Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » PADĚLANÉ 5 a 10 R U B L E

Vykupminci.cz
Numisargo

PADĚLANÉ 5 a 10 R U B L E

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obracím se na zkušené numismatiky. Když pročítám na různých diskusních fórech články, píše se, že jsou v prodeji falešné 5 a 10 ruble. Nikdo pořádně nevysvětlil jak se dá falešný 5 a 10 rubl od toho pravého rozpoznat. Žádnou literaturu jsem tady nesehnal. Bylo by dobré, pokud to jde, demonstrovat na nějakém obrázku. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Domnievam sa ,falšujú sa len cenove zaujímavejšie ročníky . Ohľadne fotiek na falošné mince odporúčam pozrieť web stránku aurea boli tam fotky fálz ,ale či sú tam aj ruble to neviem. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci. Věřím, že ještě někdo přispěje s radou.
Registrovaný uživatel
Aj obycajne tiez, napr. 1902r., a ma to iny dovod.
Este za cas ZSSR, zlato kradnute z nalezisk v Sev. Rusku (napr. z Magadanu) dalej pouzite pre razenie "carskych "5 a 10 rbl v Ingussku, co je uplne iny region krajiny (Sev.Kaukaz). Zlato v podobe "carskych"5 a 10 rbl. bolo "snadne" predajne, samozrejme na tuzem. cernom trhu. Ale aj mimo Ruska.

Pomoze spektrometr.
Za byvalych cas rydzost takych fal. 5 a 10 rbl. bola viac ako 916.
Rydzost 916 bola stanovena statom (Carske Rusko/Mikulas II).

Je pravdepodobne ze v sucasnej dobe tento druh spracovania zlata ukradnuteho z nalezik je zas zaujmavy. Su aj ine sposoby spracovania (klenotnictvo a pod.) co je specializacia ineho regionu v RF.
« Poslední úpravu provedl(a) Ivozilberman v 28. 11. 2011, 17:22. »
Registrovaný uživatel
Děkuji za snahu. Moc mi to nepomohlo. Jsem začátečník a tak z toho nejsem moudrý. Nikde jsem nenašel ucelený soupis padělků. Snad časem.
Registrovaný uživatel
10rubl1895 napsal
Děkuji za snahu. Moc mi to nepomohlo. Jsem začátečník a tak z toho nejsem moudrý. Nikde jsem nenašel ucelený soupis padělků. Snad časem.


Ucelený soupis padělků??? A nejlépe s rozdíly... To opravdu neexistuje!!! Každý kdo má zájem o nějakou vzácnou minci si dělá vlastní přehled a nakupuje na vlastní zodpovědnost... Tady vám pouze poradí, pokud vložíte foto, jestli se jedná o padělek, nebo ne, ale rozhodnutí jestli koupit zůstane stejně na Vás ;)

Zveřejňovat detailně fotky a soupisy padělků by bylo kontraproduktivní a zneužitelné!
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci. Učit se, učit se, učitse. Už ani nevím, kdo to řikal.
Registrovaný uživatel
10rubl1895 napsal
Děkuji za informaci. Učit se, učit se, učitse. Už ani nevím, kdo to řikal.

Přece Lenin, vynálezce bídy. ;)
Registrovaný uživatel
Tu vynalezli kapitalisti, brzy se o tom všichni přesvědčíme. Pokud měli kolonije a bylo kde a co krást, tak rozkvétal. Nyní je v háji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » PADĚLANÉ 5 a 10 R U B L E

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1