2. 2024, 2:56. »
Moderátor
Olivere, mohl by ses prosim podivat na tuto minci (dvacetnik ČSSR )a napsat, co si o ni myslis (do vlakna nebo mailem), diky.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/rebus-jak-vznikl-tento-zmetek-46190
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 26. 2. 2024, 15:05. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Padělaná nebo jen poškozená mince 20 Kč??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1