Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » padělek 50 haléře 1977 na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

padělek 50 haléře 1977 na Aukru

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdravím všechny,

na Aukru je jasný padělek 50 haléře 1977

Citovat
https://aukro.cz/50-haler-1977-cssr-horsi-stav-od-1-kc-6920413208?tab=more-history


Lidi jsou opravdu blbí, teď je na 3500 kč. Psal jsem i tomu vyčuranými prodejci že je to padělek ať to dá do kopií mincí, samozřejmě neodepsal. Psal jsem i na Aukro, napsali mi že to prověří a že prý podle čeho usuzuji že je to padělek? To by poznalo i malé dítě. Prosím o pár komentářů, ať v Aukru vidí, že si nevymýšlím a že chci někoho poškodit. Takový prodejce by měli doživotně bloknout.

díky
Registrovaný uživatel
No mě to jako padělek nepřijde. Sice se o tyto mince nezajímám, ale s porovnáním s jiným z Aurei nevidím rozdíl. https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=1527&lot=693
Moderátor
V porovnani s aukci Aurea taky nevidim rozdil - obe mince maji maly nalitek na okraji u pětky.
Ten ale neni u polozky 110 zde:
https://machochlapovic.auex.de/Auktion/KatalogArchiv?intAuktionsId=437&los=1265648

Zadne zavery nedelam - vcera ve vlakne "5 haler 1924" me upozornil kolega oliver, ze posuzovani podle fotek muze byt zavadejici.

Pro davidasevcika - pokud mate u nejake mince pochybnosti, neprihazujte, to je vse co muzete delat...
Registrovaný uživatel
Pre skúšobné razby 50 haliernika 1977 boli pripravené úplne nové razidlá. Týmito razidlami sa pre posúdenie do ŠBČS vyrazilo 20 skúšobných odrazkov: 5 ks z tombaku (CuZn), 5 ks z mosadze (CuZnNi) a 10 ks z meďniklu (CuNi). Pravdepodobne sa vyrazilo o pár kusov viac a vybrali sa tie najlepšie. Celkom len okolo 50 kusov mincí.

"Náliatky" vznikajú opotrebovaním razidla po vyrazení tisícok kusov mincí. Sú to vlastne drobné prasklinky v razidle. Využívanie starých a opotrebovaných razidiel pre "neskoršiu" razbu raritných mincí konštatuje Radek Havel vo svojej knihe "Raritní československé oběžné mince" pri "neskorších" dorazbách 1 Kčs 1947 a 5 Kčs 1952.

Ak sa pozriete na skúšobné odrazky 50 haliernikov z aukcie M&Ch, tak tam žiadne náliatky nenájdete. Taktiež skúšobné odrazky z aukcie M&Ch majú vrúbkovanú hranu = prešli roliérkou, presne tak ako uvádza Gejza Chlapovič vo svojej knihe "Kremnická mincovňa". Teda jedná sa o návrh plne finalizovanej mince.

Pre výrobu odrazku 50 haliernika predávaného na aukre bolo použité už staršie poškodené razidlo, preto tam nachádzame "náliatok". Rovnako minca z neznámych dôvodov nebola finalizovaná a neprešla roliérkou, tak ako ostatné skúšobné odrazky. Preto si myslím, že sa jedná o neskoršiu "dorazbu" ku škode zberateľov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 28. 1. 2018, 15:33. »
Moderátor
Fidzi: Predpokladam, ze "neskoršia" razba = pozdejsi ražba je eufemismus pro kopie (= padelky) a ze tim neni myslena nejaka dodatecne razba z originalnich razidel.

Pamatuji si, ze se pred nekolika lety na A objevily cinske kopie nekolika vzacnych minci (50 h 1977, 1 Kcs 1947 Al, 5 Kcs 1952, 25 h 1932 a mozna jeste nejake dalsi). Prvni se prodaly za nekolik tisic korun, ale behem mesice cena spadla asi na desetinu a pak jeste vic, ale stale se ve velkych poctech prodavaly. V posledni dobe to trochu usnulo, pozapomnelo se na ne, snizila se obezretnost kupujicich a z kopii se mohou stat nebezpecne padelky pro nezkusene sberatele, kteri se s nimi dosud nesetkali.
Bohuzel nemam archivovane fotky ani referencni sbirku kopii a ted jsem nasel pouze jeden na A za 199 Kc,
viz druhy odzdola v seznamu
https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=50%201977&finished=true&categoryId=12985
Dle ceny o original nepujde...
I z male fotky se mi ale zda, ze ten nalitek je tam taky...

O 50 h 77 v aukci M&Ch nemam pochybnosti, proto jsem odkaz uvedl pro srovnani.

Necht se nad tim kazdy zamysli sam.

Nicmene opet varuji pred unahlenymi zavery z malych fotek.

Vzdy plati pravidlo: pokud mam pochybnosti o originalite, podezreni nebo se mi na minci neco nezda (treba jen 6.smyslem vycviceneho numismatika, aniz bych to dokazal zduvodnit), tak NEKUPOVAT!!!
Registrovaný uživatel
Numismat - čínske kópie nesledujem, ale myslím si, že máš pravdu. Ten náliatok je viditelný aj na tých zmenšeninách. Hrana je hladká. Lenže to by znamenalo, že v aukcii Aurea ponúkali na predaj lacný čínsky fake ako originálnu skúšobnú razbu. :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Čínska napodobenina 50 halier 1977 (databáza fotiek užívateľa numismatik-fji)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
U teto mince prodane v aukci mam taky pochybnosti - 50 hal 1969 bez tecek:
http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-59-1090
Registrovaný uživatel
numismat napsal
U teto mince prodane v aukci mam taky pochybnosti - 50 hal 1969 bez tecek:
http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-59-1090

Tvoje pochybnosti majú svoje opodstatnenie. Kdepad udělali soudruzi z ČNS Praha chybu, keď predávali na svojej aukcii falzum ? :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Chtel jsem tim ilustrovat, ze je potreba pochybovat i o tom, ze 1+1=2.
Registrovaný uživatel
Jenom vkládám screenshot zmíněné aukce 50 hal. z Aukra, než se nenávratně ztratí v Aukroarchivu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » padělek 50 haléře 1977 na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1